Niektorí si svoj deň bez kávy nevedia ani predstaviť. Pijú ju niekoľkokrát do dňa, či je ráno, obed, alebo večer. Káva sa dá kúpiť všade a každému vyhovuje iný typ. Robenie kávy manuálne vie zabrať dosť času a niekto na túto aktivitu nemá čas. Rovnako niekto si nemusí vedieť sám spraviť takú kvalitnú kávu, ako si predstavoval. Práve preto tu existuje riešenie!

Žijeme v 21.storočí a nie je ničím výnimočným, že sa už vytvorili stroje, ktoré prípravu kávy uľahčujú. Áno ide o dobre známe kávovary a kávomaty. Kávomaty sa však doma bežne nepoužívajú, ale používajú sa na verejných miestach pre rýchlu dávku kávy. Na domáce použitie sa používajú kávovary, ktorých je však strašne veľa typov. Ktorý kávovar si teda kúpiť?

Podľa čoho kupovať kávovar?

Kávovar je magický stroj, ktorý vám pripraví kávu kedykoľvek chcete bez toho aby ste pohli čo i len jedným prstom. Ráno vstanete zapnete kávovar a za chvíľu si viete užiť kvalitnú kávu. Kávovary sú ale rôzne a môže sa stať, že si nebudete vedieť vybrať, ktorý je asi ten najlepší a podľa čoho si vybrať. Najlepšia voľba je automatický kávovar, ktorý väčšinou robí espressá, ale dá

sa kúpiť aj automatický kávovar na kapsule, vďaka ktorým si viete vybrať, akúkoľvek kávu len chcete. Automatické kávovary sú vcelku drahé stroje a preto je potrebné dobre vedieť, čo kupujete, aby ste potom neboli nespokojný. Kávovar dokáže úplne nahradiť manuálnu prípravu kávy. Ak si však nechcete nechať spraviť kávu automatom, viete kúpiť napríklad mlynček na kávu, vďaka ktorému si viete kávu mlieť a vytvoriť si tak chutnú kávu.

Čistenie kávovaru

Niektoré automatické kávovary sú v súčasnosti vybavené automatickým čistiacim režimom, no aj napriek tomu je vhodné aspoň raz za čas očistiť odpadovú nádobu, vypláchnuť nádržku na vodu, alebo filter. Zabezpečíte tak plynulý chod kávovaru.

Tak na čo čakáte? Kúpte si kávovar aj vy!