Ak sa niekedy vyberiete do Košíc a budete prechádzať cez Hlavnú ulicu, tak pri kníhkupectve Panta Rhei zabočte do bočnej uličky. Táto ulička je veľmi zaujímavá. Nachádzajú sa tam malé obchodíky. Na konci uličky nájdete kaviareň Take it. Najprv som chodila len okolo kaviarne, ale len nedávno som si povedala, že idem vyskúšať kávu aj tu.

Každý deň pri tejto kaviarni môžete vidieť vždy iný citát, ktorý Vás pobaví. Keď vojdete do kaviarne tak uvidíte, že kaviareň je veľmi maličká. Má to svoj dôvod, ktorý vyplýva aj z názvu Take it. V kaviarni sú dve malé okrúhle stolíky a stoličky. Potom tam sú dve veľké stoly, kde si môžete dochutiť svoju kávu (cukor biely, hnedý, škorica). Počas letných dní sú pri tejto kaviarni ešte vonku 4 stoly, kde si môžete posedieť a vychutnať si kávu. Čo sa týka vybavenia kaviarne, tak kaviareň je ladená do čiernej a červenej farby čo je veľmi pekné. Na stene, ktorá je oproti vchodovým dverám nájdete celú ponuku káv a čajov aké ponúkajú. Táto ponuka je napísaná kriedou ako keby na čierne tabuli (vyzerá to veľmi pekne). V ponuke je napr. ochutené alebo neochutené latte (malé, stredné, veľké), latte čaj, čierny, zelený čaj. Vo vitríne majú v ponuke raw koláče, muffiny, cheesecake, panini, bagety. Príchute do kávy sú rôzne – banán, vanilka, čokoláda, karamel, jahoda.

Pri mojej návšteve som si dala na odporúčanie kamarátky veľké banánové latte. Bola som veľmi zvedavá, že aké bude. Na moje prekvapenie, keď som ochutnala bolo výborné. Pena bola výborná, káva tiež a dokonca nebolo potrebné pridávať ani cukor, pretože táto banánová príchuť to výborne osladila. Káva nebola prepálená. Bolo to pripravené tak ako malo byť a ešte ako bonus aj s úsmevom obsluhy.

Obsluha v tejto kaviarni je veľmi milá. Obsluhujú tu dvaja milí páni, ktorí hneď keď prídete do kaviarne sa na Vás usmievajú a s radosťou Vám pripravia vašu kávičku. Slušne Vám podajú pripravenú kávu, poprajú pekný deň. Atmosféra je tu výborná. Vždy všetko stíhajú, aj keď majú veľa ľudí tak nečakáte dlho.

Cenovo by som povedala, že aj keď som si myslela, že táto kaviareň bude veľmi predražená, prekvapilo ma, že je prijateľná cenovo aj pre študentov, mamičky a kohokoľvek, kto si chce kávu zobrať so sebou. Je to výborná kaviareň, na super mieste. Majitelia to veľmi dobre vymysleli, pretože pravidelne vidím, že kaviareň má veľmi veľa zákazníkov. V kaviarni viete platiť hotovosťou a aj kartou. Pre svojich zákazníkov majú pripravený aj vernostný program – kde sa zbierajú pečiatky za každú kávu. Po šiestich kávach siedmu máte zadarmo. Spokojnosť zákazníkov je u nich na prvom mieste.

Adresa: Poštová 7, 04001 Košice

Google Maps:                      

https://www.google.sk/maps/place/Take+it+coffee+to+go/@48.7229296,21.2527587,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ee0643412076f:0x4ab38e1efd7aa11f!8m2!3d48.7229296!4d21.2549474

Otváracie hodiny: Po – Pia: 07:00 – 19:00, So – Ne: 09:00 – 19:00