Táto vskutku nenápadná kaviareň sa nachádza v jednom z dvorov na Obchodnej ulici v Bratislave. Ulica je relatívne rušná, na tomto mieste však nájdete pohodu a relax aj napriek tomu, že sa nachádzate len kúsok od centra mesta. O čo príjemnejšie prekvapenie vás čaká vo chvíli, keď prejdete tmavou uličkou na konci, kde nájdete Schoendorf Bio Cafe.  Zariadenie kaviarne pozostáva z masívnych drevených stolov, na každom jednom nájdete živú rastlinu, jedna z vecí, ktorá ma v podniku vždy poteší.

Priestranná a vzdušná kaviareň

Kaviarnička je malá, je však ladená do svetlých zemitých tónov, čiže na prvý pohľad pôsobí vzdušne a priestranne. Akonáhle som vošla, mladá obsluhujúca slečna ma pozdravila, o pár minút som jej už diktovala svoju objednávku. Musím ju pochváliť, bola veľmi pozorná a milá. Onedlho som mala moje obľúbene cappuccino na stole. Priniesli mi aj krčah s vodou a celú cukorničku, vraj nech si dosladím podľa chuti. Kto by si rád pochutnal na sladkom raw koláčiku, majú ich pár na výber, rovnako ako aj rôzne druhy mlieka, ako napríklad mandľové. Je vidieť, že majiteľ myslel skutočne na všetky detaily, za čo má u mňa veľké plus. Ja ako zákazník ocením, ak podnik vie ponúknuť niečo navyše – je to nielen príjemný zážitok pre zákazníka, ale taktiež konkurenčná výhoda.

Zohrejte sa!

Hneď pri vstupe sa nachádzajú časopisy, v sklenenej vitrínke už spomenuté čerstvé raw koláčiky. Keby ste sa rozhodli sedieť vonku pred kaviarničkou, máte po ruke hneď niekoľko teplých prikrývok, čo zahrejú. Stoly boli čisté, upratané, stoličky presne na svojom mieste. Vzhľadovo mohlo byť cappuccino trošku viac dotiahnuté, avšak beriem to tak, že slečna obsluhujúca bola len študentka. Chuťovo bola kávička jedna z najlepších, čo som v poslednej dobe pila. Silná, horko-sladká, s vynikajúcou pevnou penou.

Aké je moje hodnotenie? 

Čo sa celkového hodnotenia týka, dala by som známku 1, je to po dlhej dobe koncept, ktorému nemám absolútne, čo vytknúť. Obsluha a káva tiež na výbornú.

Presná adresa: Obchodná 48, Bratislava

Odkaz na google maps: https://www.google.sk/maps/place/Sch%C3%B6ndorf+Bio+Cafe/@48.1476946,17.1093663,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8944dcd90749:0x6dec669c154d5092!8m2!3d48.1476946!4d17.111555?hl=sk