Kaviareň FRIENDS: Stretávacie miesto v Michalovciach

V nasledujúcich riadkoch vás zavediem do úžasnej kaviarne v srdci Michaloviec FRIENDS. A jedným dychom dodávam, že takýchto konceptov by malo byť na Slovensku oveľa viac. Kaviareň FRIENDS už svojím názvom prezrádza, že to je dokonalé miesto pre stretávanie sa priateľov. Túto kaviareň sme si skutočne nemohli nechať ujsť.

Útulné prostredie s moderným nádychom

Kaviarničku nájdete priamo na Námestí Osloboditeľov 1014/28 na prízemí obchodného domu Dodo. Jedná sa o veľkú a priestrannú kaviareň. Veľká výhoda je celoročná terasa, ale aj vnútorné priestory sú úchvatné. Kaviareň je zariadená veľmi moderne a mladistvo. Interiér sa skladá z viacerých častí. Priestor je ladený do hnedých farieb. Veľmi sa mi páčilo vyhotovenie barového pultu. Interiér okrem iného krášli zeleň a veľa kníh. To ja ako veľká milovníčka kníh veľmi oceňujem. Celoročná terasa je zariadená ratanovým nábytkom a črepníkovou zeleňou. Úžasným prvkom boli večer svetielka na terase. Táto kaviareň má skvelého ducha, každému ju odporúčam navštíviť.

Široká ponuka jedál a nápojov

V kaviarni si môžete dožičiť napríklad skvelé raňajky, brunch, obed, večeru alebo len tak si dať výborné občerstvenie kedykoľvek. V ponuke majú prekvapivo naozaj širokú ponuku jedál. V jedálnom lístku nájdete rôzne croissanty, grécky jogurt, müsli, bagety, lievance, smoothie, toasty, zapekané bagety a croissanty, šaláty, tortilly, burger a veľa iných pochutín. Dokonca za príplatok si viete objednať aj bezlepkové pečivo. Dovolím si tvrdiť, že tu si vyberie naozaj každý. Tak ako milovník dobrého jedla, tak aj človek, ktorý preferuje zdravší životný štýl alebo má rôzne potravinové intolerancie. Káv vo svojom portfóliu majú tiež neúrekom. Kávu ponúkajú prvotriednej kvality. Vedia ju zhotoviť, samozrejme, aj v bezkofeínovej a bezlaktózovej verzii alebo použiť mandľové a sójové mlieko. Taktiež všetky kávy vedia pripraviť aj len zo 100% arabiky alebo 20% robusty a 80% arabiky. Záleží len na preferencii daného zákazníka. Z nápojov si ďalej viete vybrať pravú taliansku čokoládu, sypané čaje, miešané alkoholické a nealkoholické nápoje, čapované pivo Pilsner, víno z Pezinka, destiláty, likéry a veľa iného. My sme túto kaviareň navštívili predovšetkým kvôli raňajkám. Z ich lákavej ponuky sme si vybrali cappuccino, espresso lungo a obloženú bagetu. Cappuccino bolo lahodné a vyvážené. Kávy boli servírované v modrej šálke s pohárom vody. V tejto kaviarni sme počas našej dovolenky v Michalovciach boli ešte raz, ale vo večerných hodinách. Vtedy sme si objednali alkoholický a nealkoholický nápoj. V oboch prípadoch podotýkam, že služby ako aj personál boli super.

Nezabudnuteľné zážitky a bonusový program

Musím spomenúť aj ich bonusový program, ktorý ale využijú skôr ľudia z Michaloviec alebo blízkeho okolia. Registrovať sa môžete priamo u obsluhy. Potrebujete k tomu vaše mobilné telefónne číslo. Predložte pri každom platení vaše telefónne číslo alebo jeho čiarový kód z bezplatnej aplikácie STOCARD. Za každých zaplatených 60€ potom získate 3€ poukážku, ktorú môžete uplatniť pri ďalšej platbe, ak je hodnota na zaplatenie vyššia ako je hodnota darčekovej poukážky. Poukážka bude doručená najskôr do 24 hodín od získania požadovaného obratu. Ďalším bonusom pre vás je zaslanie narodeninovej poukážky v hodnote 3€ v mesiaci vašich narodenín, pokiaľ váš obrat u nás za posledných 12 mesiacov je aspoň 100€. Jednoducho povedané – ide o bonus pre ich stálych hostí. Ako som už vyššie spomenula, želám si viac takýchto podnikov naprieč Slovenskom.

Adresa: OD DODO, Námestie osloboditeľov 1014/28, 071 01 Michalovce

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7:30 – 22:30, Pia: 7:30 – 0, So: 13 – 0, Ne: 13 – 22

FRIENDS hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

FRIENDS celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Kaviare%C5%88+FRIENDS+v+Michalovciach&oq=Kaviare%C5%88+FRIENDS+v+Michalovciach&aqs=chrome..69i57.882j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8