Pohodlie v Balatonfürede

Túlať sa večernými uličkami Balatonfüredu je veľmi príjemný zážitok. No nakoľko nás po celom dni zmohla únava, rozhodli sme sa ísť chvíľku posedieť niekam na šálku kávy. Hľadali sme pekné miesto a nakoniec sme zakotvili v hotelovom bare Captain’s Bar. Captain’s Bar je súčasťou krásneho hotela – Hotel Golden Lake Resort na adrese Zákonyi F. u. 4,. Tento hotel sa nachádza na brehu Balatonu a ponúka svojim hosťom elegantné prostredie, vysokú kvalitu služieb a, samozrejme, profesionálny personál. Hotel je ideálnym miestom na usporiadanie konferencií, školení, obchodných stretnutí a rôznych podobných podujatí. Súčasťou hotela je tiež špičkový wellness. Okrem toho ponúkajú aktívny aj pasívny odpočinok v podobe plavenia sa na plachetniciach z ich vlastného prístavu, zlaté gastronomické zážitky, výlety na e-bikoch po Balatone, motokáry, crosscart, štvorkolky. Z hotela sa poďme pomaly presunúť do baru.

Atmosféra a vybavenie baru

Captain’s Bar je zaujímavé miesto pre návštevníkov, ktorí hľadajú príjemné prostredie. Disponuje letnou terasou, kde sme sa aj my usadili. Terasa ponúka skvelý výhľad na dianie v meste. Terasa je zariadená modernými sedacími súpravami s pohodlnými vankúšmi, kde sa návštevníci môžu usadiť a užiť si atmosféru. Nad terasou je označenie hotela. Osvetlenie vo vnútorných priestoroch baru vytvára pozitívny dojem. Na chodníku pred terasou je reklamný stojan s nápojovým lístkom. Celkový výjav pôsobí veľmi prívetivo. Bar ponúka pohodlné prostredie pre relaxáciu a spoločenské stretnutia.

Skvelý zážitok s prvotriednym servisom

Hotelový bar ponúka svojim hotelovým hosťom, ale aj náhodným návštevníkom širokú škálu nápojov. V nápojovom lístku sú uvedené rôzne druhy kávy ako espresso, latte, cappuccino a aj špeciálne kávové nápoje s alkoholom. Menu tiež zahŕňa nealkoholické a alkoholické nápoje ako soft drinky a minerálnu vodu. V nápojovom lístku sme si prečítali, že k účtu bude pridaný 12% servisný poplatok. Výber nápojov sa zdá byť rozmanitý a je prispôsobený rôznym preferenciám zákazníkov. Ponúkajú pre milovníkov drinkov aj vlastný Capitans Bar Signature Gin a Tonic. V piatok večer si môžete posedieť aj pri živej hudbe. Z danej ponuky sme si vybrali cappuccino a pivo. V bare majú aspoň dva druhy kvalitných pív od značky Fehér Nyúl. „Fehér Nyúl“ je remeselný pivovar populárny svojou rozmanitosťou pív. Pivovar je známy svojím kvalitným a originálnym pivom. V bare servírujú vynikajúcu kávu značky Dallmayr. Jedná sa o obľúbenú značku kvalitnej kávy. Táto značka pochádzajúca z Nemecka sa teší veľkej popularite po celom svete. Ponúka širokú škálu kávových produktov vrátane zrnkovej kávy, kapsúl a mletej kávy. Svojou vynikajúcou chuťou a vysokou kvalitou ulahodí nejednému gurmánovi. Káva bola servírovaná na striebornej tácke v bielej šálke s podšálkou označenou logom Dallmayr. Ku káve sme dostali pohár s vodou, cukrom a keksíkom. Cappuccino bolo lahodné. Personál bol milý a  spríjemnil nám tak zážitok z návštevy baru. V bare sa nám sedelo veľmi príjemne, pretože bol nasiaknutý skvelou atmosférou. Nemôžem inak ako tento bar vrelo odporučiť.

Adresa: Balatonfüred, Zákonyi Ferenc u. 4, 8230 Maďarsko – Hotel Golden Lake Resort

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 22:30, Pia – So: 8 – 0, Ne: 8 – 22:

Captain’s Bar hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Captain’s Bar celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Captain%27s+Bar+-+Balatonf%C3%BCred&oq=Captain%27s+Bar+-+Balatonf%C3%BCred&aqs=chrome..69i57.1741j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8