O tejto kaviarni viem už dlhú dobu, lebo vždy keď som v centre Žiliny na Mariánskom námestí prechádzam okolo nej mnohokokrát. Ale navštívila som ju a až prednedávnom a priznám sa, odvtedy som tam bola hneď niekoľkokrát.

Prostredie (Známka: 2)

Už keď prechádzate okolo tejto kaviarne vidíte vďaka veľkým oknám dnu veľké  množstvo kníh – okej, nie toľko čo v knižnici, ale na kaviareň aj tak veľa. Majiteľ musí byt zrejme nejaký „knihomoľ“. Hneď oproti vchodu  sú cez celú stenu police na ktorých nájdete najrôznejšie druhy a žánre kníh. A sú nie len tam ale sporadicky po celom priestore. Všimla som si, že tam je vyložený aj šach, takže ak sa popri kávičke nudíte môžete si buď zahrať partičku alebo si niečo precitať.

Po obvode miestnosti si môžete posadať na sedačky a v centre miestnosti na kreslá, ktoré obkolesujú malé, drevené stolíky, také akurát na kávu. Vyžšie spomínané sedačky mi ale prídu trochu nevhodné, pretože už na nich poznať, že sú staršie, ošúchané a presedené. Veľmi to kazí celkový dojem a nie je to ani pohodlné. To jen asi jediné, čo mi prekážalo na prostredí ale dosť to u mňa zavážilo.

Pozitívne naopak beriem skvelý signál wifi v každom kúte kaviarne.

Nápojový lístok a objednávka (Známka: 1)

Grafické prevedenie nápojového lístka nebolo až také super ale tak nebolo to ani nič zlé. Zlatá stredná cesta. Ale to, čo ten nápojový lístok obsahoval, to je druhá vec. To bolo excelentné! Klasiky ako napríklad Espresso, či Ristretto ale aj špecialitky ako Gingerbread Espresso ( Medovníkové Espresso) alebo Espresso s Marshmallows. Naozaj veľký výber a čo by som chcela vypichnúť je skvelá, horká, horúca čokoláda. Je to naozaj čokoláda, nie ako vo väčšine podnikov, kde vám dajú niečo, čo skôr pripomína puding než čokoládu.

Keď som odtiaľ odchádzala prvýkrát, obsluha akurát vyberala balenie novej kávy a všimla som si, že sú tam celé kávové zrná, čiže káva sa musí mlieť až na mieste – a tomu chuť aj aróma zodpovedala.

V ponuke boli aj rôzne domáce koláče a torty. Všetky vyzerali lahodne a tie, čo som mala tú česť ochutnať tak aj chutili. Čo by som ale skritizovala je, je tieto všetky torty a koláče boli rozkrájané a naservírované na tanieriky už skôr, následkom čoho bolo, že niektoré boli trochu obschnuté, čo trochu kazilo chuť – a vidličky boli studené (bolo to vystavené v chladiacej vitríne).  Celkovo som si všimla, že viacero vecí tam majú urobených popredu .  napríklad na podšálke, kde som dostala horúcu čokoládu bol nachystaný aj cukor. Načo? Aby čokoláda bola ešte sladšia? Asi nie…

Čo sa mi páčilo úplné najviac z toho čo som si v tejto kaviarni objednala bolo Gingerbread Espresso. Je to veľmi zvláštna chuť keď zmiešate chuť kávy a perníkov. Ale pozitívne zvláštna. Tá chuť bola jemne horkastá, jemne škoricová a jemne nasladlá zároveň. Pokiaľ budete mať niekedy možnosť toto vyskúšať, určite to urobte, stojí to za to.  Až na mierne obschnutý koláčik tu všetko chutí stopercentne skvelo!

Služby  (Známka: 1)

jednoducho skvelá obsluha a veľmi ochotná. Ešte sa mi nestalo aby sa čašníčky alebo čašníci neusmievali. aj vďaka ich prívetivosti som sa tu cítila skvelo. A čo obzvlášť chválim je rýchla príprava objednávky. Čo naopak kritizujem je požitý riad vyložený na pulte – chápem že nie vždy sa dá stíhať všetko ale kazí to celkový dojem.

Zhrnutie (konečná známka: 1)

I keď s priestorom kaviarne by sa ešte dalo hýbať, káva v tomto podniku chutí skvelo. Bez výnimky. Vrelo odporúčam. Aby som nezabudla na záver! Môžete tu využiť službu Payowallet (ak ste o nej nepočuli tak šup, šup, googlime!) a momentálne tam je zľava 6 + 1 teplý nápoj zdarma. Takže prídeš šesťkrát na kávu a siedmykrát  je na účet podniku.

Navštívte Claud: PO – ŠT: od 7.30 do 20.00, PI: od 7:30 do 21:00,  SO: od 9:00 do 21:00 a NE: od 9:00 do 20:00

Link:

https://www.google.sk/maps/place/Claud+Caf%C3%A9%26Bar/@49.2231873,18.7382223,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145ea7ccb8f021:0x333563c1350b5e34!8m2!3d49.2231873!4d18.740411?hl=sk