Dnes vás zoberiem na také frekventované miesto. Jedná sa o železničnú stanicu v Košiciach. Konkrétne jedno bistro. Nachádza sa hneď pri vstupe na prízemí priamo na stanici vnútri. Nie je žiadna šanca, aby ste ho obišli alebo aby ste ho nevedeli nájsť. Je tam vždy kopa ľudí a nachádza sa v podstate pri pokladniach. Ako som spomenula, vždy je tam kopa ľudí, no všetci sa tam dosť rýchlo menia, takže nečakáte dlho. I keď, ono keď dôjde vlak, nejaký rýchlik, počkáte si aj 10 minút. Ale dá sa to! A akú majú ponuku? To sa dozviete nižšie v článku…

Obsluha je tam vždy veľmi rýchla. Ono, podľa mňa si tie panie uvedomujú, že nemôžu sa s niekým vykecávať, zdržiavať a podobne. Navyše, sú tam 3 pokladne, takže ide to rýchlo. Pri každej z nich vám dajú všetko, čo chcete, takže nemusíte sa držať výkladu a stáť iba pri ňom – ako to je na niektorých miestach. Takže obsluha je veľmi dobrá. Väčšinou sú tam staršie tety, ktoré sa snažia a nestalo sa mi, že by niečo poplietli (nebola som tam prvýkrát).

Ponuka bitra je dosť veľká. Ono nie je tam k dispozícii iba káva. Máte tam v ponuke aj rôzne bagety, obložené chleby či iné obložené pečivo, sladké, koláčiky, keksíky či vody, minerálny a podobne. Naozaj je tam z čoho vyberať. Také základné veci máte vypísané na stene, kde bola práve aj káva. Čo sa týka ponuky kávy, tak máte tam základné druhy. Nemôžete čakať niečo extra, že 20 druhov káv, no nejakú na prebratie do vlaku alebo z vlaku vám spravia. Dávajú ju do plastového pohárika, keďže väčšina ľudí cestuje a berie si ju ďalej so sebou či do vlaku alebo do mesta. Môžete si pri kúpe zobrať drevenú „lyžičku“ – rozumej pod tým drievko, špajdlu. Samozrejme máš k tomu cukor, môžeš vybrať či hnedý alebo biely a kryt na pohár. Vodu alebo niečo podobné nečakaj, veď si v bistre na polceste. Doslova. Môžeš si tam aj sadnúť. Majú k dispozícii zopár stolov – barových alebo aj takých klasických, ak budeš chcieť jesť. Tieto stoly sú prevažne obsadené, no ak počkáš pár minút, určite sa nejaký uvolní.

Káva – tak teda samotná káva, keď si odmyslíte ten plast (mne osobne to nevadí, ale viem, že  väčšine populácie v poslednú dobu áno), tak niekedy ono dávajú aj do papierových pohárikov. Takže možno niečo záleží podľa toho, čo vychytáte. Tentokrát som dostala kávu opäť do papierového poháriku. Takže samotná káva bola dobrá. My sme si dali dvojité expresso, keďže sme potrebovali skutočne prebrať, čakala nás totiž ešte dosť dlhá túra po meste a to všetko peši. Jednoducho, cestovali sme vlakom 6 hodín. Fakt sme potrebovali niečo, čo nás postaví na nohy. A toto sa aj stalo. Káva bola dosť silná a bola veľmi dobrá. Takže za mňa áno. Ono robia jú v kávovary, tak nie je asi moc čo pokaziť.

Ceny – tak tie sú podľa mňa primerané. My sme platili za kávu niečo okolo 2 euro. Čo sa týka jedla, tak tam je to trošku drahšie, no máte tam naozaj kvalitne jedlo a hlavne čerstvé, takže nič čo by tam bolo tri dni. Tak podľa mňa to za to stojí.

Prostredie bitra je dosť hlučné. Veď sme na stanici. Takže to sa s tým asi ráta. Máte k dispozícii zopár stolov. Bar je veľmi pekný, je tam panorama mesta.

Celkové hodnotenie je teda veľmi kladné a ja dávam celkovo jednotku – všetkým častiam recenzie. Naozaj si to zaslúži.

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Ko%C5%A1ice/@48.7226832,21.26559,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ee07bfb0a61cb:0x23f21f942b9dfaff!8m2!3d48.7226797!4d21.2677787

Hneď pri vstupe vedľa Lídla a pokladní.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPeople café
Ďalší článokKAVIAREŇ ŠALKA KÁVY KOŠICE