Kaviareň a reštaurácia Winter’S sa nachádza na Winterovej ulici v Piešťanoch. Takže táto kaviareň spojená s reštauráciou dostala veľmi príznačný názov. Páči sa mi, že ulicu, ako aj reštauráciu, pomenovali podľa Ľudovíta Wintera. Veľmi oceňujem, že si takto uctili Ľudovíta Wintera, ktorý je pre Piešťany veľmi významnou osobnosťou, pretože vybudoval Piešťany na kúpeľné mesto. Niečo motivačné na zamyslenie možno práve ku šálke kávy: Ako som sa mohla dočítať, Ľudovít Winter bol človek nezlomného ducha. Aj napriek nepriazni osudu išiel za svojím cieľom. Svoj veľký sen naplnil navzdory tomu, že jeho snaženia preťala svetová vojna, protižidovské opatrenia, znárodnenie. Paradoxom je, že na sklonku života mal komunistickým režimom zakázaný vstup na kúpeľný ostrov a dožil v chudobe.

Winter’S café & restaurant je štýlová reštaurácia s výbornou lokalitou. Nakoľko Winterova ulica je hlavnou tepnou centra mesta, väčšia časť z nej je pešia zóna. Reštaurácia má po svojej pravej strane tajuplnú úzku uličku skoro ako z talianskeho filmu pod názvom Park pasáž. Do tejto reštaurácie môžete vstúpiť buď z tejto uličky, alebo priamo z Winterovej ulice. Hneď pri vkročení do reštaurácie som zacítila nepríjemný cigaretový dym, ktorý sa tiahol v celej prednej miestnosti. Čiže vstup z Winterovej ulice pre nefajčiarov príliš neodporúčam. Čo ma však v tejto fajčiarskej zóne očarilo, bol nádherný vianočný stromček, z ktorého som nevedela spustiť zrak. Ak však do reštaurácie vstúpite z uličky Park pasáž, dostanete sa priamo do nefajčiarskej miestnosti a nemusíte prechádzať cez fajčiarsku miestnosť. To je výborná vychytávka a do budúcnosti si ju určite zapamätám.

Samozrejme, že sme sa posadili v nefajčiarskej zóne. Usadili sme sa do Ušiaka. Tento typ kresiel sa mi páči dizajnérsky a navyše je veľmi pohodlný a príjemný na oddych. Takže ja musím dať palec hore za zvolenie týchto kresiel. Z ponuky sme si objednali malé cappuccino v hodnote 1,90€. Aj napriek tomu, že v mojom obľúbenom kresle sa sedelo veľmi príjemne, kávu musím ohodnotiť ako nič moc. Predpokladám, že na servírovanie kávy používajú starý stroj, o čom svedčí klasická pena na povrchu cappuccina. Túto kávovú prezentáciu v dnešnej dobe považujem už za zastaralú. Ku káve podávali pohár vody s keksom, čo musím hodnotiť kladne. Cappuccino ma však celkovo sklamalo, takže nemám dôvod ísť znovu do tejto reštaurácie kvôli káve. Aj vzhľadom na to, že v Piešťanoch nájdete veľa kaviarní s excelentnou kávou, tak nemám dôvod. Ak sa do Winter’S reštaurácie vyberiem, tak preto, aby som okoštovala napríklad ich denné menu alebo niečo iné z ich ponuky.

Ako už bolo naznačené, reštaurácia je veľmi veľká a pozostáva z dvoch miestností, ktoré sú predelené sklom. Toto riešenie je veľmi výhodné, pretože vám dáva pocit, že ste súčasťou celku a zároveň zabraňuje, aby sa dym šíril po celej reštaurácii. Vyzdvihnúť musím krásne prevedenie reštaurácie. Vo fajčiarskej miestnosti sú kreslá a boxy, tento priestor pôsobí oddychovo. V nefajčiarskej miestnosti nájdete skôr jedálenské stoly a stoličky, ktoré majú moderný dizajn. Sú tu však aj spomínané ušiaky a deti tu objavia detský kútik. V tejto miestnosti sa takisto nachádza barový pult. Veľmi sa mi páčia poličky, ktoré sú vytvorené z paliet. Tieto palety majú biely náter, čo dokonalo kontrastuje s tmavohnedým nábytkom, ktorý je v reštaurácii použitý. V týchto poličkách sú umiestnené rôzne dekorácie, taniere, knihy, fľašky s vínom, črepníkové kvetiny a veľa iného. Na stenách nájdete obrazy, zrkadlá. Zaujímavé prvky, čo sa v reštaurácii nachádzajú, sú bezpochyby drevené sudy. Obsluha bola milá, ale napriek takmer prázdnej reštaurácii, mohol byť servis o niečo rýchlejší. Ak teda môžem dať na záver poslednú radu, do tejto reštaurácie sa vyberte kvôli jedlu a kávu si radšej vychutnajte v inej piešťanskej kaviarničke.

Adresa: Winterova 1739, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 10 – 23, Pia – So: 10 – 0, Ne: 10 – 22

Winter’S café hodnotím: personál = 2, káva = 3, prostredie = 2

Winter’S café celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b5485b246d557%3A0x298785470098ff1e!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNiutAY73OCyuxYTf7CIKTX3Y3jpr1wR5ATWYro%3Dw284-h160-k-no!5zV2ludGVyJ1MgY2Fmw6kgLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNiutAY73OCyuxYTf7CIKTX3Y3jpr1wR5ATWYro&sa=X&ved=2ahUKEwiliZzXlpznAhUIcBQKHduIDfwQoiowE3oECAsQBg