Blue Bell stále patrí medzi tie novšie podniky v košickom centre, no napriek tomu sa teší nadštandardnej obľúbenosti a to hlavne u mladších ročníkov. Zakaždým, keď tam zavítam, musím bojovať o miesto na sedenie so stredoškolákmi. Klamal by som, ak by som tvrdil, že nerozumiem, čo ich na Blue Bell priťahuje – veď už len pohľad na tento podnik je doslova kúzelný!

Retro jaskyňa

Blue Bell má štýl – tam nie je o čom. Tajomný tienistý ráz zútulnený teplým svetlom lámp vytvára osobitú atmosféru, v ktorej je radosť posedieť. V kaviarni dominuje čierna a podobné temné farby, ktoré sú oživené hravými rôznofarebnými akcentmi. Tie nájdeme napríklad na pohodlných retro kreslách pripomínajúcich 70. roky ČSR. Malebná jaskyňa je plná zaujímavých inštalácií, z pomedzi ktorých by som rád vypichol spletitú sieť káblov pokrývajúcich strop. Ich ukončenia predstavujú prázdne sklenené fľaše, ktoré slúžia ako tienidlá série lámp. Príjemný retro punc je umocnený najlepšími hitmi minulých dekád, ktoré chytia za srdce každého – a to nehľadiac na to, akú hudbu zvyčajne počúva.

Azda najčarovnejším miestom podniku je letná terasa na streche, ktorá ponúka lákavý výhľad, no zároveň zachováva súkromie. Medzi všetkými tými zasadenými rastlinami sa káva pije veru najlepšie.

Zvýhodnení kávičkári

Blue Bell sa tvári ako podnik na každú príležitosť – či už máte chuť na večerné vínko, poobedňajší miešaný drink, alebo raňajky. Cenovo sa tu pohybujeme okolo štandardu starého mesta, avšak výnimkou sú tu kávy, ktorých nízke sumy zarazia azda každého (žeby toto lákalo všetkých tých mladých ľudí?). Latté za 1,60€? Toto musí byť sen. Na výber tu máme aj rovnako výhodné plantážové kávy – no nemôžem sa dočkať, ako okúsim ich kvalitu. Pre tých, ktorí sa kofeínu vyhýbajú, tu majú rovnako bohatú ponuku čajov, fľaškových alebo domácich limonád, pív a podobne. Na zahryznutie vám ponúknu panini, zákusky, alebo chlebíky s nátierkou.

Objednali sme si latté a cappuccino. Chuťovo išlo o pomerne lahodné kávy s neinvazívnou horkosťou, ktorej sila bola tlmená mliekom. Pochopiteľne, intenzita kávovej zložky v latté bola ešte o niečo nižšia. Pena bola taktiež v pohode a tak nemôžem na ich kávy povedať ani pol krivého slova. Priestor na zdokonalenie však spočíva v plastových slamkách – prejdime na ekologickejšie alternatívy, prosím!

Mladá obsluha kmitá po rajóne jedna báseň a tak sa ani tento komponent nestal kameňom úrazu.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 4/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 4,5/5

Áno, je to tak – Blue Bell patrí k mojim obľúbeným podnikom a veľmi rád si tu vychutnávam spoločné chvíle s priateľmi. Jeho komorná atmosféra skombinovaná s veselým dizajnom len podporuje pozitívny zážitok, ktorý človek nadobudne po vypití ich kávy. Cenovo je to taktiež bezkonkurenčný hráč a tak môžem Blue Bell len vrelo odporúčať.

Blue Bell

Bočná 6, 040 01 Košice

https://www.google.com/maps?q=blue+bell&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiby5-Am63jAhXyoYsKHXswArkQ_AUIESgC

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokCafé Dias v Košiciach
Ďalší článokHalmi Place