V dnešnej recenzii sme si “posvietili” na menšiu kaviarničku na Hviezdoslavovej ulici v Košiciach, ktorá sa nachádza blízko Námestia maratónca mieru. Nájdete tu fajčiarsky aj nefajčiarky priestor. Kávu si môžete vychutnať aj so svojimi domácimi miláčikmi, ktorí majú dnu voľný vstup.

Kaviareň s charakterom 

Šálka kávy je kaviareň, ktorá má charakter. Interiér je zariadený v rustikálnom štýle a je obohatený aj o zopár retro kúskov z 50. rokov minulého storočia. Nálada kaviarne sa nesie v neformálnom ráze so snahou evokovať domácke pohodlie. Uniformitu nábytku tu veru nenájdete, totiž každý zo stolov je iný a niečim výnimočný. Ak si svoju dávku kofeínu vychutnávate najradšej z vyblýskanej šálky v luxusných priestoroch s kryštálovým lustrom, toto nie je voľba pre vás – tu sa budete cítiť skôr ako na návšteve u babičky. Súčasný mestský duch však zahŕňa presne takéto podniky, ktoré vás vytrhnú z uponáhľanej doby a navodia vám romantickú atmosféru domova.

Klasické kávičky si okamžite obľúbite

Výber káv stavia na klasiky, ktoré nesmú nikde chýbať, čiže rôzne kávové dezerty a špeciality nečakajte. Rád by som však vyzdvihol „student-friendly“ ceny, ktoré sú na centrum mesta ozaj príjemným prekvapením. Ak si neviete predstaviť svoju kávu bez niečoho sladkého, sklamaný neostanete – pri pulte vás čaká výber chutných koláčov. V dnešný deň som to cítil na cappuccino, tak poďme si ho zhodnotiť.

Ako hodnotím moje cappuccino? 

Káva prišla ozaj rýchlo, za čo dávam obsluhe “plus” (za ich milý a familiárny prístup ešte jedno). Pokiaľ sa neviete zaobísť bez oblohy, doobjednajte si niečo malé, pretože žiaden keksík, perník alebo iné extra „príslušenstvo“ vás nečaká. Nezabudnite ani na vodu, pretože to, že ju dostanete automaticky tu bohužiaľ neplatí (čo u cappuccina ani nie je štandard, čiže všetko je v poriadku). Pena, to na čo ľudia zvyknú byť najkritickejší, pri tomto type kávy spĺňala všetky požiadavky – pekná a hustá. Po prvom uchlipnutí som zhodnotil, že ide o skutočne chutné cappuccino s lahodnou chuťou. Nebolo ani horké, ani kyslé, ani premliekované a bez problémov predčilo tie v cenovo vyšších a preslávenejších kaviarňach. Značka kávy: Lavazza

Mínusom by bolo dispozičné riešenie toaliet. Dostanete sa k nim jedine cez fajčiarskú sekciu, čo môže niektorým nefajčiarom prekážať.

HODNOTENIE

  • Prostredie: 4/5
  • Káva: 5/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 4,5/5

Šálku kávy hodnotím pozitívne za jej atmosféru, prístup personálu a kvalitu kávy. Táto skromná kaviareň stavia na priateľské, pohodlné a domácke prostredie. Príjemné a cenovo prijateľné miesto na relax, štúdium, stretnutie s priateľmi alebo rodinou.