Túto kaviareň som našla spolu so sestru veľmi náhodne. Ono, behali sme po hlavnej ulici, sledovali pamiatky, hľadali sme spoty na fotenie a zrazu sme videli nejaké miesto, kde sedelo pomerne dosť ľudí. Čo bolo zvláštne, lebo nejde o nejakú pohodovú, tichú oblasť. Tak sme tam išli pozrieť a videli sme, že tam je kaviareň. Keďže obidve vieme, že kávu milujeme, plus aj prispievame sem, tak sme sa rozhodli, že na druhý deň tam skočíme. Ono, bolo tam dosť ľudí a my sme už jednu kávu mali. A tak prešiel deň a prišlo ráno a naše kroky viedli na tejto kaviarne…

Obsluha – tak tu sa rozdeľujú názory rôznych ľudí. Keď som sa pýtala priateľa, ktorý je z Košíc, tak povedal, že tam je obsluha pohode, len si musím zvyknúť.  No ja, keďže som tam bola prvýkrát by som povedala, že bola hrozná. Prišli sme tam, sadli sme. Nedostali sme ani lístok, ani nič. Nič na stole nebolo. Prišla slečna, chcela od nás hneď čo si dáme. A na koniec sa nám stalo aj to, že nám zle vydala, lebo nám dala vlastne zlý účet. Zmätok a chaos. Takže ja asi toľko k tomu. Ono, boli tam dve slečny. Jedna behala a druhá robila kávy.

Ponuka kávy ani neviem aká presne je. Nedostal sa ku mne ani ten lístok, o ktorý sme ju požiadali. Ani sme nevedeli, koľko tá káva bude stáť. Nevedeli sme nič. Takže v ponuke sme si všimli, že majú aj nejaké slané veci, plus tam varia, lebo niektorí ľudia si tam dávali aj jedlo. Ale čo presne, to vám nepoviem.

Prostredie – tak jedná sa o maličkú kaviareň. Fakt maličkú. Je tam asi približne 5 stolov. Malých stolov. A vonku je k dispozícii terasa, ktorá má tiež zopár stolov, stoličiek s malými stolmi. Vo vnútri nájdete množstvo starých vecí ako je klavír, knižky (celá stena je z nich), bar, drevo a podobne. Toto nie je presne môj štýl – z vonku to vyzeralo lepšie. Ešte tam bola j prievan, keďže boli otvorené obidve dvere. Vonku máte rušne prostredie, keďže ste pri hlavnej ulici, kde ide množstvo áut, autobusov a eletričiek (tuším). Takže pokojná kaviareň to nie je ani z ďaleka.

Káva – my sme si dali Café latte a capuccino. Capuccino bolo super, dobre vyšľahané. Chutilo vraj dobre. Aspoň sestra vravela. Moje latte bolo také ehmn. Vyšľahané bolo všetko super. Chutilo to tak nijako. Mala som pocit, že pijem iba mlieko. Doslova. Plastová slamka tej káve nepomohla. Takže mňa nejako nenadchla táto káva. Servírovanie bolo tiež také nijaké, veď môžete vidieť. A to nám tak hodila, že ani milé to nebolo. My sme za ňu platili dokopy 5 euro.

Celkové hodnotenie ako v škole je nasledovné. Obsluha dávam trojku. Mohlo to byť aj oveľa lepšie. Taký priemer. Prostredie je také rovnaké – tiež trojka. Ale tam je chyba moja, keďže nie je to absolútne môj štýl. Ponuka je nijaká. Keďže sa k nám lístok ani nedostal, ak keby tam sedíme denne. Proste nám ho mali dať a aj keby ma poznali. Ale nepoznali. Boli sme tam prvýkrát. Káva je tiež na trojku. Takže hodnotím celkovo na trojku. Môžete skúsiť ísť navštíviť, ale ja tam osobne znovu nepôjdem..

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/%C5%A0%C3%A1lka+K%C3%A1vy/@48.7269949,21.2526685,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ee0616c3216fd:0x2c933a2130f44550!8m2!3d48.7269914!4d21.2548572 na konci pešej zóny