Vychutnajte si kávu ako z kaviarne v pohodlí vašej obývačky. Plnoautomatický kávovar vám takú pripraví pomocou jedného tlačidla.

Niet nad ten pocit, keď prídete unavení z práce domov a chcete si vychutnať dobrú šálku kávy bez starostí. Plnoautomatický kávovar vám pripraví kávu ako z kaviarne pomocou jedného tlačidla.

Tie časy, kedy ste za dobrou kávou museli cestovať niekoľko kilometrov sú dávno preč. Kaviarne s dobrou kávou dnes nájdete na každom rohu, stačí si len vybrať tú obľúbenú. Bohužiaľ nie vždy sa nájde čas na vysedávanie po kaviarňach. Uponáhľaná doba s kopou povinností, tento komfort a oddych častokrát nedovoľuje. A vy ste neustále v jednom kolotoči a nemáte čas sa zastaviť po dobrú kávu. Ale to neznamená, že si nemôžete vychutnať kvalitnú a chutnú šálku kávy. Postačí vám šikovný plnoautomatický kávovar, vďaka ktorému si pripravíte naozaj lahodnú šálku kávy aj v pohodlí vašej domácnosti.

Možností ako si užiť svoju šálku kávy sú naozaj široké. Okrem vysedávania v kaviarni si môžete zobrať kávu so sebou a vychutnať si ju pri práci. Alebo si zakúpite kávovar a kávu ako z kaviarne si viete pripraviť v pohodlí vášho domova. Nemusíte mať ani veľké baristické skúsenosti, aby vaša káva chutila naozaj jemne a vyvážene. Plnoautomatický kávovar urobí všetko za vás, vy si kávu len vychutnávate. V prípade, že sa o prípravu tohto lahodného nápoja zaujímate viac, existujú pákové kávovary vhodné do domácnosti. S nimi je príprava kávy o niečo zložitejšia, ale neustále sa v nej zdokonaľujete a dokážete si pripraviť kávu presne podľa svojich predstáv. V prípade, že nemáte ani vyšší budget a priestor na zadováženie si profesionálnejšieho kávovaru, malé kapsulové kávovary sú skvelým variantom. Sú minimalistické, nezaťažia vašu peňaženku a dokážu pripraviť chutnú kávu bez starostí.

Káva ako z kaviarne pomocou jedného tlačidla

Ako sme vám už povedali, príprava kávy v domácnosti nebola nikdy jednoduchšia. Máte naozaj široké možnosti. Pokiaľ si ale chcete vychutnať naozaj dobrú kávu bez náročnej prípravy, ideálny je pre vás plnoautomatický kávovar.

Plnoautomatické kávovary sú inteligentné spotrebiče, ktoré si presne pamätajú akú kávu máte radi, stačí si určiť svoje prvotné nastavenie podľa vašich chuťových pohárikov a preferencií. Kávovar si toto nastavenie zapamätá a vždy vám urobí kávu tak, ako to máte radi.

Dokonalá chuť kávy potrebuje niekoľko pravidiel

Aby vaša káva chutila naozaj ako z kaviarne, mali by ste dodržiavať niekoľko pravidiel. Kupujte si naozaj kvalitnú a čerstvú kávu a správne ju skladujte. Čím je káve čerstvejšie upražená, tým lepšie chutí. Nesprávne skladovanie na vlhkom mieste môže chuť kávy úplne znehodnotiť. Vyskúšajte viacero druhov, robte si poznámky a potom si určite vášho obľúbenca medzi kávami.

Napriek tomu, že plnoautomatický kávovar robí takmer všetko sám, aj on si vyžaduje svoju starostlivosť. Nezanedbávajte jeho čistenie, pravidelne na mesačnej báze, by ste mali vybrať sparovaciu jednotku, vyčistiť ju a kávovar odvápniť a pravidelne menič vodný filter. V prípade, že využívate napeňovacie trysky a radi si pochutnáte na krémovo mliečnom cappucine, nezabudnite ani na ich čistenie.

Či už ste si vybrali plnoautomatický kávovar, pákový kávovary alebo mini kapsulový kávovar, pripraviť si dobrú šálku v pohodlí domova nebude naozaj problém.