Levanduľa už nie je len bylinkou do vonných vankúšikov. Za posledné roky rastie jej popularita v rôznych odvetviach. Pridáva sa do jedla, je prostriedkom na zobrazenie Provensálska, je afrodiziakom pre mnohých ľudí. Ak ju máte rovnako radi, ako ja a chcete vyskúšať, ako chutí levanduľa v káve, koláči, či iných nápojoch, navštívte Levanduľovú kaviareň na Obchodnej ulici 66 v Bratislave.

Miro a Tomáš, prevádzkari a čašníci v malej, útulnej kaviarničke vo Dvore 66 vás privítajú hneď pri vstupe úsmevom. V kaviarni sa dá sedieť vo dvore na krytej terase alebo vnútri, kde nájdete síce len zopár stolov, ale tie utvárajú atmosféru, akoby ste sa ocitli v Provensálsku. Tento dojem vo Vás umocní aj levanduľový tovar – kozmetické výrobky, sušená levanduľa, levanduľové sladkosti či levanduľové vínko (odporúčam vyskúšať, je sladké, ale výborné pre chuťové bunky).

V kaviarni podávajú pomaly praženú francúzsku kávu Brosio. Na Slovensku je táto káva pomerne rozšírená, kto ju ochutnal vie, že je zárukou vyváženej, mierne horkej chuti. V ponuke je aj bezkofeinová káva, BIO káva, či ranná Brazília alebo naopak poobedná Etiópia. Ak si neviete rady, radi Vám pomôžu s výberom. Samozrejmosťou sú levanduľové kávy, napríklad levanduľový špeciál. Okrem kávičiek sú v ponuke rôzne sypané i čerstvé čajíky, výborné limonády, smoothies, nealko nápoje a zopár druhov alkoholu. Ku kvalitnej kávičke sa hodí aj dezert, ja odporúčam levanduľovú tortičku. Nie je príliš sladká, korpus je ľahká mrkvová piškóta, krém je nadýchaný levanduľový tvaroh.

Mimo levanduľovej kaviarne jej majitelia založili aj levanduľovú cestovnú kanceláriu, ponúkajú rôzne zájazdy, napríklad známy zájazd na levanduľové trhy to Tihany.

Už pri prvej návšteve získate zákazníčku kartičku, kde za každú platbu získate zľavu, konečná zľava je 15% z celého účtu, nie len na nápoje a zákusky, ale aj na tovar, ktorý v kaviarni predávajú.

Kaviarnička je otvorená od pondelka do soboty od 9.00 do 20.00. V nedeľu si na kávičku musíte zájsť inam, každý potrebuje oddych a deň voľna, ktorý treba tráviť aj inak, ako v práci.

Kaviareň hodnotím jednotkou. Od personálu, ktorý je vždy milý, kávička vždy chutná, v pekných šáločkách. Celková úprava interiéru a exteriéru naozaj uspokojí každé oko.

Ak teda chcete zažiť kúsok provensálskeho prostredia, milujete levanduľovú vôňu, alebo ste len zvedaví, zájdite si do Bratislavy na Obchodnú ulicu a vychutnajte si dúšok teplého moku.

https://www.google.sk/maps/place/Levandu%C4%BEov%C3%A1+kaviare%C5%88/@48.1485686,17.1104846,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8945197cba33:0x2ecb4cd0d458edac!8m2!3d48.148565!4d17.1126733?hl=sk