Kaviareň Saint je ďalšou kaviarňou, ktorú som navštívila v obchodnom centre Optima Košice. Po náročnom dni v škole som sa rozhodla, že sa vyberiem prejsť po obchodoch. Nakoľko to bol náročný deň, tak som bola dosť unavená na takéto prechádzky a rozhodla som sa, že pôjdem na kávu. Keďže som už v niektorých kaviarňach bola, tak som si povedala, že skúsim niečo nové. Na konci Optimy v novej časti sa nachádza v strede polkruhu kaviareň. Ale nie je to typická kaviareň ako si každý predstavuje. Je to jeden veľký ako keby kiosk vytvorený z presklených stolíkov, kde môžete vidieť rôzne druhy koláčov, limonády.

Okolo tohto kiosku sa nachádza pár stolov na sedenie. Ide o veľmi maličkú kaviarničku, ale aj napriek tomu, že sa takto nachádza je veľmi zaujímavá. Ladená je do čiernej farby – stoličky, stoly, kiosk a aj logo kaviarne je v čiernom. Keď som tu zavítala bola tu veľmi príjemná a milá čašníčka, ktorá ma hneď pozdravila a spýtala sa, že čo si dám. Ja som si v rýchlosti prečítala nápojový lístok, ktorý majú vyložený hneď na kiosku.

Na odporúčanie čašníčky som si dala presso s mliekom a jahodovú limonádu. Čašníčka mi povedala, že sa môžem pokojne posadiť na miesto a ona mi donesie celú objednávku, no len pri objednávaní sa hneď platí. Čo sa týka platenie viete tu zaplatiť aj kartou čo je veľkou výhodou, pretože ešte vo všetkých kaviarňach to nie je možné. Po zaplatení som si vybrala miesto a za veľmi krátky čas som dostala svoju objednávku.  Objednávka bola veľmi pekne naservírovaná, k limonáde som dostala aj slamku. Čo je veľmi dobré a chválim to, je to, že cukor sa nachádza na každom stole a každý si môže prisladiť kávu koľko chce. Do pressa som si pridala mlieko a hneď aj cukor. Po mojom ochutnaní som bola trošku sklamaná. Nakoľko čašníčka veľmi vychválila to presso opak bol pravdou. Káva bola horká, veľmi silná.

Limonáda nebola veľmi sladká, bolo potrebné pridať ešte cukor aby mala nejakú chuť. Neskôr som si uvedomila, že táto kaviareň má jednu veľkú nevýhodu. A to tú, že sa nachádza hneď pri potravinách, kde chodí veľmi veľa ľudí a je tam veľmi rušno. Ľudia chodia okolo vás, pozerajú na to čo ste si objednali a pozerajú aj po vás celý čas. Výhodou je, že je nefajčiarska kaviareň. Nevýhodou ešte je, že čašníčka aj keď som už všetko vypila neprišla ani raz sa pozrieť alebo opýtať, či nemám ešte o niečo záujem, a to tam nemala v tom čase nikoho. Keď som odchádzala čašníčka sa len odzdravila a poupratovala stôl. Veľmi málo ľudí chodí do tejto kaviarne, počas mojej návštevy tam prišli len dve dámy a vzali si kávu so sebou. Výhodou je spomínané to, že si viete zobrať kávu so sebou. Do budúcnosti by som im odporúčala popracovať na lepšom presse a taktiež aj na tom, aby čašníčky občas prišli k zákazníkom.   

 

Celkové hodnotenie: káva: 3, kaviareň: 1, obsluha: 1

 

Adresa: Moldavská cesta 32, 040 11 Košice

Google maps:

https://www.google.com/maps?q=saint+coffee+oc+optima+kosice&biw=1280&bih=689&dpr=1&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiE9srjq77fAhXPZVAKHaT9AvYQ_AUIDigB

Otváracia doba: Po – Ne: 09:00 – 21:00