Jedno sobotňajšie popoludnie sme sa vybrali pozrieť jaskyňu Čertova pec. Jedná sa o obľúbený  turistický cieľ neďaleko Piešťan. Čertova pec je krasová jaskyňa a prírodná pamiatka v pohorí Považský Inovec. Konkrétne sa nachádza v katastrálnom území obce Radošina. Jaskyňa je verejnosti voľne prístupná. Neďaleko tejto jaskyne sa nachádza motorest s rovnakým názvom Čertova pec. K motorestu patrí aj minizoo, kde nájdete napríklad čierne prasiatka, jelene, srnky. Deti sa isto tomuto výletu potešia.

Motorest Čertova pec sa týči v krásnom prostredí. Možno to vyznie trochu paradoxne, ale reštaurácia Čertova pec 8. apríla 2014  vyhorela a ostali po nej iba trosky. Podľa polície sa jednalo o úmyselné podpálenie, pri ktorom vyčíslili škodu až na cca 50-tisíc eur. Našťastie sa ju majiteľom podarilo zrekonštruovať za neuveriteľné dva mesiace. Znovu ju otvorili 5. júna 2014. Pred požiarom bola vrchná časť motorestu drevenej konštrukcie, po rekonštrukcii je postavená so súčasných materiálov a je žltej farby s červenou strechou. Musím sa priznať, že predchádzajúci vzhľad reštaurácie sa mi do tohto prostredia hodil oveľa viac.

Priestor reštaurácie pozostáva z dvoch miestností. V prvej miestnosti sa nachádza barový pult a je zariadená v retro štýle. Nachádzajú sa tu klasické stoličky, stoly. Na stoloch je kockovaný obrus v bielo-modrom prevedení. Takisto tu nájdete aj krbové kachle. Steny sú vymaľované zelenou farbou. Ak vás bude zaujímať, ako motorest vyzeral pred požiarom, práve v tejto miestnosti nájdete obraz z jeho predchádzajúcou podobizňou. Vyzdvihnúť však musím veľké okná, ktoré do tejto miestnosti prepúšťajú slnečné lúče. Nakoľko tento motorest znovu rekonštruovali, mohli aj do jej vnútorných priestorov vniesť trochu viac nápaditosti. Druhá miestnosť sa mi páči o niečo viac, preto vždy, keď do tejto reštaurácie prídeme, usadíme sa práve v tejto miestnosti. Táto izbička je zariadená ako koliba, čo sa do tohto motorestu oveľa viac hodí. Škoda, že aj prvú miestnosť neladili v tomto duchu. Nevýhodou tejto miestnosti je, že je veľmi tmavá, nakoľko sa v nej nachádzajú maličké okná. Osvetlenie je takisto nedostatočné a človeku táto pochmúrnejšia atmosféra uberá na nálade. Páčia sa mi dekorácie na oknách, ktoré podčiarkujú vidiecky štýl, ako sú napríklad súdy, džbány, valchy, vázičky. Stena je obložená dreveným obkladom.

V tomto motoreste sme už boli viackrát. Radi sem chodíme na huspeninu, ktorú tu robia naozaj dobrú. Ja nie som veľká milovníčka huspeniny, ale tu nikdy neviem odolať a ochutnám. Obsluha pôsobí celkom milo a ochotne. Objednala som si espresso picollo v hodnote 1,50€. Kávu servírujú v malej milej šálke. Káva bola na môj vkus priveľmi silná, mala som zvoliť skôr cappuccino alebo caffe latte. Kávu servírujú značku Gaetano Daneli. Priznávam sa, že o tejto značke som doteraz nepočula. Tradícia značky Gaetano Daneli siaha niekedy do roku 1884, vtedy taliansky obchodník s kávou pán Gaetano spojil svoje obchodné aktivity s pánom Jozefom Sýkorom. Za prvej republiky prevádzkovali svoj obchod s koloniálnym tovarom, kávou a pražiareň v Pardubiciach. Po vojne pokračoval v pražení Vilém Damián Sýkora, ktorý odovzdal receptúru svojmu synovi Jiřímu. Ten v roku 1988 nadviazal so svojím synom na rodinnú tradíciu značky Gaetano Daneli. Sídlo firmy je v Pardubiciach. Značka Gaetano Daneli si za roky pôsobenia na trhu s kávou vydobyla svoje pevné miesto. V tomto motoreste varia tradičné slovenské jedlá, ale podľa recenzií som sa dočítala, že by mali čo zlepšovať. V ponuke majú samozrejme aj čaj, nealkoholické a alkoholické nápoje. Takže ak pôjdete nabudúce okolo, pokojne sa zastavte, verím, že si niečo vyberiete. A ak nie, tak určite aspoň načerpáte v tomto pokojnom prostredí novú energiu.

Adresa: Čertova pec, 95605 Radošina

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 – 22

Čertovu pec hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 3

Čertovu pec celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b5275301149d3%3A0x688f98719ab21405!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOnRlMnCvOz7qLyMNaCxtm6zFJtTvbExt9RQPUf%3Dw187-h160-k-no!5s%C4%8Certova%20pec%20motorest%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOnRlMnCvOz7qLyMNaCxtm6zFJtTvbExt9RQPUf&sa=X&ved=2ahUKEwip8LaE9ojoAhWCYcAKHUo5DTkQoiowE3oECBMQBg