Kulinársky poklad Michaloviec

Navštívili sme Michalovce, ktoré sú považované za bránu do Východoslovenskej nížiny, sú mestom plným života a tradícií. Ležia na križovatke kultúr a prírody, kde Zemplínska Šírava svojimi plážami láka k vodným radovánkam a neďaleké Vihorlatské vrchy pozývajú na objavovanie zelenej krajiny. Michalovce sú zároveň domovom pre reštauráciu Galéria. Táto reštaurácia je zastávkou, ktorú nemožno minúť. Ak sa chystáte navštíviť túto reštauráciu, nájdete ju priamo na adrese Námestie osloboditeľov 6137/59A. Taktiež sme túto vychýrenú reštauráciu navštívili.

Útulná reštaurácia a pôvabná galéria

Priestor reštaurácie je rozčlenený na dve hlavné časti: prvá obsahuje reštauráciu s terasou, ktorá je ideálna pre chladnejšie obdobie a druhá časť pôsobí ako samostatná galéria. Reštaurácia Galéria ponúka interiér, ktorý je rovnako útulný ako elegantný. Vo vnútri sa návštevníci môžu usadiť do pohodlných kožených kresiel, ktoré pripomínajú klasický anglický štýl. Tieto kreslá sú rozmiestnené okolo okrúhlych stolov s tmavým lesklým povrchom. V exteriéri reštaurácie nájdeme terasu, kde je nábytok vyrobený z prúteného materiálu, čo dodáva priestoru neformálny, ale pritom štýlový vzhľad. V kombinácii s drevenými podlahami a pestrými kvetináčmi vytvára terasa atmosféru príjemnej kaviarne, kam sa môžu hostia uchýliť pre chvíle odpočinku. Celkové zariadenie reštaurácie je príkladom toho, ako možno zlúčiť komfort s estetikou.

Reštaurácia s vizuálnym zážitkom

Rodinná reštaurácia pozýva svojich hostí s ponukou medzinárodnej kuchyne, ktorá je výsledkom ich bohatých skúseností z pobytov v zahraničí. V tejto reštaurácii je zrak nielen nástrojom pozorovania, ale aj súčasťou gurmánskeho zážitku. Ich koncepcia je založená na potešení z vizuálneho vnímania jedál, ktoré sa pripravujú priamo pred očami hostí v otvorenej kuchyni. V Caffe & Bar, ktorý disponuje letnou terasou na prízemí, si môžete pochutnať na širokom výbere raňajok vyrobených z čerstvých ingrediencií. Neodmysliteľnou súčasťou sú tiež ich domáce koláčiky. V Galérii zažijete nezabudnuteľnú atmosféru kaviarne, ktorá sa večer premení na štýlový bar s bohatým výberom nápojov, vrátane exkluzívneho sortimentu koňakov. Ponúkajú širokú škálu káv značky Hausbrandt, vrátane espressa, espressa lungo, double espressa, cappuccina  až po špeciálne druhy ako latte macchiato, turecká káva, viedenská káva. Pre milovníkov lahodnej kávy sú k dispozícii aj variácie ako írska káva. Ponúkajú tiež cateringové služby, ktoré vám uľahčia organizáciu akéhokoľvek stretnutia alebo oslavy. Každé ráno môžu doniesť raňajky priamo do vašej kancelárie či prevádzky, len je potreba to nahlásiť 24 hodín dopredu. Čo sa týka jedál, nájdete tu šaláty, predjedlá, polievky, cestoviny, výber z grilu vrátane steakov a burgerov, jedlá pripravované na woku a panvici, ako aj ryby a rôzne dezerty. Ponuka obsahuje aj bezlepkové a vegetariánske možnosti, aby vyhovovala rôznym stravovacím preferenciám a potrebám. Z exkluzívnej ponuky sme si vybrali cappuccino. Káva je doplnená o pohár čistej vody, cukor a malú sladkú pochúťku. Káva je zdobená penou v tvare srdca, čo naznačuje latte art – umenie kávovej peny. Všetko je prezentované na čiernom podnose, ktorý zvýrazňuje eleganciu bieleho porcelánu a logo Hausbrandt. Káva Hausbrandt je renomovaná talianska značka kávy založená v roku 1892 v Triste Henrichom Hausbrandtom.

Feast your eyes

Ak sa teda ocitnete v Michalovciach, nezabudnite sa zastaviť na Námestí osloboditeľov a dopriať si chuťový zážitok, ktorý bude hýčkať nielen vaše chute, ale aj vaše zmysly. Reštaurácia Galéria vás očakáva, aby ste pre seba objavili, čo znamená “feast your eyes”.

Adresa: Námestie osloboditeľov 6137/59A, 071 01 Michalovce

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 22, Pia: 8 – 23, So: 10 – 23, Ne: 10 – 22

Galéria Restaurant hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Galéria Restaurant celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Gal%C3%A9ria+Restaurant+Caffe+%26+Bar+v+Michalovciach&oq=Gal%C3%A9ria+Restaurant+Caffe+%26+Bar+v+Michalovciach&aqs=chrome..69i57j33i160l2.821j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8