Krajské a okresné mesto Žilina navštevujem pomerne často a rada. Ako každé správne dievča, rada navštevujem nákupné centrá, a inak to nebolo ani v tomto prípade. Keďže mám v Žiline pochodené všetky nákupné centrá okrem jedného, výber bol jednoduchý. Tentoraz navštívim obchodné centrum Atrium Dubeň, ktoré sa nachádza na ulici Vysokoškolákov 52.

Priznám sa, že predtým ako sa vyberiem do nákupného centra, tak si pozriem zoznam obchodov a podľa toho si vyberám kam pôjdem. Nákupné centrum Dubeň som si práve preto nechávala na poslednom mieste, lebo nevyhovoval úplne mojim predstavám. Musím však povedať, že ma veľmi milo prekvapil a určite som tu nebola posledný krát.

Nasledovali nákupy, nákupy a nákupy. Po dlhých a vyčerpávajúcich nákupoch musí nasledovať relax a oddych, najlepšie pri šálke kávy. Dostala som sa do častí centra, kde prevládali kaviarne a občerstvenia. Kaviareň som si vyberala len podľa vzhľadu, nakoľko som žiadnu nepoznala ani po mene. Zapáčila sa mi kaviareň Café Dubeň, kvôli jeho názvu. Keď som už v nákupnom centre Dubeň, tak prečo si nedať aj kávu v kaviarni Café Dubeň.

Usadila som sa na pohodlný kožený gauč, ktorý mal krásne farebný poťah. Celá kaviareň sa niesla v kombinácií s bielymi a hnedými farbami. Jednoduchý bar spolu so zrkadlom, ktoré bolo na celej jednej stene, vzbudzovali pocit pôvabnosti a elegancie. Všetko spolu veľmi pekne ladilo a pasovalo. Jedna vec mi aj tak prekážala a to, že som sa celý čas na seba pozerala v zrkadle. Nebolo to zámerné a prekážalo mi to.

Väčšina kaviarní zvykne mať fajčiarku a nefajčiarsku miestnosť od seba oddelenú. Táto kaviareň však nie. Kaviareň nemá dvere, je otvorená. Stoly, ktoré siahajú na chodbu sú nefajčiarske, presnejšie sú to 3 stoly. Ostatné stoly sú všetky fajčiarske. Čudujem sa, že v nákupnom centre je toto povolené, ale keby som si nevšimla popolníky na stoloch, tak to ani nezistím, pretože nebol cítiť žiadny cigaretový zápach.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Aspoň v mojom prípade bolo na ňom vidieť, že má už čo-to za sebou. Bol ošúchaný a kúsok potrhaný. Niesol sa v žltej farbe, mal výborne a zrozumiteľne rozložený text spolu s rýchlym náhľadom, o aký typ kávy sa jedná. Okrem iného, ponúka kaviareň aj rôzne limonády, horúcu čokoládu, čaj, miešané nápoje alebo zákusky podľa dennej ponuky.

Kaviareň ponúka značku kávy 9 Grams Coffee, tkz Káva s pôvodom – Naša káva, nakoľko sa vyrába v slovenských pražiarňach kávy.

Po chvíli prišla čašníčka, nakoľko som si ešte nestihla vybrať, tak som ju poprosila, či by mi vedela poradiť studený kávový nápoj.  Videla som na nej, že sa veľmi nevyzná a rýchlo povedala ľadovú kávu alebo Frappe. Nechcela som ju veľmi trápiť tak som si vybrala ľadovú kávu a priateľ chcel ochutnať čerstvú limonádu, presnejšie s príchuťou broskyňa – liči.

Po chvíli nám čašníčka priniesla nápoje. Obe vyzerali veľmi dobre. Ľadová káva klasicky na striebornom podnose spolu s cukrom (bielym, hnedým) a prvý krát som dostala namiesto keksíka čokoládu Choco-bons. Limonáda taktiež klasicky v sklenenom pohári. Bohužiaľ, ako to už niekedy chodí,  nie všetko chutí vždy tak dobre ako vyzerá a inak to nebola ani v tomto prípade. Ľadová káva bola viac-menej zmrzlina so šľahačkou a chuť alebo samotná káva úplne zanikli. Rovnako aj limonáda. Obsahovala síce čerstvo nakrájanú broskyňu, ale ani tá nepomohla tej chuti. Bola nevýrazná, keby som nevedela, čo sme si objednali tak na príchuť určite neprídem. To všetko sa odrazilo aj na tom, že po našom odchode zostala limonáda nedopitá.

Ceny boli o niečo vyššie. Účet som platila pri bare a to hotovosťou. Kaviareň ponúka voľné wifi pripojenie ale neposkytuje toaletu, čo mi neprekážalo lebo za kaviarňou sa nachádza verejná toaleta. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po-Ne = 8:30 – 21:00.

Moje hodnotenie: personál = 2, káva = 4, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Café Dubeň dobre a to známkou 3.

 

Link na Google maps:

https://www.google.cz/maps/place/OC+Atrium+Dube%C5%88,+%C5%BDilina/@49.2111988,18.7496418,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714594d10b7e9ad:0x72582fadbf7696!8m2!3d49.2111988!4d18.7518305