Milujete kávu, ale počas horúcich dní vám nechutí? Môžete síce čakať, než sa váš obľúbený nápoj vychladí, ale prečo strácať čas, keď je možné si kávu vychutnávať aj v inom prevedení. Existuje veľa drinkov, ktorých hlavnou ingredienciou je kofeín a zároveň sú v lete mimoriadne osviežujúce. Prinášame vám recepty na 5 najlepších kávových drinkov na leto.

1. Ľadové cappuccino so štipkou vanilky

Našu prehliadku ľadových kávových drinkov začneme obľúbeným cappuccinom, ktoré milujú hlavne dámy. Ide tak trochu o estetickú záležitosť, pretože ozdobené cappuccino dobre vyzerá na fotografiách a poteší nielen chuťové poháriky, ale tie oči. Postup je podobný ako pri príprave klasického cappucina. Uvaríte si espresso, do ktorého pridáte kocky ľadu. Táto káva skvele chutí s napeneným mliekom so štipkou vanilkového extraktu.

2. Grécke frappé u vás na terase

Každá dobrá pražiareň kávy dokáže namixovať tú správnu kombináciu kávových zŕn, ktoré ulahodia vašim zmyslom. Podľa toho, ako silnú kávu obľubujete, si pripravte klasické espresso, do ktorého pridáte približne 150 ml mlieka a kocky ľadu. Zmes pretrepte v šejkri alebo zmixujte ručným šľahačom. Frappé sa podáva vo vysokom pohári so slamkou.

3. Ľadová káva na každú párty

Kávy sa nemusíte vzdať ani na poriadne divokom večierku. Stačí, aby ste ľadovú kávu ochutili vašim obľúbeným alkoholom. Základom je 40 ml alkoholu /vodka, rum, likér/. Do alkoholu pridajte ľad a espresso. Ako ozdoba slúži vyšľahaná smotana. Takáto ľadová káva vám ihneď spraví dobrú náladu.

4. Ovocné kávové variácie

Kto by nemiloval banánové šejky? Ovocné šejky je možné kombinovať s kávou. Do pohára s uvareným espressom pridáte rozmixované ovocie s mliekom a celý nápoj schladíte poriadnou dávkou kociek ľadu alebo ľadovej triešte.

5. Netradičný nealko nápoj

Tonik je v lete veľmi osviežujúcich nealko nápojom, ktorý vďaka výraznej horkastej chuti preberie k životu slnkom unavených ľudí. Tonik skvele chutí skombinovaný s espressom. Nebojte sa tohto spojenia, iste vám zachutí. Príprava vám zaberie minútu. Do tonika s ľadom pomaly lejte dvojité espresso, ktoré sa udrží na povrchu nápoja. Drink je možné dochutiť plátkom citróna.