Ten pocit keď prídete na stanicu buď príliš skoro, alebo nebodaj neskoro a vlak vám utiekol. Asi to pozná každý jeden z nás. Alebo máte dlhý čas na prestup. V hlave si tak každý z nás pomyslí – čo s tým časom teraz? Využijem ho a dám si kávu – tak som si pomyslela, veď už aj tak na ten vlak musím počkať.

Tak sa mi to stalo na stanici v Košiciach, keď som šla z Ružomberka. Hodina do ďalšieho vlaku. Všimla som si hneď, že sa tam nachádza kaviareň Park. Celá presklená miestnosť, veľká, priestranná. Vonku sa nachádza aj terasa, ktorá v zime nie je veľmi využívaná. Priestor kaviarne je zariadený moderne a štýlovo v hnedo – sivej farbe. Keď prídete tak si všimnete hneď vitríny s koláčmi, hore si všimnete ich ponuku. V ponuke sa nachádzajú rôzne druhy káv, horúce čokolády, teplé nápoje a dokonca si tu môžete dať aj toasty, burgre, hranolky a vajíčka. Ku káve si môžete dať žemľovku alebo štrúdľu – makovú, tvarohovú alebo jablkovú. Na jednej stene sa nachádza veľká kresba  Dómu sv. Alžbety, čo veľmi pekne vyniká v tejto kaviarni. V jednej časti sa nachádza lavica, ktorá je umiestnená pozdĺž steny a pri nej stoly. Ďalej sa tam nachádzajú aj barové stoly a stoličky a taktiež aj obyčajné stoly so stoličkami. Veľmi pekné je tu osvetlenie, v tvare lámp a tie sú nad stolíkmi. No len žiaľ niekedy aj nevýhodné, pretože sa ľuďom stalo, že to toho buchli s hlavou. O tejto kaviarni som počula, že bola najskôr vyriešená formou samoobsluhy. No teraz keď som prišla – objednala som si čo som chcela, obsluha mi doniesla moje latte macciatto a s ním aj účet. Všetko priamo na moje miesto, čo je veľmi dobré. Oveľa lepšie ako keby som si ja mala odniesť moju objednávku na moje miesto.

Káva bola chutná s príchuťou kokosu. Peny bolo veľmi málo, ale to až tak nevadí. No latte bolo príliš horúce a nedostala som k nemu ani pohár vody a pre cukor som si musela ísť k pultu sama. Čo nie je veľmi dobré, pretože aspoň jeden cukor by mohli dávať na tú tácku ku káve. Kaviareň pôsobí veľmi chaoticky. Strašne veľa ľudí sa tade premelie, každý sa ponáhľa. Preto táto kaviareň je vhodná len na rýchle prečkanie času na vlak. Na dlhšie stretnutia, alebo pracovné stretnutia určite nie je veľmi vhodná. Viete si tu so sebou zobrať aj kávu so sebou samozrejme a taktiež viete tu platiť aj kreditnou kartou a ak ste študent a máte ISIC tak máte dokonca na niektoré veci aj zľavu.    

Prostredie kaviarne je veľmi rušné, mala som pocit, že tam je príliš veľký chaos. A ešte jedna nevýhoda: po pozretí otváracích hodín som si všimla, že sú veľmi krátko otvorený, čo nie je veľmi dobré, lebo ak máte vlak až po desiatej večer nemáte už kde ísť. A toto by mali využiť vo svoj prospech a predĺžiť otváracie hodiny.

 

Celkové hodnotenie kaviarne: káva: 2, kaviareň: 1, obsluha: 2

 

Adresa: Staničné námestie 11, 04001 Košice

Google maps:

https://www.google.com/maps/search/food+park+zeleznicna+stanica+kosice/@48.7226302,21.2654839,17z/data=!3m1!4b1

Otváracie hodiny:   Po – Ne: 6:30 – 19:30