Dnes vás zoberiem so sebou do opäť metropoly východu. Áno, Košice. Opäť. Ale tentokrát vás beriem do krásnej kaviarne, ktorá je pre všetky kategórie. Dokonca, keď som tam bola, tak si ta dával kávu a koláčik aj nejaký bezdomovec, ktorý vyžobral niekoľko euro a doprial si to. Bol to krásny moment, i keď – mohol tie peniaze si dopriať inak. Ale, nemohol. Lebo on si chcel dopriať. A my sme sedeli neďaleko neho. A ako sa nám páčilo? Tak to sa dozviete nižšie v článku…

Prostredie kaviarne je kúzelné. Môžete sedieť dnu alebo aj vonku. Ak sedíte dnu, tak na vás dýcha pokoj a pohoda. Biele doplnky, jemné odtiene farieb, moderne zariadené. Ak naopak sedíte vonku, tak tam máte mestský frmol. Sedíte na pešej zóne, pri najväčšej pamiatke Košíc a teda pri Dóme sv. Alžbety. Takže musíte rátať s turistami, ľuďmi, no aj s bezdomovcami, ktorí tu radi žobrú. Ale napriek tomu je tam krásne prostredie a ja si tam rada posedím.

Obsluha kaviarne bola veľmi milá. Platí sa vo vnútri. Slečna, ktorá nás obsluhovala bola veľmi milá a aj nám pomohla bez nejakých blbých rečí a podobne. Rovnako nám doniesla aj lístok, keďže na stoloch nebol. My sme si užívali výhľady na katedrálu a stačilo nám naozaj málo. A nevadili ani ľudia okolo.

Káva – my sme si dali expresso, ktoré bolo skutočne dobré a dosť aj silné. Bolo ho tak akurát. Mali sme aj vodu, minerálku. Rovnako tak sme dostali aj cukor. Na fotke môžete vidieť aj aperol, ktorý sme chceli vyskúšať a pila ho moja sestra. Ja som skôr na tie kávičky a toto bolo okolo 15stej hodiny, takže už som ju naozaj potrebovala. Bola výborná, chutná a cením tú silu, že nebola nejaká slabá.

Ponuka v kaviarni ej dosť veľká. Okrem základných druhov káv môžete ochutnať aj zaujímavé kávy ako ruská káva a podobne, ktoré sú spojené rovno s alkoholom. My sme toľko neexperimentovali, keďže nás čakala ešte návšteva priateľa. Ale za pokus by to niekedy stálo. Každopádne, my sme boli spokojné. A čo sa týka iných vecí, tak toto je miesto, kde sa dá aj najesť. Rovnako tak sú tu vraj výborné aj palacinky. Tiež mali v ponuke aj rôzne alko či nealko nápoje, drinky a slané drobnosti.

Celkové hodnotenie kaviarne je teda veľmi pozitívne, to je asi každému jasné. Hodnotím na jednotku, keďže naozaj na mňa spravila dojem. Tu chcela ísť hlavne sestra, no som rada, že sme tam išli. Tie výhľady na katedrálu za to stáli. Bolo to super a my sme si to užili. Káva bol tiež veľmi dobrá, takže rovnako má jednotku. Obsluha má jednotku s hviezdičkou. Slečna tam kmitala a naozaj jej to išlo. Tlieskam a nič ani nepoplietla. Takže všetko má jednotku a ja vám môžem iba odporučiť túto kaviareň – rovno so všetkými desiatimi prstami! Ono, je naozaj ťažké nájsť kaviareň, ktorá je naozaj dobrá a stojí za to. Čo sa týka cien, tak to vôbec nebolo predražené – i keď ste boli v centre a na pešej zóne. Všetky kávy sa tam pohybujú okolo 2 euro.

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Cathedral+caffe+and+crepes/@48.7199149,21.2556081,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ee0655a48f097:0xbe98e8c1ae491297!8m2!3d48.7199114!4d21.2577968 pri Dóme sv. Alžbety