Kaviareň s názvom Vespa caffetteria som poznala už dlhšie ale nikdy som nemala príležitosť ju vyskúšať/otestovať. Nachádza sa rovno pri dvoch pedagogických fakultách a blízko lekárskej fakulty. Doslova každý deň okolo tejto kaviarne prechádzam.

Mnoho krát som ju chcela navštíviť ale bola stále plná, či už vnútri alebo vonka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedného dňa, keď som sa so spolužiačkou vracala zo skúšky, uvideli sme vo Vespe voľné miesto. Neváhali sme a rovno sme vošli dovnútra. Veľmi som sa tomu potešila, pretože z každej strany počúvam aká je Vespa úžasná, že je tam najlepšia káva a croisant.  Teraz som dostala príležitosť sa o tom presvedčiť, súhlasiť alebo vyvrátiť toto tvrdenie.

Exteriér kaviarne je zväčša presklený s bielymi stenami. Nad vchodom sa nachádza veľkým názov kaviarne. Dizajn exteriéru je veľmi priemerný ale nakoľko sa nachádza na rohu a je do „L-kového“ tvaru, vytvára to dojem istej elegancie. Škoda, že som ju nenavštívila cez leto, keď boli vonku poukladané stoličky, malo to zas o niečo na viac na dizajne.

Po príchode dovnútra sme videli len jedno voľné miesto a to na barových stoličkách pri okne. Úprimne nemám veľmi rada barové stoličky ale tieto boli veľmi pohodlné. Mali sme miesto rovno pri okne. Veľmi dlho som chcela ísť niekam na kávu, kde to bude takto vyzerať. Barové stoličky, okno s výhľadom na ulicu a šálka kávy v ruke. Pripadala som si ako vo filme.

Interiér bol veľmi pekne zariadený. Bol zväčša svetlý, biele steny s rôznymi obrazmi, jediné čo bolo tmavé bol bar, nad ktorých sa nachádzal veľký zelený nápis kaviarne Vespa caffetteria. Nábytok ako stoly alebo sedačky boli taktiež kožené tmavé.

Po chvíli ku nám prišiel usmievavý čašník s tým, čo si dáme. Rovno som ho poprosila, či by nám vedel doniesť nápojový lístok, keďže sa na stole nenachádzal. Na stole sa nachádzal len cukor. Čašník sa dlho nevracal, tak som sa poobzerala čo sa deje a kde vôbec je tak dlho, ale on zháňal nápojový lístok ale nakoniec ho zobral z iného stola, tam kde už sedeli zákazníci. Možno by som odporučila vyrobiť viacero nápojových lístkov, aby sa nachádzali na každom stole.

Nakoniec nám doniesol nápojový lístok. Bol kožený, čiernej farby s nápisom Vespa caffetteria. Bol na môj dojem kúsok zničený. Po otvorení som si potvrdila že je naozaj zničený. Strany  mi odpadávali. Bol celý tmavý so svetlým písmom. Bol prehľadný. Ponúkal všetko, čo by mala dobrá kaviareň ponúkať. Prekvapili ma veľmi ceny. Boli naozaj veľmi prijateľné. Nevidela som nižšie ceny v Bratislave ako v tejto kaviarni. Pochopila som, prečo je taká obľúbená a stále naplnená.

Po chvíľke nám čašník doniesol našu objednávku. Objednali sme si  Espresso s mliekom a Cappuccino.  Chcela som veľmi ochutnať croisant, pretože som ich mala rovno pred nosom a rozvoniavali neskutočne dobre. Ale nakoniec som sa k nim nedostala, pretože som nedávno bola na obede. Nabudúce určite vyskúšam.

Dostali sme ich na bielych tanierikoch v bielej šálke s názvom značky Rossini, spolu s vodou. O tejto značke kávy som už počula ale nikdy som nemala príležitosť ju ochutnať. Značka kávy Rossini je zaujímavá rovnováha medzi najlepšími odrodami Arabica zo strednej a južnej Ameriky a Robusta z Ázie. Je charakteristická so svojou intenzívnou a harmonickou vôňou.

Čo sa týka môjho Cappuccina, dotváral ho krásny obrázok na vrchu peny. Milujem tieto obrázky na pene. Tá chuť bola naozaj výnimočná. Bola jemná, správne dochutená a tá krémová konzistencia bola veľmi lahodná. Zatiaľ najlepšie Cappuccino, ktoré som doteraz pila a to som ich pila naozaj veľmi veľa. Spolužiačka sa rovnako nevedela vynachváliť so svojim Espressom.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. V kaviarni sa nachádza wifi pripojenie aj toaleta.  Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia=7:00-21:00 a So – Ne=8:00 – 21:00.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Veľmi sa mi zapáčila. Je to menšia, útulná kaviareň v  Bratislave. Nachádza sa na: Moskovská 2657/1, 811 08 Bratislava. Káva bola veľmi chutná, prostredie príjemné. Určite sa sem ešte vrátime.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Vespa caffetteria veľmi dobre a to známkou 1.

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Vespa+caffetteria/@48.1517553,17.1187016,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8948d9a42445:0xdd29f6565781da1d!8m2!3d48.1517553!4d17.1208903