Michalovce: Môj dojem

Rozhodli sme sa stráviť istý čas v Michalovciach a urobiť si odtiaľ poznávacie výlety po východnom Slovensku a Tokaji. Navštívili sme veľa krásnych a zaujímavých miest. Takže musím poznamenať, že aj tento kút Slovenska je veľmi pekný. Michalovce sú okresné mesto v Košickom kraji. V jeden večer sme sa vydali preskúmať samotné mesto. Mesto Michalovce ako také ma však veľmi nezaujalo. Jednoducho som čakala, že to mesto večer trošku viac žije, no skôr opak bol pravdou. Tiež ma nemilo prekvapili žobrajúce deti v uliciach a navyše v takúto neskorú hodinu. Bol to veľmi smutný pohľad. Zvažovali sme viac miest na východnom Slovensku, kde by sme na pár nocí sklonili hlavu a nakoniec vyhrali Michalovce. Netvrdím, že to bolo zlé rozhodnutie, len som asi čakala niečo iné. Nabudúce by som sa rozhodla určite inak. Samotná dovolenka však bola veľmi vydarená a rada na ňu spomínam.

Večer vo Fabio Caffe

Večerná prechádzka nás zaviedla do kaviarne Fabio Caffe na ulici Maxima Gorského s popisným číslom 2957. Kaviareň na mňa ale pôsobila skôr ako bar. Možno to bolo aj tým, že bolo už veľa hodín. Kaviareň okrem vnútorných priestorov ponúka aj malú, ale zato príjemnú terasu. Interiér kaviarne som si nemala možnosť veľmi poobzerať. Terasa je umiestnená na vyvýšenej drevenej podlahe. Terasa je zariadená kaviarenským nábytkom. Dekorujú ju črepníkové kvety a črepníková zeleň.

Ponuka a servis v kaviarni

Vo Fabio Caffe ponúkajú alkoholické a nealkoholické miešané nápoje, limonády, víno, likéry, destiláty a, samozrejme, kávové nápoje. Prekvapila ma celkom široká ponuka kávových nápojov a ich pomerne nízka cena. Na personál sme čakali dlhšie. Možno si nás na tej terase nevšimli. Neodolala som cappuccinu. Kávu servírujú na tácke v čiernej šálke s logom spoločnosti caffé Vergnano. S toto značkou kávy som sa stretla už viackrát a mám ju rada. Však podotýkam, že káva nebola pripravená tak, ako som bola zvyknutá. Preto pôžitok z tejto kávy hodnotím priemerne. Pričom značku kávy hodnotím veľmi dobre, ale technické prevedenie trošku zaostáva. Možno chyba v kávovare alebo v samotnej čašníčke. Čašníčke chýbal úsmev na tvári, ale tak na druhej strane, každý deň nie je piatok. Každopádne si táto káva zaslúži adekvátne zaobchádzanie. Ale aby som nebola nespravodlivá, káva sa, samozrejme, dala vypiť. Vergnano patrí medzi najstaršie kávy v Taliansku. Jej príbeh sa začal písať ešte v roku 1882. Vtedy bola pražiareň súčasťou malej lekárne v mestečku neďaleko Turína. Túto spoločnosť založil Domenico Vergnano, starý otec terajšieho majiteľa. Od roku 1882 si táto značka prešla kusisko cesty a výsledkom je vynikajúca kvalita.

 

Skúsenosti sú súčasťou dobrodružstva

V kaviarni bolo fajn, ale nejakú veľkú stopu vo mne nezanechala. Možno tomu predchádzali aj okolnosti, s ktorými sme sa pred návštevou kaviarne stretli. Každopádne, každý si musí urobiť svoj vlastný obraz. Len podotýkam, že v Michalovciach nájdete viac zaujímavých podnikov. Ale aj menej pútavé skúsenosti sú súčasťou dobrodružstva a prispievajú k širšiemu porozumeniu miestnej kultúry a atmosféry. Michalovce a ich okolie určite stoja za preskúmanie a ponúkajú mnoho príležitostí pre milovníkov histórie, prírody a dobrej kávy.

Adresa: Maxima Gorkého 2957, 071 01 Michalovce

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia: 8 – 21, So: 10 – 22, Ne: 14 – 21

Fabio Caffe hodnotím: personál = 2-, káva = 2-, prostredie = 2-

Fabio Caffe celkovo hodnotím známkou: 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Fabio+Caffe+v+Michalovciach&oq=Fabio+Caffe+v+Michalovciach&aqs=chrome..69i57j33i160.702j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8