Tak toto bol jeden z našich bodov. Kvôli tomuto sme išli do Košíc. Teda, aj kvôli inému, ale bolo to medzi prioritami. Táto kaviareň má na internete samé kladné recenzie. Možno zopár negatívnych, ale to len také drobnosti. Nebudem vám tu hovoriť niečo konkrétne o histórii kaviarne alebo o menu. Ak vás to zaujíma, tak určite klikajte na ich web, kde sa dozviete viac. A ako sme si to užili my? Tak to už nižšie v článku…

Obsluha bola extrémne milá. Išli sme ešte len dnu a už sa nám zdravili. Ani nie tým otravným štýlom v zmysle „preboha, čo tu robíš, chcel som voľno“. Ale naozaj milo. Nechali nás nech si vyberieme miesto na sedenie. Nechali nás samých aj chvíľu na stole. A potom prišli. Samozrejme, nevedeli sme čo presne je, resp. čo ako sa číta, takže sme dostali k tomu aj hodinu francúzštiny. A nemyslím to nijako zle. Bolo to milé. Chlapec, ktorý nás obsluhoval bol veľmi milý, stále sa usmieval a nám zlepšil deň. A to bolo pri všetkých. Každý vedel, čo má robiť a ani sa medzi sebou nebavili. Jednoducho pracoval každý. Každý s radosťou a s úsmevom.

Prostredie tejto kaviarne je veľmi jednoduché. Dá sa sedieť aj vonku, kde je množstvo stolov, takže máte na výber. Rovnako tak si môžete sadnúť priamo do dlhých okien. Wau – to mus=i byť zážitok, kde máte výhľad na hlavnú ulicu. My sme sedeli vnútri, kde bolo aj druhé poschodie, kde sme vyšli my nakoniec. Vo vnútri kaviarne sa nachádzajú zrkadlá, čo opticky klame priestor. Inak sa jedná o menšiu kaviareň, no máte tam dosť miesta na sedenie. Stoly sú kruhové, čo je nepraktické, ak idete viacerí, ale dá sa to vymyslieť. Sedíte na kreslách, takže pohodlie máte zaručené.

Ponuka je veľmi dobrá. Či káv alebo aj jedla. Je dôležité sa pripraviť na ceny. Ono, jedlo sa tu pohybuje jedna porcia okolo 8 euro, raňajky. Obedné menu je drahšie. Ale naozaj to bolo chutné. Máte na výber slané, aj sladké. Menu aj s cenami nájdete priamo na webe. A čo sa týka kávy tak tam máte na výber tiež niekoľko druhov. A zaujímavých druhov. My sme si dali capuccino s horkou čokoládou. Experiment. Experiment, ktorý sa vydaril. Káva bola výborná. My sme si museli dať aj cukor a to normálne necukríme. Ale bolo to skvelé. Môžem odporučiť. Servírovanie bolo tiež veľmi dobré. Veď môžete vidieť aj na fotkách. A cena za kávu bola tri eurá. Niektoré sa tam pohybujú aj vyššie, záleží čo sa vám zapáči.

Celkové hodnotenie  tejto kaviarne je asi všetkým jasné. Veď som z toho celého nadšená, tak jasné, že celkové hodnotenie bude na jednotku s hviezdičkou.  Obsluha mi zlepšila deň a naladila ma na to, aby som ten deň prežila. Bolo tam dosť ľudí, no stíhali, takže aj to je super. My sme na celú objednávku čakali možno 10 minút a to nám aj varili. Bolo to všetko výborné a káva bola geniálna! Bežte tam a užite si ten zážitok aj vy!

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Mondieu+Mal%C3%A1+Sc%C3%A9na/@48.7233326,21.2562282,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x445b0ec3696ad8e2!8m2!3d48.7233326!4d21.2562282 na Hlavnej ulici – pešej zóne.