Dnešná chuť na kávu nás zaviala ďalej od centra, nie však príliš ďaleko. Na námestí Laca Novomeského stojí jedna pekná kaviareň GESTO Cafe & Brunch, hneď pri GES klube. V letných mesiacoch disponuje aj posedením na novo vybudovanej terase, teraz v zime nám ponúka len nefajčiarsky priestor vo vnútri.

Už z vonku bolo vidno, že Gesto je dielom šikovného dizajnéra alebo minimálne človeka s estetickým nadaním. Celý priestor je ladený v modernom urbanisticko-industriálnom štýle, ktorý je v posledných rokoch tak obľúbený. Nie však každý sa s nim dokáže tak bravúrne vysporiadať ako Gesto. V tejto kaviarni vidíte na stenách aj na strope surový betón, zo stropu visia mohutné kovové konštrukcie a trčia rôzne trúbky. Využité materiály sú prevažne sklo, kov, drevo, tehly. Zatiaľ to znie ako popis továrne, no celkový dojem je veľmi útulný a dovolím si povedať aj luxusný. Výborná kombinácia neutrálnych a zemitých odtieňov s použitými textúrami robí z interiéru príjemné a komfortné miesto na odpočinok. Myslelo sa tu aj na detaily – po celom priestore nájdete kopu doplnkov, obrázkov či sošiek vždy použitých s vkusom –  nikde nenájdete nič gýčové alebo nedotiahnuté do konca. Interiér pôsobí hravo, moderne a sviežo. Intenzita a teplota osvetlenia sú taktiež vyriešené na jedničku. Rád by som Gesto pochválil za to, že neustále investuje do nových nábytkov a doplnkov aj napriek tomu, že kaviareň je relatívne nová. Pri dnešnej návšteve som si všimol nové stoličky, ktoré boli opäť oku-lahodiace.

Uhasí smäd, zasýti žalúdok

Primárnym záujmom mojej recenzie je samozrejme káva, no rád by som poukázal aj na široký výber alkoholických aj nealkoholických nápojov za naozaj dobré ceny. V letných dňoch potešia najmä domáce limonády, ľadové čaje či remeselnícky cider. Gesto nám pomôže aj v zahnaní hladu – nájdeme tu pestrú ponuku raňajkových jedál, desiatových jedál, ale aj obedov, ktoré servírujú vrámci denného menu. Zákusky samozrejme nesmú chýbať. Mysleli aj na moderné „vrtochy“ konzumentov, takže v ponuke nájdeme aj raw koláčiky.

Dnes sme vyskúšali klasiku – cappuccino a ako niečo špeciálnejšie sme zvolili orieškové latté. Obe kávy prišli na jednej tácke spolu s vodou (ktorej bolo hojne), ale bez keksíka či iného sladkého „doplnku“. Cappuccino bolo celkom dobré, pena stredne hustá, aróma bola dosť silná a horká. Horkosť sa v chuti prejavila len minimálne. Celkovo ho hodnotím ako priemerné. Čo sa týka orieškového latté, nuž, už dávno som nepil niečo tak sladké. Rozumiem, že bolo ochutené sirupom, ktorý je sám o sebe dosť sladký, avšak jednoznačne by som uvítal, keby ho dávali menej. Orieškovej chuti by to, myslím, neublížilo a keď niekto chce, tak si kávu dodatočne docukrí.  Značka kávy: Musetti

Musím sa priznať, že personál Gesta už viackrát skúšal moju trpezlivosť ohľadom doby čakania. Nebol som však jediný, viacero ľudí im vyčítalo, že aj pri poloprázdnej kaviarni sa obsluhy nie a nie dočkať. Problém sa zjavne riešil, pretože aj keď bolo dnes celkom plno, čašníčky a barmani to zvládali s prehľadom.

Hodnotenie

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 4/5
  • Personál: 5/5
  • Celkovo: 4,5/5

Rád by som na Geste pochválil to, že je to podnik, ktorý sa aktualizuje. Sťažnosti svojich zákazníkov berú do úvahy a problém náležite riešia. Takisto som rád, že zariadenie obnovujú, pretože v nie jednej košickej kaviarni môžeme vidieť opotrebovaný nábytok. Je to kaviareň s príjemnou atmosférou, ktorá je zásluhou skvelého zariadenia, príjemnej hudby (hlavne s optimálnou intenzitou!) a širokého výberu nápojov a jedál. Odporúčam ju na pracovné stretnutia (ktoré tu nie sú ničím neobvyklým), ako alternatívu bistra či reštaurácie, príjemné komorné posedenia s priateľmi či rodinou (súčasťou je aj detský kútik) alebo na rande.

Adresa – Námestie L. Novomeského 13, 040 01 Košice

https://www.google.sk/maps?q=gesto+cafe&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiF7Z2ewcjYAhVNI1AKHc-OD2sQ_AUIDCgD