Po dlhom čase som sa znova ocitla v meste Žilina. Mala som dostatok voľného času, tak som si chcela pozrieť mesto, nakoľko ho veľmi nepoznám. Počasie mi však všetko pokazilo, takže som sa vybrala do najbližšieho nákupného centra, v mojom prípade to bol Aupark. Obchody boli ešte samozrejme zatvorené, tak mi napadla len jedna možnosť dobre využitého času, a to je posedenie pri šálke dobrej kávy.

Hneď po príchode do nákupného centra sa priamo pri vchode nachádzala hneď jedna kaviareň. Už z vonka pôsobila veľmi dobre. Exteriér bol celý presklený s veľkým nápisom na drevenej tabuli, priamo nad vchodom a to Aura kaviareň. Už pred príchodom do kaviarne som si cez presklený exteriér vedela odkontrolovať stav a naplnenosť kaviarne. Nemám rada, keď niekam prídem, je plno a ja sa na päte otočím a idem preč. V tomto prípade to nehrozilo. Kaviareň bola počas mojej návštevy otvorená len hodinu a pol, čiže bola takmer prázdna.

Interiér bol taktiež veľmi lákavý. Hneď po príchode Vás zaujme obrovský drevený bar na ktorom sa nachádza rôzna ponuka alkoholu. Hneď nad drevenou stenou s alkohol sa nachádza veľký nápis Lavazza – Italy s favourite coffee. Toto sa mi veľmi páčilo, nakoľko v rôznych kaviarňach nie je nikde uvedená značka kávy a to ani v nápojovom lístku.

Lavazza je sama o sebe vynikajúca káva, čo vyplýva aj z názvu na stene, obľúbená talianska káva. Úprimne som ešte nepila zlú Lavazzu.

Interiér sa taktiež skladá z drevených menších stolov a drevených sto

ličiek, kombinovanými s krémovým textilom. Stoly spolu so stoličkami sú rozmiestené po celej kaviarni, preto som si hneď po príchode hľadala útulné miestečko niekde pri stene, nakoľko nemám veľmi rada posedenie v strede kaviarne. Presne také miesto som našla. Drevená stena s bambusovými stonkami, ktorá predeľovala kaviareň na 2 časti.

Kaviareň je fajčiarska, čo som si ale neuvedomila, kým som sa neposadila a neuvidela som na stole popolník. Dvere boli síce otvorené, aj zákazníkov bolo pomenej ale cigaretový dym som aj tak skoro vôbec nezacítila. Keď pribudli fajčiaci zákazníci, taktiež ako nefajčiarovi mi cigaretový dym nevadil.

Usadila som sa a rovno som si zobrala do ruky veľmi pekný nápojový lístok. Bol vo forme notesa. Hlavná strana bola v štýle dreva s nápisom kaviarne. Ostatné strany boli situované tak, že na každej strane sa zvlášť nachádzal len jeden nápoj. Tým pádom bol nápojový lístok veľmi prehľadný, aj keď s viac stranami.

Poriadne som si nestihla otvoriť nápojový lístok a už bola čašníčka pri mne. Slušne sa mi pozdravila a opýtala sa, čo si dám. Síce sa veľmi neusmievala, čo sa nečudujem nakoľko je ešte ráno ale nemôžem povedať že bola nepríjemná. Aj napriek neutrálnemu výrazu pôsobila príjemne. Nepáčilo sa mi ale, že prišla tak skoro. V mojom prípade mi to až tak nevadilo, nakoľko som dopredu vedela čo presne chcem, ale v inom prípade by som ju musela poslať preč.

Čakala som možno necelú minútu a už som mala svoju objednávku pred sebou. Objednala som si svoje obľúbené klasické Espresso s mliekom. Kávu som dostala klasicky na striebornom podnose spolu s mliekom, cukrom a malou čokoládkou. Káva bola v bielej šálke s názvom kávy Lavazza. Káva bola veľmi chutná. Krémová konzistencia, primerane silná, proste úžasná Lavazza. Nie na darmo sa hovorí že Lavazza je jedna z najlepších druhov kávy. Vychutnávala som si ju.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Nezistila som či sa v kaviarni nachádza Wifi, ale celý obchodný dom je pokrytý voľným wifi pripojením, ale je bez toalety, čo mi nevadilo, lebo sa kaviareň nachádza v nákupnom centre. Ceny boli primerané. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne = 7-22.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Adresa: Aupark, Veľká Okružná 59A, 010 01 Žilina. Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím Auru kaviareň veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Aura/@49.2213382,18.7387633,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145eaf44f41ff7:0x6976b4510b67b0fc!8m2!3d49.2213382!4d18.740952

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokArt Café
Ďalší článokFresco Espresso