Pred nedávnom sme si spravili výlet do mesta Martin. Mali sme tam nejaké malé povinnosti, no čo by to bol výlet bez dobrej kávy? Ja som tam bola so spolužiačkou, kamarátkou. Ona tam chodila častejšie, no veľmi dávno. A tak sme hľadali jednu kaviareň, kde sedávala, keď ešte bola mladá. A aj sme ju našli. Volá sa Choco kaviareň a nájdete ju pri Univerzitnej nemocnici v Martine – prejdete iba cez cestu, keď ste pri vchode do nemocnice. A blízko je aj zastávka na autobus, trošku ďalej je stanica – železničná a aj autobusová, takže je to pomerne v centre a je veľmi dostupná. Ale ako sa nám páčilo? Tak to už teda nižšie…

Prostredie kaviarne je mne veľmi sympatické. Prevažne fialová farba si ma získala. A sú tam jemné, šedé doplnky, takže aj to je veľmi kladné. A čo sa týka zariadenia, tak to je pomerne moderné. Majú aj terasu, takže máte prehľad, ak chcete, čo sa deje vonku. Je to aj pre rodiny s deťmi, keďže je dosť priestorná. Ale blízko je cesta, takže pozor na to. Rodiny to vyhľadávajú kvôli super zmrzline, kde sú aj netradičné príchute ako slaný karamel a podobne.

Ceny sú tam rovnaké ako všade inde, takže mňa Café Latte vyšlo na 1,70 e. Čo je absolútne bežné, musíte uznať isto aj vy. A ostatné kávy tiež neboli drahšie. Tu sa dostávame k ponuke…

Ponuka bola dosť veľká, na to, že to bola iba vsunutá kaviareň na ceste. Mali ste na výber aj niekoľko káv -základné druhy. Potom ste mali aj slané, sladké. Výborné koláčiky tiež boli v ponuke. My sme si nedali, ale vyzerali geniálne! Hneď by som ich všetky zjedla.

Káva bola tiež veľmi dobrá. Neviem ako to spravili, aj toto bola moja prvá káva, resp. prvé latté, ktoré bolo vriace a musela som počkať, kým ho môžem začať piť. Bolo super vyšľahané. Museli ste si slamku vypýtať, ale to je detail. Mali ste k dispozícii cukre (obidva druhy), vodu – minerálku a keksík. A chuť? Bola naozaj dosť silná, na to, že to bolo obyčajné Latte.

Obsluha – terasa sa neobsluhuje, takže treba prísť za pani pri bar. Potom už upracú, ale objednať si treba pri bare, samy si to aj donesiete. Čo nie je nejaký veľký problém, len je to také nezvyčajné. Všade vidíme to, že nás obslúžia – navyše, toto bolo vo vnútri tá terasa, takže nás aj videla. Ale aspoň mali lístok na stoloch, takže sme si mohli pohode vybrať. Nijako to nedegraduje to, že keď sme prišli pri bar tak slečna bola veľmi milá, komunikatívna a vedela aj poradiť, vysvetliť.

Celkové hodnotenie kaviarne je pomerne dosť pozitívne. Mne sa tam páčilo. Bola tak príjemná atmosféra. Keď mám hodnotiť ako v škole, tak dávam jednotku. Prostredie si ma získalo s doplnkami, farbami, takže dávam jednotku. Ono, je to pri ceste, treba s tým rátať, ale mne to vôbec nevadí. Obsluha a ponuka bola tiež chválitebná, takže dvojka. Vždy je niečo na vylepšenie. A káve dávam jednotku. Takže vravím, som pozitívna a rada sa tam aj znovu vrátim..

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/036+01+Martin/@49.0806724,18.8156983,12z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714f8d963294f8f:0x400f7d1c6971580!8m2!3d49.0616613!4d18.9190235 Oproti nemocnici.