Poznáte to, vyberiete sa na nákupy a po celom dni hľadania toho pravého kusu oblečenia či produktu celý uťahaný aj tak nič nekúpite a ako malú útechu sa rozhodnete skočiť aspoň na šálku kávy. Niečo podobné sa prihodilo dnes aj mne a ako miesto na menší relax a dobrú kávu som zamieril do kaviarne John Coffee ktorá sa nachádza priamo v nákupnom centre Mirrage Žilina na treťom poschodí.

Prvé dojmi

Už na prvý pohľad ma zaujalo že kaviareň má okrem vnútorného posedenia aj svoju  krytú terasu,  ktorú ocenia hlavne fajčiari nakoľko je jedno či je vonku -10 alebo +20 stupňov vo vnútri je vždy príjemná teplota s výhľadom na mesto. Tiché a príjemné prostredie je ďalším veľkým plus no  možno ako menšie mínus hodnotím fakt že hneď vedľa sa nachádza podobná kaviareň s rovnakou orientáciou a pohľadom čo spôsobuje že sa hostia dvoch rôznych kaviarni vidia navzájom.

Nápojový lístok

Čo sa týka výberu z ponuky kaviarne nemôžem povedať ani jedno krivé slovo. Máte tu na výber od rôznych druhov káv cez bezkofeínové, ľadové či kávy s príchuťou podľa vlastného výberu až po rôzne koktaily, smoothie a klasické alko či nealko nápoje.

Káva áno, obsluha nie…

Viem že každí máme svoje dni, no čo sa týka obsluhy v kaviarni tá by sa mala tváriť milo a usmievať sa nech už má akýkoľvek deň čo žiaľ pre už spomínanú kaviareň neplatilo a práve toto hodnotím ako menšie mínus, veď povedzme si úprimne komu nepadne vhod príjemné vystupovanie čašníčky a záujem o zákazníka ? Čo sa týka samotnej kávy, objednal som si Espresso s mliekom ktoré bolo po chuťovej stránke naozaj vynikajúce a to musím povedať že na kávu si dosť potrpím.   Koláčik ku káve v podobe sušienky z Lidla či  už žiadna voda na zapíjanie je už druhá vec a taktiež fakt že káva bola dosť drahá no nemôžeme čakať že kaviareň situovaná v obchodnom centre si bude budovať meno na nízkych  cenách, čo ma vedie k záveru že kto si chce kávu vychutnať a nezáleží mu na všetkých tých veciach okolo toho je kaviareň John Coffee tou správnou voľbou.

Hodnotenie kaviarne: 4/5

Hodnotenie personálu: 3/5

Hodnotenie kávy : 5/5

 

Poloha:

https://www.google.sk/maps/place/John+Cafe+Mirage/@49.2249422,18.7372169,17.25z/data=!4m5!3m4!1s0x47145ea7908dcc3d:0xe31a35ee27745c74!8m2!3d49.2248397!4d18.7409451?hl=en