Pokiaľ chcete ochutnať kúsok z provensálskej atmosféry priamo v centre Bratislavy, levanduľová kaviareň bude určite dobrou voľbou. Táto útulná nefajčiarska kaviarnička s krytou terasou ponúka širokú paletu produktov z levandule, hand made výrobky, domáce koláčiky a v neposlednom rade chutnú voňavú kávu. Priestor sa nachádza priamo vo dvore 66, na rušnej Obchodnej ulici v Bratislave.

Vonkajšie i vnútorné posedenie 

Kaviareň disponuje vonkajším, rovnako aj vnútorným priestorom. Exteriér tvoria štýlové drevené lavice, interiér zopár malých stolíkov, o to viac útulnejšie sa tu však budete cítiť. Usadili sme sa a o pár minút bola milá čašníčka už pri nás. Obsluhe ako takej, nemám čo vytknúť. Poradí, nechá porozmýšľať, aj pri relatívne vysokej obsadenosti kaviarne bola naozaj promptná. Navyše stoly boli upratané a čisté.

Nevšedná, no výborná chuť kávy

Teraz už pár slov k môjmu objednanému cappuccinu. Slečna baristka sa vás spýta, či si prajete škoricu alebo levanduľu ako posýpku na mliečnu penu. Odporúčam levanduľu na sladko, dodá vašej káve veľmi špecifickú, zato však lahodnú nevšednú chuť. Pena bola pevná, dobre našľahaná, káva veľmi dobrá, určite jedna z tých lepších, ktoré som v poslednej dobe mala možnosť ochutnať. Ku káve si môžete objednať čerstvý koláčik alebo domácu limonádu. Pre mňa je štandardom aj pohár vody, navyše sušienka a cukornička bola taktiež k dispozícii.

Milá obsluha je ďalšou z predností! 

Celkový dojem z kaviarne by som oznámkovala na výbornú. Skutočne sa snažia vdýchnuť svojim priestorom bezstarostnosť a vôňu typického provensálska. Rovnako som ocenila možnosť nakúpiť si rôzne špeciality z levandule, či už pre svoje vlastné potešenie alebo ako darček pre niekoho blízkeho. Celkový pozitívny dojem dotvára aj milá obsluha a čistota priestorov. Káve samotnej by som dala známku 1, nakoľko sa mi levanduľa k objednanému cappuccinu veľmi hodila a táto kombinácia im neskutočne vyšla.

Presná adresa: Obchodná 66, Bratislava

Google maps: https://www.google.sk/maps/place/Levandu%C4%BEov%C3%A1+kaviare%C5%88/@48.148565,17.1126733,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x2ecb4cd0d458edac!8m2!3d48.148565!4d17.1126733