Vo všeobecnosti možno povedať, že existujú dve skupiny milovníkov kávy: tí, ktorí chcú rýchlu šálku kávy, ktorá chutí dobre a tí, ktorí si vychutnávajú jemnú chuť a prenikavú vôňu kvalitnej zrnkovej kávy. Ak patríte aj vy do druhej skupiny milovníkov kávy, a teda chcete, aby bol tento celosvetovo obľúbený nápoj akýmsi pôžitkom a zároveň hobby, siahnite po kávovare, vďaka ktorému pripravíte chutnú kávu v pohodlí vášho domova. Pýtate sa, ako na to? Čo si všímať pri kúpe kávovaru?

Kapacita kávovaru – akú zvoliť?

Prvou prioritou je uistiť sa, že kávovar má správnu kapacitu, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Ak máte členov rodiny, ktorí na kávu nedajú dopustiť rovnako ako aj vy, budete potrebovať kávovar s väčšou kapacitou. V tomto prípade zvoľte taký, ktorý je schopný pripraviť dve či štyri šálky kávy.

Aký druh kávovaru uprednostňujem?

Existuje totiž kávovar na kapsule, ktorý je pomerne lacný a jednoduchý na ovládanie i údržbu. Treba si však uvedomiť, že kapsule nie sú príliš lacné, čo pri každodennom pití kávy môže byť skutočne finančne náročné. Ak ste sa predsa len rozhodli pre tento typ kávovaru, zvoľte taký, ktorý disponuje tryskou na prípravu mliečnej peny, vďaka čomu bude vaša káva jemnejšia a chutnejšia vďaka pene. Pákový kávovar je určený pre všetkých tých, ktorí radi experimentujú a radi ovplyvňujú chuť kávy.

Treba si však uvedomiť, že na rovnakom kávovare môžu byť pripravené dve kvalitatívne odlišne šálky, čo závisí v prvom rade od množstva kávy, namletia kávových zŕn, tvrdosti vody či tlaku kávovaru. Najpohodlnejšia možnosť je kúpa automatického kávovaru, ktorý kávu namelie a pripraví namiesto vás. Výhodou je, že tento kávovar sám odstráni odpad a prečistí sa, a teda vy nemáte žiadnu starosť s jeho údržbou. Tak čo poviete, aj vy ste si už vybrali svojho favorita?