Medzi moje najobľúbenejšie podniky v mojom rodnom meste Rožňava si určite nájde miesto aj podnik s názvom Exclusive Game. Väčšina ľudí pozná tento podnik aj pod názvom Rotunda. Osobne veľmi rada navštevujem tento bar, hlavne kvôli výbornej káve. Musím hneď na začiatok podotknúť, že zatiaľ najlepšiu kávu som pila práve v Rotunde, a to som mala možnosť ochutnať naozaj kvantum káv.

Čo sa týka exteriéru, ten láka už na prvý pohľad. Je to krásna stavba, ktorá je obklopená kameňmi. Má okrúhly tvar, z ktorého vykúkajú hnedé okná. Celá stavba pripomína staršie obdobie a pripomína vežu. Do vnútra podniku nevidno, nakoľko na prízemí sú okná zalepené rôznymi plagátmi a na poschodí vzbudzujú okná dojem zrkadlového efektu. Vchod sa nachádza z ľavej strany budovy. Pred barom sa nachádza aj dosť veľká plocha, určená na parkovanie. Podnik nemá vymedzené svoje parkovanie, ale plocha je dostatočne veľká, aby bola stále možnosť voľného priestoru pre auto.

Rotunda, alebo inak Exclusive Game, ako už vyplýva z názvu je herňa. Osobne som nikdy nehodila ani len cent do automatu, preto si aj ja hovorím aké je to zvláštne, že je mojím obľúbením miestom práve herňa. Je to ale iná herňa, na aké ste zvyknutý.

Pri vchode do interiéru sa rovno po vstupe nachádza tabuľa, kde je napísané, že je potrebné odovzdať personálu občiansky preukaz na skontrolovanie, či je vstup do herne povolený alebo zamietnutý.

Ako prvé čo uvidíte pri vstupe ho podniku sú samozrejme hracie automaty, ktoré sú umiestnené do polkruhu. V strede celého prízemia sa nachádza ruleta. Okolo rulety sa nachádzajú vysvietené stĺpy, ktoré sú ružovo-fialovej farby. Steny sú obklopené tapetou. Celý priestor je zväčšia tmavý, ktorý osvetľujú svetelné stĺpy alebo jemné lampy. Na prízemí nie sú viditeľné okná. Presúvame sa k baru, ktorý sa nachádza hneď pri vchode. Bar sa nedá prehliadnuť, nakoľko je dostatočne vysvietený s veľkým nápisom Exclusive Game. Za barom sú vystavené rôzne druhy alkoholu. Vedľa baru sa často krát na stene nachádza akciová ponuka. Najčastejšie je to kombinácia Espressa spolu s nealkom ako je Coca-Cola alebo minerálka Bonaqua, čo spolu tvorí cenu 1,50€. Táto cena je naozaj lákavá.

Väčšinou to býva tak, že po tom, ako sa overia zákazníci, tak si rovno pri bare objednajú nápoj. Samozrejme, ak niekto nie je rozhodnutý, tak personál za ním za malú chvíľku príde. Do podniku chodím pomerne často, a mala som možnosť sa stretnúť s rôznym personálom. Musím podotknúť, že som bola stále s personálom nadmieru spokojná. Nikdy som z nich nemala zlý pocit.

Zhodou náhod bola čašníčka kamarátka mojej kamarátky. Nakoľko sme sa my dve nepoznali, slušne sme sa pozdravili. Momentálne neprebiehala žiadna akciová ponuka na akú som zvyknutá, tak som si objednala Expresso s Romerquelle – citrónová tráva. Zákazníci majú možnosť vidieť nealko v chladničke priamo pri bare a ostatnú ponuku vystavenú za barom.

Kamarátka poprosila personál, aby jej zmiešala kávu dokopy s mliekom, nakoľko je tak už zvyknutá. Čašníčka sa ma spýtala, či môže aj mne rovnako pripraviť kávu. Samozrejme som súhlasila, aspoň budeme mať menej vecí na stole. Klasicky by ste dostali kávu na striebornom podnose, spolu s mliekom, cukrom a keksíkom.

Kamarátka sa s čašníčkou rozprávala, kým nám pripravovala naše nápoje. Káva bola hneď hotová, tak sme si povedali, že si ju už zoberieme aj samy hore na poschodie. Znova, klasicky by Vám personál všetko doniesol za Vami.

Vyšli sme na poschodie, prostredníctvom otočných schodov. Interiér na poschodí sa skladal len z čistých stolov a sedačiek. Žiadne automaty, len posedenie pre zákazníkov. Presne v tejto časti trávim ja osobne všetok čas strávený v podniku. Stoly a stoličky sú z čiernej kože a sú uložené do kruhu, nakoľko v strede sa nachádza voľný priestor, ktorý sa prepája s prízemím. Takmer pri každom stole sa nachádza okno, ktoré osvetľuje priestor. Steny sú tmavšej farby a vďaka ružovo – fialovému umelému svetlu pôsobia fialovo, rovnako aj koberec, ktorým je pokrytý celý bar. Stoly sú od seba primerane vzdialené, čo veľmi chválim. Usadili sme sa na veľmi pohodlné sedačky. Na každom stole sa nachádza nápojový lístok spolu s letáčikmi na rôzny drink alebo popolník, nakoľko sa v celom podniku fajčí. Tu by som sa pozastavila nad fajčením. Podnik má veľmi slabo vyriešené odsávanie dymu z cigariet. Ten, kto nefajčí by mu to mohlo dosť prekážať.

Čo sa týka nápojového lístka, nenašla som ho na našom stole. Ale pôvodne bol vo formáte A4, čiernej farby s bielym písmom. Bol to klasický zalaminovaný, nijak zvláštny nápojový lístok.

Čo sa týka Espressa, nemám čo dodať. Dostali sme ho v čiernej šálke s názvom Exlusive Game. Ku káve nemám čo dodať, VYNIKAJÚCA. Ako som už spomínala, lepšiu kávu som ešte naozaj nepila. Výborne doladená chuť, nie je horká, je primerane silná a pije sa úžasne. Raz som si vypýtala toto Espresso bez mlieka a bez cukru. Nikdy som nevedela vypiť čistú kávu ale tú mi ešte aj taká chutila a to je už čo povedať. Zatiaľ najlepšia káva, akú som kedy pila. A tá cena, niet čo dodať.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Platba kartou nie je možná, ale je možnosť vybrať si peniaze priamo v herni. Kaviareň ponúka wifi pripojenie aj toaletu. Kaviareň je fajčiarska. Otváracie hodiny sú každý deň rovnaké a to od 10:00 do 03:00. Pôvodne bol podnik otvorený nonstop, ale od roku 2019 sa pravidlá zmenili. Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Prekvapilo ma ale, že sa nápojový lístok nenachádzal na stole. Nevýhodu vidím len v slabom odsávaní cigaretového dymu. Adresa: Šafárikova 17/A, 048 01 Rožňava.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím kaviareň Exclusive Game – Rotunda veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Exclusive+Game+Rotunda/@48.659102,20.5306883,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473faf7ff3573df7:0x4a595942f3440d33!8m2!3d48.659102!4d20.532877

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokRosetta – kaviareň v Nitre!
Ďalší článokArt Café