Symbolika páva

Počas nášho pobytu v Michalovciach, meste plnom kultúry a histórie na východe Slovenska, sme sa ubytovali v komplexe, ktorý hostil aj kaviareň WeLaVe. Táto kaviareň nás okamžite zaujala svojím pôvabným prostredím. S možnosťou relaxácie pri výberovej káve či osviežujúcom nápoji priamo v budove, kde sme bývali, sme proste nemohli odolať a kaviareň sme museli navštíviť. Jej čarovná atmosféra a pohodlie, ktoré ponúkala, bola ako stvorená pre naše momenty odpočinku. Symbol kaviarne je majestátny páv, ktorého rozprestreté perie pripomína umenie a krásu, čo sa odráža vo všetkom, čo kaviareň WeLaVe predstavuje.

Kúzlo kaviarne WeLaVe

Kaviareň pôsobí moderným a zároveň útulným dojmom, čo zdôrazňuje chladná tyrkysová a neutrálne farebná paleta. Prírodné svetlo zvyšuje atmosféru, ktorú dopĺňa teplé svetlo zo štíhlych závesných lampášov. Priestor na sedenie s plyšovými tyrkysovými stoličkami a drevenými stolmi je priestranný a pohostinný. Zelené rastliny pridávajú dotyk prírody, visia zo stropu a sú umiestnené na poličkách, zatiaľ čo jednoduché vázy s čerstvými kvetmi na každom stole vnášajú osobný nádych do prostredia. Celkový dizajn kaviarne vyvažuje štýl s pohodlím a pozýva hostí, aby sa uvoľnili. Tento interiér kaviarne kombinuje prírodné drevené prvky s mäkkými textúrami a jemným osvetlením, čo vytvára relaxačnú atmosféru. Na jednej strane je pohodlné sedenie s dlhými lavicami a mäkkými vankúšmi, ktoré sú ideálne pre skupiny alebo dlhšie posedenia. Centrálny bar s výberom nápojov a pečiva je ako estetickým, tak aj praktickým prvkom. Na stenách sú umiestnené umelecké diela a dekoratívne predmety, ktoré pridávajú kaviarni osobitý charakter. Výberom svetelných zdrojov, od jednoduchých závesných svietidiel po stojacie lampy, je dosiahnuté príjemné rozloženie svetla po celom priestore. Kaviareň disponuje malou letnou terasou, kde sa môžete oddávať slnečným lúčom a čerstvému vzduchu, pričom v ruke držíte svoj obľúbený nápoj. Kaviareň WeLaVe je ideálnym miestom pre stretnutia s priateľmi, rodinné stretnutia alebo jednoducho pre chvíle, keď si chcete vychutnať kúsok pokojného života.

Oslava chutí

Ponúkajú rôznorodé kávy, od klasického espressa, cez cappuccino s kúskom škorice, až po exotické variácie ako Galliano káva. Pre milovníkov čaju majú pripravenú ponuku od klasických čiernych a zelených čajov, cez harmonické bylinkové infúzie, až po špeciálne zmesi. Venujte pozornosť ich alkoholickému menu, kde vás osvieži výber ovocných destilátov, vrátane slivovice a borovičky alebo si vychutnajte klasiku ako Absolut vodku či Diplomatico rum. Na zahriatie ponúkajú aperitívy, likéry a špeciálne aj Jägermeister. A keď príde na niečo sladké, ochutnajte domáci crumble alebo si dajte rozmanité croissanty s malinami či čokoládou. V ponuke sú teda rôzne druhy cheesecake a toastov. Z ponuky kaviarne WeLaVe sme si vybrali cappuccino, ktoré bolo servírované v štýlovej modrej šálke, s bohatou penu a sprevádzané čokoládkou Galliano na podnose. Cappuccino malo krémovú chuť s jemnými náznakmi čokolády, čo je typické pre túto kávu. Caffé Galliano sa začalo písať v roku 1965 v Benátkách. V kaviarni WeLaVe sme sa cítili ako doma. Prívetivý personál, útulné prostredie a vynikajúca káva z Caffé Galliano nám umožnili zažiť neopakovateľnú atmosféru, ktorá je synonymom pre pohodu.

Adresa: Štefana Tučeka 19, 071 01 Michalovce

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7:30 – 20, Pia: 7:30 – 22, So – Ne: Zatvorené

Kaviareň WeLaVe hodnotím: personál = 2, káva = 1-, prostredie = 1-

Kaviareň WeLaVe celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Kaviare%C5%88+Welave+v+Michalovciach&oq=Kaviare%C5%88+Welave+v+Michalovciach&aqs=chrome..69i57j33i160.972j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8