Obchodná ulica/Staré mesto v Bratislave je pre mnohých z nás veľmi obľúbenou a frekventovanou časťou hlavného mesta. Nájdeme v nej reštaurácie, módne obchody alebo moje veľmi obľúbené kaviarne. Jednou z nich je aj kaviareň Schöndorf Bio Cafe.

Túto kaviareň sme našli s kamarátkou úplnou náhodou. Bola „skrytá“ na obchodnej ulici v nenápadnej uličke.

Exteriér kaviarne nás zaujal okamžite. Pôsobil dojmom stareckého domu zladený v bielej a modrej farbe, s kvetinami na oknách a s drevenými stoličkami a stolom. Nakoľko nás exteriér veľmi oslovil a vonku bolo príjemne a krásne svietilo slniečko, tak sme už ani nemali za potrebu ísť dnu a zostali sme rovno vonku. Stoličky boli na môj vkus nepohodlné, dalo by sa ju vylepšiť malým vankúšikom a stoly boli malé a trochu nízke.

Po krátkej chvíľke ku nám prišiel usmievavý obsluhujúci personál, bez nápojového lístka. Nakoľko sa ani na stole nenachádzal žiadny lístok, tak sme si ho vypýtali od obsluhy. Tá nám ho okamžite priniesla spolu s džbánom čistej vody, ktorá bola zadarmo. S takýmto pekným a neobvyklým gestom som sa ešte nestretla.

Nápojový lístok bol jednoduchý, skladal sa z obyčajného papiera pripnutého na drevenú podložku. Osobne sa mi nepáčil ale k celkovému dizajnu kaviarne sa hodil. Kaviareň ponúkala bio produkty a to rôzne kávy, limonády alebo zákusky. Ceny boli prislúchajúce bio produktom.

Kaviareň ponúka kávu značky „Darboven Cafe Verde Espresso“, ktorá podlieha prísnej bio kontrole od zberu až po praženie a balenie. Obsahuje len ručne triedené zrná zo Strednej Ameriky, v pomere arabiky a robusty 80:20. Kávová zmes sa pravidelne kontroluje a zostavuje tak, aby bola dosiahnutá stálosť jej arómy, chuti a fyzikálnych vlastností.

Rozhodli sme sa otestovať kávu typu Cappuccino a limonádu s čerstvého lesného ovocia, ktorú mi poradila obsluha. Cappuccino nám priniesli v bielej šálke na bielom tanieriku spolu s hnedým cukrom. Mal príjemnú arómu, chuť aj dizajn, ktorý bol skrášlený obrázkom z mliečnej peny, čo je momentálne in. Čo sa týka limonády z lesného ovocia, tak tá nemala chybu. Bola výborná, svieža s kúskami malín a čučoriedok. Určite ju odporúčam vyskúšať.

Interiér kaviarne som prvý krát uvidela, keď som išla na toaletu. Tá bola taktiež nad moje očakávania. Čistá, luxusná, s kvetmi, taká ako by mala byť všade. Čo sa týka interiéru, bol ladený v svetlých farbách. Na prvý pohľad ma očarila stena so starožitnosťami. Interiér dolaďovali drevené stoly s bielymi stoličkami a hnedou podlahou. To sa mi veľmi páčilo, dávalo to krásny kontrast. Posledným doplnkom bol jednoduchý bar, taktiež ladený v bielej a hnedej farbe s veľkým nápisom kaviarne Schöndorf Bio Cafe.

Kaviareň Schöndorf Bio Cafe sa nachádza v Starom meste, presnejšie na Obchodnej 48 v Bratislave a má otváracie hodiny nasledovné: Po-Pia = 8:15 – 18:30,  So = 10:00 – 15:00 a v nedeľu majú zatvorené. Kaviareň je nefajčiarska, ale cez letné počasie ponúka posedenie aj vonku, kde je samozrejme dovolené fajčiť. Platba sa prijíma len v hotovosti. V kaviarni sa nachádza toaleta aj wifi pripojenie. Čo sa týka hudby, hrala pokojné súčasné hity. Účet sa platí pri bare.

S kaviarňou Schöndorf Bio Cafe sme boli nadmieru spokojní. Určite sa sem ešte vrátime.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Schöndorf Bio Cafe veľmi dobre a to známkou 1.

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Sch%C3%B6ndorf+Bio+Cafe/@48.1476982,17.1093663,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8944dcd90749:0x6dec669c154d5092!8m2!3d48.1476946!4d17.1115551