Počas spoznávania mesta Žilina som úplnou náhodou narazila na kaviareň. Plagát visel na vysokom dome, takže som išla za tabuľou. Vchod som našla veľmi jednoducho. Pred vchodom sa nachádzali rôzne tabule s názvom kaviarne alebo rôzne citáty, ktoré sa týkali kávy. Napríklad veľmi sa mi zapáčil citát, ktorý bol napísaný na tabuli: „Bezpečnosť na prvom mieste…Srandujem, káva je na prvom mieste. Bezpečnosť je tak na treťom-štvrtom…“. Na ďalšej tabuly sa nachádzali otváracie časy kaviarne aj s grafickým zobrazením a na poslednej sa nachádzala informácia, že je terasa otvorená. Otvorené boli obe dvere, ktorými sa vieme do kaviarne dostať.

Po príchode do kaviarne ma prekvapil dizajn interiéru. Bol veľmi útulný. Ako prvé čo som si všimla bol výrazný žltý gauč spolu s farebným stolom, ktorý pripomínal dosky rôznych farieb. Ostatný nábytok boli buď šedé textilné sedačky alebo kožené bordovej farby. Steny boli krémovej alebo maslovej farby s rôznymi obrazmi, najčastejšie s tematikou kávy. Veľmi sa mi páčil bar. Bol čierny s bielym nápisom kaviarne. Nad nápisom sa pozdĺž celého baru nachádzali visiace žiarovky. Za barom sa nenachádzala krémová farby ako všade ale sýta červená farba. Takže bar aj keď bol tmavých farieb, vytŕčal.

Usadila som sa na pohodlné kožené sedačky a zobrala som si do ruky nápojový lístok, ktorý sa nachádzal na každom stole. Nápojový lístok bol vo veľkosti A5, obojstranný. Bol výraznej žltej farby s čiernym textom. Bol jednoduchý ale prehľadný. Ceny boli veľmi prijateľné.

Po chvíli sa ku mne spoza baru ozval čašník, čí mám vybraté alebo ešte počkáme. Mala som vybraté, tak som mu rovno povedala čo si dám. Aj keď neprišiel priamo k môjmu stolu, boľ veľmi priateľský, milý a s úsmevom na tvári, čo je veľmi dôležité.  Úprimne mi s tou jeho dobrou náladou, zlepšil celý deň.

Po krátkej chvíli som mala svoju objednávku pred sebou. Objednala som si klasicky Espresso s mliekom. Kávu som dostala na drevenom podnose, spolu s mliekom, horúcou vodou na prípadné doplnenie kávy, čokoládku, vodu s citrónom a kávu v krásnej červenej šálke na červenom tanieriku. Cukor sa nachádzal na každom stole. Značka kávy bola uvedená aj na čokoládke aj na cukre. Išlo o značku kávy Martella. Nikdy som o tejto značke nepočula, ale bola som na ňu zvedavá.

Musím povedať že som zostala príjemne prekvapená a zároveň zaskočená. Asi som našla značku kávy, ktorá mi úplne vyhovuje. Chuť kávy bola úžasná. Neviem ani popísať jej chuť. Konzistencia bola príjemne krémová, nebola príliš silná ani horká. Pripomínala mi trošku karamel alebo sušienky. Bolo v nej niečo, čo v iných kávach necítim. Naozaj úžasná chuť.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Kaviareň ponúka Wifi pripojenie aj toaletu. Kaviareň je nefajčiarska ale je možnosť fajčenia na terase alebo pred kaviarňou, kde sa nachádza jeden stôl. Pri mojej objednávke som dostala aj  kartičku, kde sa zbierajú pečiatky za každú kávu a pri 7 nazbieraných dostanete kávu zdarma. Veľmi pekné gesto. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Št = 8-22, Pia= 8-0, So = 16-0, Ne = zatvorené.

Celkovo hodnotím kaviareň Art Café veľmi dobre. Adresa: Pernikárska 18/8, 010 01 Žilina. Moje hodnotenie: personál = 1*, káva = 1*, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím Art Café veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Art+Caf%C3%A9/@49.2225821,18.7392553,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145ea88217b273:0xad3f4f596abc097c!8m2!3d49.2225821!4d18.741444

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokExclusive Game – Rotunda
Ďalší článokAura kaviareň