Kaviareň Pogo sa nachádza v Košiciach na hlavnej ulici, hneď napravo od dómu sv. Alžbety. Kaviareň sa nachádza v bývalých priestoroch predajne Adidas. Keď pôjdete okolo všimnete si, že vidíte priamo do kaviarne, pretože sú tam veľké okná. Vonku si môžete všimnúť veľké logo Pogo.

Keď vojdete dnu tak všimnete si, že kaviareň je zariadená veľmi zaujímavo a netradične. Pri dverách môžete vidieť na tabuliach s kriedou popísané rôzne citáty (buď od slávnych osobností alebo od rôznych ľudí). Kaviareň je predelená na viac častí ale len tak provizórne. Nenájdete tu žiadne rozdeľovacie klasické steny, ale nájdete tu napríklad regály s knihami, ktoré to rozdeľujú. Nájdu sa tu aj trošku vyvýšené miesta a na nich sú pripravené stoly. Každá časť kaviarne má niečo do seba. Jedna je viac tmavšia a modernejšia, druhá je osvetlená a viac starodávnejšie zariadená. Vzadu je tretia časť a tá je taká klasická. Veľmi dobré je to, že taktiež si tu viete pozrieť aké koláče majú v ponuke. Kaviareň má veľmi veľký obslužný pult na prípravu rôznych pokrmov a nápojov. Nápojový a jedálny lístok je veľmi kreatívne pripravený. Každá časť je označená inou farbou. Viete si tu vybrať aj raňajkové menu, obed, olovrant, nejakú maškrtu, alkoholické nápoje, horúcu čokoládu, kávy a aj nealkoholické nápoje.

Keď som po dlhom zvažovaní či ísť do tejto kaviarne alebo nie, prišla k záveru, že konečne tu idem nevedela som kam sa mám ísť posadiť, kde sa pozerať prv. Veľmi ma zaujala táto kaviareň výzorovo. Na stenách môžete vidieť povešané staré bicykle, nájdete tu aj knihy, ktoré si môžete prečítať. Nápojový lístok ma tiež veľmi zaujal. Na každom stole som si ešte všimla, že sa nachádza týždenne obedové menu. Obsluha mi hneď s úsmevom doniesla nápojový lístok a ja som najprv nevedela, že čo si mám vybrať. Tak nakoniec som zvolila klasiku latte macciato a kofolu k tomu. Kávu som dostala veľmi rýchlo. Na pene bol nakreslený aj obrázok, čo málo kde robia. Pohár vody som ku káve nedostala. Káva bola veľmi horúca, nedala sa hneď piť. Ku káve som dostala len jeden cukor a nič viac – čo viacerým ľuďom nemusí vyhovovať.

Môj názor bol vždy na túto kaviareň, že vyzerá byť veľmi drahá. No nakoniec sa tento môj pocit aj potvrdil. Je to kaviareň, v ktorej som bola prvý krát a myslím, že tak skoro tam nepôjdem. Stačí tak raz za veľmi dlhý čas. Aj keď vzhľadom a obsluhou sú super tak tá cena je vždy dosť vysoká. Myslím, že každý si nemôže dovoliť chodiť do takejto kaviarne pravidelne. Kaviareň pôsobí aj veľmi rušne, čiže je to skôr na rýchle kávičky a hneď preč. Ako výhodu beriem to, že sa tu dá platiť kartou.

Celkové hodnotenie: káva: 2, kaviareň: 1, obsluha: 1.

Adresa: Hlavná 102/43, 040 01 Košice

Google maps:

https://www.google.com/maps?q=pogo+kosice&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiF052gxKrfAhXBwosKHU_hChsQ_AUIDygC

Otváracie hodiny: Po – Pia: 07:30 – 22:00, So – Ne: 09:00 – 22:00