Počas vianočných sviatkov, a to presnejšie na Štefana, keď už leňošenia a prejedania sa bolo dosť, vybrali sme sa na prechádzku po Piešťanoch. Po dlhšej prechádzke sa nám zažiadala dobrá káva. Rozhodli sme sa pre kaviareň a cukráreň Elizabeth a dúfali sme, že v tomto sviatočnom období bude otvorená. Kaviareň bola otvorená, tak nám nič nebránilo do nej vojsť. Kaviareň Elizabeth sa nachádza priamo na kúpeľnom ostrove. Túto utešenú kaviareň vzhľadom na výbornú lokalitu radi navštevujú kúpeľní hostia, dovolenkári, ale aj samotní Piešťanci.

Kaviareň Elizabeth sa ukrýva v prekrásnom domčeku, ktorý vo mne vyvoláva pocit vidieka. Na moje prekvapenie aj v tomto vianočnom čase bola kaviareň celkom plná. Elizabeth je romantická kaviarnička. Sám jej názov prezrádza, že je zariadená v štýle časov cisárovnej Sissi. Na stenách môžete uzrieť podobizeň cisárovnej. Samozrejme, na obrazoch nájdete aj jej manžela rakúskeho cisára Františka Jozefa I. a taktiež veľa iných obrazov z tejto doby. Celkovo, steny sú pekne pomaľované a otapetované, nájdete na nich napríklad aj vyobrazené ženy v spoločenských šatách, čo ja osobne považujem za sympatické. Priestor kaviarne je rozdelený na tri miestnosti. Prvá miestnosť sa nachádza hneď pri vstupe. V nej nájdete vitrínu so zákuskami a veľký barový pult, ktorý je obložený tehlami.

Po pravej strane sa schováva malá, ale útulná miestnosť, kde nájdete okrem iného detský kútik. Po ľavej strane je o niečo väčšia miestnosť, z ktorej sa dostanete aj na terasu. Táto terasa je využívaná skôr v letných mesiacoch. Stoličky sú krásne očalúnené s kvetinovými vzormi. Stoly sú drevené s kvetovaným obrusom, je na ňom sviečka, trstinový cukor a drobná dekorácia zvolená podľa daného obdobia. Nad starými oknami sú zavesené krásne závesy, ktoré dodávajú tejto kaviarni útulnosť. Spomínaná terasa ponúka nádherný výhľad na exkluzívny hotel Thermia Palace a taktiež na termálne jazierka. Vybudované boli tri jazierka situované tesne vedľa seba, pričom každé z nich má trochu inú skladbu fauny a flóry. Tieto jazierka sú veľkým lákadlom pre návštevníkov Piešťan, preto považujem za veľkú výhodu pre kaviareň Elizabeth, že stojí práve naproti tomuto skvostu. Jazierka isto do kaviarne privedú nejedného hosťa.

Usadili sme sa do malej miestnosti celkom vzadu kaviarne. V kaviarni bolo síce dosť hostí, ale aj napriek tomu sa mi zdá, že sme neprimerane dlho čakali na personál. Keď už konečne čašníčka prišla, nemala so sebou ponukový lístok, spýtala sa nás, či ho vôbec chceme. Keďže sme si chceli prezrieť ich ponuku, tak sme si lístok poprosili. Avšak značnú dobu trvalo, než nám znovu priniesla ponukový lístok. Nerozumela som ešte jednej veci, a to tej, že keď chodila okolo stolov, kde zostal použitý riad, prečo ho hneď neodniesla, aby si noví hostia mali kam sadnúť. Inak bola čašníčka milá a príjemná.

Konečne sme si objednali cappuccino v hodnote 2,10€. V ponuke mali cappuccino CUBA a cappuccino BRAZIL. Nakoniec sme sa rozhodli pre cappuccino BRAZIL, pretože pri ňom písali, že má nízku aciditu a je vhodný do nápojov v kombinácii s mliekom. Pričom u cappuccina CUBA bolo uvedené, že má výraznú chuť po tabaku a čokoláde. Ja uprednostňujem jemnejšie chute, preto môj výber bol jasný. A musím uznať, že cappuccino BRAZIL bolo dokonalé. Servírujú prvotriednu kávu značky Green Plantation. Ponúkajú skvelé dezerty vlastnej výroby, ako sú cheesecake-y, makrónky, pavlovu tortu, raw torty, FIT dezerty a veľa iného. V ponuke majú taktiež limonády, alkoholické a nealkoholické nápoje, skvelé víno. Za zmienku určite stojí aj horúca čokoláda značky Zotter.

Spoločnosť Zotter patrí k svetovej špičke výroby čokolády. Je to rakúska rodinná firma, ktorá spracováva čokoládu od bôbu až po konečnú tabuľku čokolády. Takže určite stojí za to, túto čokoládu v kaviarni ochutnať. Ja osobne mám túto kaviarničku rada a z času na čas do nej s radosťou zájdem. Ak aj vy budete v budúcnosti v blízkosti kúpeľného ostrova, vrelo vám návštevu kaviarne Elizabeth odporúčam.

Adresa: Kúpeľný ostrov 3608/3, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 10 – 20, Pia – So: 10 – 21, Ne: 10 – 20

Kaviareň Elizabeth hodnotím: personál = 2-, káva = 1, prostredie = 2

Kaviareň Elizabeth celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b5483b675dfad%3A0x3e828c069122641d!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNyGdd4dPnzykzylu5Td0kszIZGZGwqDZMas1k5%3Dw240-h160-k-no!5za2F2aWFyZcWIIGVsaXphYmV0aCBwaWXFocWlYW55IC0gSMS-YWRhxaUgR29vZ2xvbQ!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNyGdd4dPnzykzylu5Td0kszIZGZGwqDZMas1k5&sa=X&ved=2ahUKEwjak4eF-_PmAhWM8eAKHVIJAVoQoiowCnoECA4QBg