Jedného dňa som mala príležitosť navštíviť nákupné centrum Max v Žiline. Zatiaľ čo som čakala na priateľa, kým si vybaví svoje osobné veci, stihla som pobehať zopár obchodov a aj dať si šálku dobrej kávy. Úprimne som nechcela ísť na kávu sama, ale táto kaviareň ma doslova vtiahla do vnútra.

Ako som už spomínala, kaviareň vyzerala veľmi dobre. Čo sa týka exteriéru, nedalo sa pochybovať o tom, že ide o kaviareň. Prostredie kaviarne oddeľovali obrovské sklenené dvere, na ktorých bolo mnoho nálepiek/potlačí s názvom/logom kaviarne alebo nechýbali aj rôzne motivačné nápisy súvisiace s produktami, ktoré kaviareň ponúka.  Do kaviarne bolo cez sklenené dvere dostatočne dobre vidieť, takže som mohla relevantne odhadnúť obsadenosť.

Po skontrolovaní obsadenosti som vošla do kaviarne. Nakoľko bolo len pár minút po otvorení, kaviareň bola skoro prázdna, takže som mala na výber, kam sa usadím. Usadila som sa v celku blízko ku baru, na pohodlné čierne sedačky. Interiér kaviarne pôsobil veľmi dobre, príjemne a útulne. Zväčša išlo o hnedé odtiene farieb, nakoľko kaviareň disponovala hlavne dreveným nábytkom, rovnako aj barom. Bar sa nedal prehliadnuť, nakoľko sa nad ním nachádzal obrovský názov kaviarne, čiže Štúrbaks a takmer v strede pultu sa nachádzal výrez, kde boli umiestnené a vysvietené čerstvé torty a koláče. Celkový interiér dopĺňal tmavý nábytok, ako čierne kožené sedačky a stoličky. Prázdne biele steny dopĺňali rôzne nápisy súvisiace s kaviarňou a drevený nábytok bol obohatený o rôzne predmety, napríklad to bol obraz vyplnený živých machom. Posledný čas sú tieto živé obrazy veľmi populárne, a som rada, že ich stretávam čoraz viac. Celkový dizajn kaviarne hodnotím veľmi kladne.

Ako som spomínala, usadila som sa na čierny kožený gauč. Na každom stole sa nachádzal kvietok vo váze. Veľmi sa mi páči takéto gesto, ako jeden kvietok vytiahne hneď celkový dizajn. Žiaľ, nápojový lístok na stole nebol. Čakala som dlhú dobu, kým ma prišla čašníčka obslúžiť. Je pravda, že ma pravdepodobne nevidela, ale ja som ju videla. Mohla sa aspoň pár krát pozrieť, či nemá nových zákazníkov, alebo či súčasní zákazníci niečo nepotrebujú. Momentálne som sa nikam neponáhľala, tak som sa zatiaľ inak zamestnala. Čašníčka si ma nakoniec všimla a doniesla mi nápojový lístok.

Nápojový lístok bol vo veľkosti A5 bielej/béžovej farby. Doplnený bol tmavým písmom. Celkový nápojový lístok bol veľmi prehľadný, dizajnový a 100% sa hodil k dizajnu kaviarne. Jedine čo sa mi nepáčilo boli jemné fľaky, hádam že od kávy.

Po krátkej chvíli som si vybrala nápoj a odložila som nápojový lístok na bok stola, čím som chcela dať čašníčke najavo, že mám vybraté. Po krátkej chvíli ku mne prišla čašníčka, slušne a s úsmevom ma obslúžila. Keď si odmyslím dlhšie čakanie, tak by to bol ukážkový personál.

Po pár minútach som mala pred sebou moju objednávku. Na striebornom podnose som dostala Espresso v bielej šálke s tanierikom a s názvom a logom kaviarne. Ku káve som dostala klasicky čistú vodu, spolu s cukrom.

Keďže som zvyknutá na kávu s mliekom a tentoraz som si musela dať z osobných dôvodov bez, nečakala som veľa od nej. Na moje prekvapenie mi chutila. Príjemná vôňa, tak isto aj jemná ale naopak výrazná aróma kávy.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie ale je bez toalety, čo mi nevadilo, lebo sa kaviareň nachádza v nákupnom centre a toaleta sa nachádzala vedľa kaviarne. Kaviareň je nefajčiarska. Ceny boli prijateľné. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po -Ne: 9-21.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Adresa: Prielohy 979/10, 010 07 Žilina-Solinky.

Moje hodnotenie: personál = 2, káva = 1, prostredie = 1*.

Celkovo hodnotím kaviareň Štúrbaks veľmi dobre a to známkou 1.

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/%C5%A0t%C3%BArbaks+kaviare%C5%88+-+cukr%C3%A1re%C5%88/@49.196269,18.7430562,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145ea63c1eff19:0x4454c57096655eab!8m2!3d49.196269!4d18.7452449

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokGreen Café
Ďalší článokKAVIAREŇ MIKA PRIEVIDZA