Každý študent vysokej školy vie, aké to je mať medzi vyučovacími hodinami dlhé pauzy. V našom prípade trávime tento voľný čas v obchodnom centre Centrál, ktorý sa nachádza na Metodovej 6 v Bratislave, Ružinov.

Pri hlavnom vstupe do obchodného domu Centrál, Vás na prvý pohľad zaujme krásna kaviareň. Kaviareň je sklenená, takže vidíte pekne na interiér a nevojdete do neznámeho do tkz. „mačky vo vreci“. Pri hlavnom vstupe do kaviarne sa nachádza nápis Coffeshop Company a cez dvere sa nachádza veľká priehľadná nálepka loga. Kaviareň má otváracie hodiny nasledovné: Po – Pia = 8:00 – 21:00, So – Ne = 9:00 – 21:00.

Pri vstupe Vás okamžite nadchnú rôzne koláče. Nasleduje krásne vysvietený bar, pri ktorom sa na Vás personál usmeje a sa slušne pozdraví. Interiér je vybavený koženým nábytkom a veľkými tapetami kávy na stenách. Nesie sa v prírodných farbách a spolu so správnym výberom hudby dodávajú celkovej atmosfére pokoj a relax. Kaviareň je rozdelená na dve časti a to na fajčiarsku a nefajčiarsku zónu.

Keď sme si svoje miesto už našli a usadili sa, zobrali sme si do rúk ponukový lístok. Bol jednoduchý ale zároveň elegantný. Na hlavnej prednej strane sa nachádzali fotografie 6 rôznych káv, ktoré ponúka Coffeshop Company a citát: „Dobrá káva nie je tajomstvo ale umenie.“

Kaviareň resp. ponukový lístok sa skladal z troch strán ladených do prírodných farieb a ponúkal rôzne nápoje ako kávu, horúce nápoje, ľadové nápoje, limonády, džúsy a taktiež koláče alebo rôzne sendviče. Ceny boli veľmi prijateľné, nakoľko sme sa nachádzali v nákupnom centre v Bratislave.

V rôznych kaviarňach alebo reštauráciách som nepokojná alebo nervózna z toho, že keď nás čašník príde obslúžiť, tak ešte nebudem mať vybraté. V kaviarni Coffeshop Company je to inak. Pri výbere som si všimla čašníčku ako nás nenápadne pozoruje. Až keď sme si vybrali daný produkt, zatvorili ponukový lístok a položili ho na stôl, až vtedy ku nám s úsmevom prišla čašníčka a obslúžila nás. Tento prístup mi veľmi vyhovuje a páči sa mi.

V našom prípade sme sa rozhodli otestovať klasickú kávu Espresso Con Panna, čiže espresso so šľahačkou. Nemuseli sme dlho čakať a výber sme mali pred nami. Na prvý pohľad sme boli s dizajnom a celkovým prevedením veľmi spokojný. Espresso sme dostali na klasickom podnose, spolu s vodou, cukrom a zrnkom kávy v horkej čokoláde. Káva bola v čiernom hrnčeku s logom kaviarne.

Ako prvé sme ochutnali šľahačku. Bolo cítiť, že je ručne robená a nie kúpená v obchode. Bola vynikajúca. Prešli sme na kávu, ktorá mala výbornú arómu a aj chuť. Ako každá správna káva bola príjemne horkastá.

Účet sa platí pri odchode a to pri bare, ktorý sa nachádza tesne pred východom z kaviarne. Pozitívne hodnotím to, že bar sa nachádza v nefajčiarskej zóne, takže pri vyplatení účtu nemusíme vojsť do fajčiarskej miestnosti, tak ako to majú niektoré iné kaviarne. V kaviarni sa dá platiť hotovosťou a aj kartou.

Celkovo hodnotím kaviareň Caffeshop Company, veľmi pozitívne. Bola až nad moje očakávania. Interiér, káva, prevedenie, atmosféra. Bola som so všetkým nadmieru spokojná. Odporúčam túto kaviareň všetkými desiatimi.

Moje hodnotenie: personál= 1, káva =1, prostredie=1.

Celkovo hodnotím kaviareň Coffeshop Company veľmi kladne a to známkou 1.

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Coffeeshop+Company/@48.1574583,17.1270311,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c894ab9426b71:0x13f5160a83419a0e!8m2!3d48.1574583!4d17.1292198?hl=cs