Mondieu v Košiciach zdieľa priestor s Malou scénou a púta pohľad okoloidúceho už zvonku. V jej priestoroch najčastejšie vidíme bohaté cudzokrajné osadenstvo študentov medicíny, ktorí si v štýlovej kaviarni pravidelne hodujú. Nuž, ideme aj my!

Trendy a na vysokej nohe

Interiér je pastvou pre oko a ukojí estetické potreby aj najväčšieho fajnšmekera. Prelínajú sa tu rôzne odtiene neutrálnych farieb, ktorým je dodaný punc luxusu pomocou zlatých detailov. Plejáda materiálov zahŕňa drevo, kov či kameň a vytvára kreatívne moderné hniezdočko. Dvojposchodová kaviareň pôsobí útulne a zároveň štýlovo – zákazník sa v jej priestoroch cíti špeciálne. Kovové konštrukcie s osvetlením pripomínajú mólo módnej prehliadky, čo priestoru prináša štipku industrializmu a zvyšuje úroveň dizajnu. Darmo, Mondieu je jeden z najreprezentatívnejších kaviarní „metropoly východu“.

Sladká bodka

Takto „svetový“ podnik má pochopiteľne aj vyššie ceny a tak peňaženka bežného smrteľníka neznesie každodennú návštevu, no na špeciálne príležitosti je táto kaviareň ako stvorená. Vašou cieľovou destináciou sa stane najmä vtedy, keď vás prenasleduje chuť na sladké. V Mondieu čokoláda tečie prúdom (a to doslova z kohútikov) a jej vysoká kvalita sa nezaprie. Práve vďaka tomuto čokoládovému Eldoradu je menu plné čoko-kávových dezertov od výmyslu sveta. Espresso s čokoládou, bielou, tmavou, zmrzlinou a popraženými orieškami či cappuccino alebo latté s poriadnou dávkou tejto sladkej tekutiny? Ťažko si vybrať. Samozrejme tu nájdeme aj  „čisté“ horúce čokolády s kadejakou oblohou, čaje, nealko. Ponuka zákuskov taktiež láka k hriechu, rovnako ako jedálny lístok s palacinkami, brunchmi či raňajkovými špecialitami.

Čokoládam som toho dňa dal košom a stavil to na ľadové cappuccino inverse, t.j. inverzné cappuccino, ktoré má penu na spodku pohára. Neviem ako toto dielo pripravujú, no je krásne penové, krémové, jemné, osviežujúce a sladké. Cukriť by bolo zbytočné. Tak lahodnú ľadovú kávu som nikde inde nepil, je vskutku unikátna. V neposlednom rade by som rád pochválil štýlové tácky, ktoré naplnili moje zlato-chtivé túžby.

Maximálna profesionalita

Obsluha v Mondieu šľape ako hodinky – rýchla, upravená, slušná a úslužná, no proste nemá chybu!

Hodnotenie:

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 5/5
  • Personál: 5/5
  • Celkovo: 5/5

Keď potrebujete ísť na istotu – stavte to na Mondieu. Krásny reprezentatívny podnik s top personálom, širokou ponukou a vysokou kvalitou zaručene nesklame. Aj keď patrí k tým s „mastnejšími“ cenami, som rád, že sa ním môžeme v Košiciach pýšiť.

Mondieu

Hlavná 76, 040 01 Košice

https://www.google.com/maps/place/Mondieu+Mal%C3%A1+Sc%C3%A9na/@48.7233326,21.2540395,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ee064441ed2cd:0x445b0ec3696ad8e2!8m2!3d48.7233326!4d21.2562282

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokLe Bistro
Ďalší článokSan Domenico