Ako skrátiť dlhé čakanie na vlak? Blízko železničnej stanice v Žiline sa nachádza luxusná kaviareň Cafe Le Jour, presnejšie na Pivovarskej 2. Pár metrov od kaviarne je obchodné centrum Mirage.

Do kaviarne vedú 2 rozdielne vchody a to cez hlavný vchod, priamo z ulice alebo cez letnú terasu. Prvý vchod, cez ktorý sme išli my sa nachádza na začiatku Pivovarskej ulice a vyznačuje sa jednoduchým vchodom a názvom kaviarne. Exteriér ma nijak zvláštne neoslovil, až kým sme nešli hore, na prvé poschodie, točivými schodmi s veľkými plagátmi kaviarne. Do kaviarne sa vchádzalo sklenenými dvermi, na ktorých boli vypísané otváracie hodiny: Po-Št: 10-21, Pia: 10-24, So: 14-23, Ne: 14-21.

Interiér kaviarne bol na prvý pohľad veľmi luxusný. Kaviareň má len jednu miestnosť a to nefajčiarsku, ale aj fajčiari si môžu prísť na svoje a to na letnej terase. Celý interiér vzbudzuje staroveký štýl a tým pádom sa nesie v svetlých farbách spolu s dreveným nábytkom, ktoré dopĺňali biele kožené sedačky s drevenými stolmi a bar. Kaviareň je dostatočne veľká, ponúka približne 50 miest na sedenie vo vnútri a na terase približne 40 miest. Veľmi pekným imidžom alebo doplnkom kaviarne je zrkadlo, ktoré sa nachádza na strope. Hudba hrala primerane nahlas súčasné hity. Celkový dizajn interiéru pôsobí veľmi luxusne. Podľa môjho názoru je kaviareň vhodná na rôzne príležitosti ako sú obchodné jednania, posedenie pre rodiny s deťmi alebo len posedenie s priateľmi.

Čo sa týka ponukového lístka, bol veľmi pekne dizajnovo upravený. Niesol sa v červenej farbe s rôznymi motívmi a logom kaviarne uprostred. Ponukový lístok bol veľmi prehľadný a ponúkal rôzne druhy nápojov napríklad kávu, miešané nápoje, limonády a v neposlednom rade čokoládové nápoje s pravej belgickej čokolády. Ceny boli prijateľné.

Cafe Le Jour ponúka kávu značky Musetti. Značka Musetti je postavená na neustálej a láskyplnej starostlivosti, ktorá zabezpečuje v každej šálke príjemnú lahodnú chuť, čiže excelentný výsledok. Nie na darmo sa hovorí, že je to jedna z najlepších svetových káv.

Na kladnom hodnotení kaviarne sa podieľal aj usmievavý personál, odetý v rovnakom oblečení a s vždy dobrou náladou. Personál nás ochotne a rýchlo obslúžil a v prípade potreby poradil s výberom. Na testovanie sme si zvolili kávu Latte Macchiato ochutené – karamel a jahodovú limonádu.

Kávu nám priniesli na striebornej tácke spolu s vodou, bielym a hnedým cukrom a so zrnkom čerstvej kávy obalenej v čokoláde. Dizajn a celkové prevedenie kávy doslova „ťahala oči“. Bola pripravená výborne. Na káve boli krásne vidieť prechody medzi čistou kávou, mliekom, karamelom a penou, ktorá bola poliata tekutým karamelom. Káva chutila rovnako dobre ako vyzerala. Príjemná a lahodná karamelová príchuť len doladila dokonalú chuť kávy Musetti. Jahodovej limonáde sa nedalo nič zlé vytknúť. Bola pripravená z čerstvých jahôd, citrónu a mäty, ktoré boli aj výborne cítiť.

V kaviarni sa nachádza WC a WIFI (heslo si treba pýtať pri obsluhe). O účet môžete požiadať pri obsluhe alebo ho vyplatiť rovno pri bare. S kaviarňou Cafe Le Jour sme boli nadmieru spokojní. Určite sa sem ešte vrátime.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Cafe Le Jour veľmi dobre a to známkou 1.

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Cafe+LeJour/@49.2243252,18.7394923,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145ea7dd7652b7:0x81fb49f6317f32de!8m2!3d49.2243252!4d18.741681