Raňajkáreň Rozprávka sa nachádza v Košiciach na ulici Hrnčiarska 17. Túto ulicu môžete nájsť ak pôjdete od mesta smerom k železničnej stanici. Pri tejto kaviarni Vás zaujme jej vonkajšie prostredie. Nachádza sa v úzkej ulici, ktorá je venovaná každému remeslu, ktoré sa vykonávalo k Košiciach. Pred vstupom do kaviarne Vás privíta drevený stojan na ktorom je napísané Zajtrajšie noviny, ktoré si môžete zobrať zadarmo. Do vnútra kaviarne Vás zavedú veľké drevené dvere. Keď vojdete nimi dnu, tak sa dostanete ešte len do malej chodby. Na pravej strane máte miestnosť, v ktorej sa nachádzajú miesta na sedenie pre hostí, v ďalšej miestnosti sa nachádza miesto pre obsluhu. Na ľavej strane sa nachádza veľká priestranná miestnosť s veľmi veľa miestami. Na konci miestnosti môžete vidieť veľký pult, na ktorom sa nachádza vitrína v ktorej sú domáce koláčiky. Ďalej za pultom sa nachádzajú kávovary na rôzne druhy káv.

V kaviarni môžete vidieť veľké stoly, ktoré slúžia na raňajky, nájdu sa tu aj okrúhle stoly so stoličkami a dokonca aj starodávne kreslá. Z toho vyplýva, že kaviareň je zariadená starodávne, čo je veľmi pekné a dodáva jej to takéto rozprávkové čaro. Kaviareň má veľmi zaujímavo pripravený nápojový lístok. 

Vytlačený je na hrubšom lesklom papieri, a každá strana je inak farebná. Farebne sú rozdelené podľa toho, čo je v ponuke – raňajky, dezerty, kávy, čokolády, koláče a iné. Je to veľmi dobre, že je to tak rozdelené. Po dlhom vyberaní som si tu dala cappuccino. Na kávu som tu čakala skoro 15 minút a to som tam bola len ja sama, pretože obsluha nevedela správne pripraviť kávu. Tú káva robila asi na 3 krát, čo je veľmi smutné. Keď mi už konečne doniesla kávu, tak som sa na ňu tešila. No žiaľ, káva nebola vôbec chutná. Pena žiadna, málo mlieka a káva veľmi horká a prepálená. Veľmi ma to sklamalo a aj to, že ku káve som nedostala ani pohár vody. Po tejto skúsenosti, som tu už viac krát nešla. Z jedného dôvodu aj pre to, že som veľmi dlho čakala na kávu, chuťovo káva veľmi zlá a dokonca je táto kaviareň aj príliš drahá. Na druhej strane atmosféra tu bola pokojná, čo môže byť spôsobené aj tým, že tu nebol nikto okrem mňa v tom čase. Neviem, ako to tu vyzerá z rána.

Celkovo by som povedala, že táto raňajkáreň by mala popracovať na príprave kávy, pouvažovať o oprave cien a taktiež možno aj na zrýchlení obsluhy. Určite im niekedy dám ešte raz šancu, veď kto vie možno sa zmenia.

Celkové hodnotenie: obsluha: 3, káva: 4, kaviareň: 1.

 

Adresa: Hrnčiarska 17, 04001 Košice

Google maps:

https://www.google.com/maps?q=ra%C5%88ajkaren+kosice&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiN3rq1zZ3fAhWop4sKHftUAZIQ_AUIDygC

Otváracie hodiny: Po – Pia: 7:30 – 16:00, So – Ne: 9:30 – 18:00