Pogo patrí medzi najkrajšie podniky nachádzajúce sa v košickom centre. Moderný urbanizmus na vysokej nohe manipuluje s procesmi tvorby našich stereotypov a núti nás k povedomiu, že ide aj o jeden z najprofesionálnejších kaviarní, kde sa zároveň budeme cítiť výnimočne. Bohužiaľ, pri našej poslednej návšteve sme prišli na to, že ide len o obyčajný haló efekt.

6 hviezdičiek z piatich

Po dizajnovej stránke sa Pogu nedá čo vytknúť – je to dokonalý mestský brloh spájajúci surovosť industrializmu s krásou minimálnych geometrických línií. Rozhodne však nejde o mdlý a neohrabaný štýl – kopa rastlín sa stará o vyváženú organickú zložku a zároveň ponúka ľudskému oku dostatok stimulov, na ktoré sa môže zamerať. Neutrálna farebná paleta obzvláštnená hravými akcentmi je taktiež vrcholom dizajnového majstrovstva. V Pogu sa harmonicky prelína spleť materiálov a výsledkom je pútavý interiér, po ktorom váš zrak môže blúdiť a blúdiť a zakaždým utkvie na nejakom zaujímavom prvku. Pochvalu si zaslúži aj letná terasa pred podnikom, ktorá je rovnakým estetickým skvostom. Človek sa tu cíti presne tak, ako by sa v dobrom podniku mal – výnimočne, akoby na dovolenke, akoby na rande, proste je to moment vymykajúci sa dennej rutine.

Opačný pól kontinua

Menu v Pogu korešponduje s tunajším nápaditým dizajnom, čo je len dobre. Okrem nápojov v ňom nájdeme aj zopár jedál, či už sendviče, chlebíky s nátierkami, lievance, alebo dokonca aj rizoto. Pri pití je to taká povinná jazda pozostávajúca z domácich limonád, čajov, miešaných drinkov a samozrejme – kávy. Flat white, mochaccino, espresso tonic, bailey’s káva – ani tieto pochúťky nie sú Pogu cudzie. Pri každej káve vám ponúknu možnosť vybrať si medzi klasickým, sójovým, mandľovým, či bezlaktózovým mliekom, čo už je dnes takmer štandard. Keďže bol teplý letný večer, stavili sme to na ľadové osvieženie – ja čisté a moja polovička s brownies sirupom.

Ľadová káva ma zarazila hneď na prvý pohľad. Príde mi ako nepredstaviteľný nonsens, aby jedna z najštýlovejších urban kaviarní v Košiciach stále používala plastové slamky miesto nejakej eko alternatívy! Neberte ma ako negativistického snoba, avšak aj ďaleko menší hráči sa adaptovali na alarmujúcu plastovú krízu, nie to ešte jedna z najväčších kaviarní – a na životnom prostredí predsa záleží! No dobre, prejdime k chuti. Môžem dať ruku na srdce, keď poviem, že išlo o najhoršiu ľadovú kávu, akú som kedy pil. Áno, v Pogu. Áno, za poriadne mastnú cenu! Chutilo to ako studená voda, ktorá bola naliata do zle umytého pohára od kávy. Ako bonus môžem bez hanby ohovoriť ich kávovú zmes, ktorá „vonia“ zatuchnuto a rovnako tak aj chutí. Nadmerne horká a ani stopy po labužníckom zážitku. Doslova apelujem na to, aby sa táto zmes (Café Reserva) nahradila.

Slimačie tempo

V danom čase bolo návštevníkov Poga ako šafránu, no obsluha bola extrémne pomalá. Čas, ktorý sme museli čakať na dve prachobyčajné kávy bol nepredstaviteľne dlhý. Navyše nie som jediný, kto sa na ich tempo šťažuje…

Hodnotenie:

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 0/5
  • Personál: 2/5
  • Celkovo: 2,5/5

Sám som šokovaný negatívnym hodnotením, ktoré som Pogu dal, avšak stojím si za ním a myslím si, že si ho právom zaslúži. Perfektný interiér a branding nie sú všetko. Ak si chce Pogo pýtať nadštandardné sumy, musí aj ponúkať nadštandardné služby. Ich ľadová káva bolo čisté peklo, zmes patrí nanajvýš do koša a plastové slamky maximálne nekorešpondujú s moderným genius loci. Na základe vyššie spomenutých argumentov odporúčam Pogo len ako destináciu, kde si môžete spraviť pekné fotky na Instagram.

Pogo Urban Caffe

Hlavná 102/43, 040 01 Košice

https://www.google.com/maps?q=pogo+kosice&biw=1366&bih=625&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiU86Omi4TjAhVIbVAKHaLrAfoQ_AUIDSgC

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNICO CAFFÉ Prešov
Ďalší článokSibling coffee