Po vyčerpávajúcich nákupoch v nákupnom centru Centrál v Bratislave, sme sa rozhodli „zakotviť“ a oddýchnuť si pri šálke dobrej kávy. V nákupnom centru sa nachádzalo kvantum kaviarní, tak pri výbere u nás rozhodoval vonkajší vzhľad. Po chvíli sme sa rozhodli pre kaviareň Segafredo Zanetti Café.

Kaviareň bola rozdelená na dve časti a to na fajčiarsky a nefajčiarsky priestor, ktorí boli oddelené sklenenou stenou. Zaujali nás hlavne kožené sedačky kombinované bielou a hnedou a veľká tapeta kávy, ktorá sa rozprestierala na celej stene. Cez letné počasie je možnosť posedenia si aj na veľkej letnej terase. Vo fajčiarskej miestnosti sa nachádzal bar. Na hlavnom vchode do fajčiarskej miestnosti sa nachádzali otváracie hodina kaviarne, ktoré sú nasledovné: PO-PIA: 8:00-21:00, SO-NE: 9:00-21:00. Nakoľko sme nefajčiari, sadli sme si ku voľnému stolu v nefajčiarskom priestore.

Prvá nepríjemnosť sa vyskytla okamžite. Stôl bol špinavý a lepkavý. Kaviareň nebola v čase nášho príchodu zaplnená natoľko, aby personál nestihol utrieť stôl. Dúfali sme teda, že sa táto nepríjemnosť vyrieši po príchode personálu. Lenže nasledovalo sklamanie. Poznáte to keď si neviete vybrať a už stojí nad vami čašník? V tejto kaviarni to tak veru nebolo. Po dlhšej chvíli nás čašník obslúžil bez úsmevu a taktiež bez záujmu nám niečo navrhnúť alebo ponúknuť. A čo sa týka lepkavého stola, zostal naďalej špinavý.

Ponukový lístok bol jednoduchý ale zároveň elegantný. Pozostával z koženého obalu a bielych strán. Kaviareň ponúka mnoho rôznych káv talianskej značky Segafredo, ktorá vyniká silnými korenenými tónmi, spojenými s hustou penou a celkovo plnou chuťou a mierne horkým zakončením. Na Bratislavu a na to, že sme sa nachádzali v nákupnom centre, hodnotím ceny kaviarne prípustne.

Čo sa jedná kávy, testovali sme Caffé frappe. Na kávu sme nečakali dlho. Na klasickom podnose „pristála“ predo mnou krásne pripravené frappe spolu so základnými ingredienciami ako je voda, cukor či keksík. Frappe bolo chuťovo veľmi dobré a jemne horkasté. Pena bola príjemne hustá. Priatelia boli so svojím výberom espressa a horúcej čokolády taktiež veľmi spokojný.

Kaviareň neobsahuje WIFI pripojenie, ale nakoľko nákupné centrum má svoje vlastné bezplatné WIFI po celom priestore, tak to nehodnotím negatívne. Negatívne hodnotím vyplatenie účtu, nakoľko sa platí pri bare, ktorý sa nachádza vo fajčiarskej miestnosti. Taktiež sa nám nepáčilo, že nefajčiarska zóna sa nachádzala na chodbe, kde sa nachádzali aj nakupujúci ľudia. Skoro každý, kto okolo nás prešiel na nás doslova „čumel“.

Moje hodnotenie: personál= 3, káva=1, prostredie=3.

Celkovo hodnotím kaviareň Segafredo Café na známku 3.

 

Link podniku na Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/CENTRAL/@48.1574306,17.1272039,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c894abb90791d:0xfadc4a6ab34bc568!8m2!3d48.157427!4d17.1293926?hl=sk