Toto vzniká keď Slováci kráčajú s dobou – ale po slovensky!

Prostredie (Známka: 1)

Táto kaviareň sa nachádza v obchodnom centre Max v Žiline ale je pomerne nová. Keďže je v Maxe je to trochu od ruky, pretože je to ďalej od centra. Keď idete okolo, upúta vás veľký, hnedý nadpis na bielom podklade Štúrbaks, ktorý nemôžete len tak ignorovať, lebo znie až príliš zaujímavo, a na sklách, ktoré slúžia na oddelenie priestorov kaviarne sú rôzne nápisy obsahujúce nápoje z nápojového lístka. Keď vkročíte, priam to tu dýcha hipsterskou atmosférou. Oproti vchodu sú vystavené chutné domáce zákusky, ktoré som však ešte nemala tú česť vyskúšať, ale nemyslím si že to dlho tak ostane. Steny sú obložené doskami a sú na nich drevené poličky plné retro-vyzerajúcich vecičiek. Na stenách visia aj živé obrazy – a to doslova, pretože sú v nich rastlinky!                                                                                                            Usadiť sa môžete na čierne kožené kreslá a sedačky, ktoré sú naozaj pohodlné. Na každom jednom stolíku je vo vázičke zastrčený rezaný tulipán, ktorý dokonale dotvára dojem – to určite docení každá ženská duša. Čo mi trochu prekážalo bolo, že stoly boli dosť blízko pri sebe a teda to nevyznievalo dosť stiesnene.

Nápojový lístok a objednávka (Známka: 2)

Páčil sa mi dizajn nápojového lístka – do štýlu novín, i keď už som to videla vo veľmi veľa reštauráciách a kaviarňach, takže už je to trochu „otrepané“. Výber bol rôznorodý ale nie moc veľký. Čo sa mi páčilo bolo ochutené Frappé, pretože na výber bolo asi 5 možných príchutí. Keď mi priniesli objednávku bola pri nej aj voda aj sušienka a to hodnotím veľmi kladne – a myslím si, že takto nejako by to malo aj vyzerať. Ja som si objednala Frappé s príchuťou orieškov a priateľ si dal Frappé s príchuťou kokosu. Môj výber bol lepší, pretože tie oriešky bolo naozaj cítiť, na rozdiel od toho kokosu.  Vadilo mi ale, že tá príchuť bola iba na spodku pohára čiže hore bolo Frappé horké a dole až príliš sladké ale keď som to premiešala bolo to o niečo lepšie. Takže objednávka bola naozaj super a teším sa až nabudúce  ochutnám tie chutne vyzerajúce koláčiky.

Služby (Známka:3)

V čase keď som navštívila ja túto kaviareň, tu boli tri slečny, ktorých úlohou bolo príjemne, rýchlo a včasne vybaviť našu objednávku. Moc rýchlo a včasne  to nebolo, pokiaľ vezmem do úvahy to, že boli obsadené maximálne štyri stoly. Trochu ma miatlo, že po objednávku prišla jedna čašníčka, priniesla ju druhá a účtenku priniesla tretia. Akože neberiem to ako niečo obrovsky negatívne, ale môj názor je, že pokiaľ čašníčka začne niekoho obsluhovať, mala by daného človeka/ skupinu ľudí obsluhovať celý čas, pokiaľ jej nekončí služba alebo niečo podobné.  Okrem toho z týchto troch čašníčok bola „až“ jedna príjemná. Na ostatných dvoch bolo vidno, že jediné čo chcú sú peniaze za odrobenú prácu. Je mi jasné, že ľudia väčšinou robia svoju prácu len pre peniaze, ale pokaľ robím s ľuďmi musím sa aspoň tváriť, že to čo robím ma aspoň čiastočne baví.

Zhrnutie (konečná známka: 2)

Veľmi pekné prostredie, vytvorené na pekné posedenie i keď ďaleko od centra. Káva ulahodila mojim chuťovým bunkám a naozaj som si ju vychutnala. Ceny boli prijateľné. Väčšinu obsluhy by som ja osobne asi vymenila, ale tak bola som už v podnikoch, kde to bolo horšie.

Nezabudnite si vytvoriť svoj vlastný názor v Obchodnom centre MAX v Žiline:

PO – NE: 9:00 – 21:00

https://www.sturbaks.sk/kaviaren/