Začiatkom januára sme si všimli, že konečne otvorili jednu kaviareň v Piešťanoch, tak sme sa do nej vybrali. Kaviareň Kľú-chik sa nachádza v novopostavenom polyfunkčnom dome Kollárka. Projekt Kollárka pozostáva z 13 bytov, 2 nebytových priestorov a 17 garážových miest. Kaviareň sa tak nachádza v skvelej lokalite v centre Piešťan, na rohu ulíc Kollárová a Kukučínova. Kaviareň je v blízkosti parku, Gymnázia Pierra de Coubertina a taktiež Mestského úradu.

Keďže kaviareň Kľú-chik svoje brány otvorila len v decembri 2019, ešte na nás dýchala novotu. Priestor kaviarne je veľmi maličký, ale o to útulnejší. Vzhľadom na to, že má kaviareň malú rozlohu, miest na sedenie tu nájdete dostatok. Veľmi sa mi páči aj decentné prevedenie ponukového lístka. Z ponuky sme si vybrali cappuccino, ktoré stálo 2,20€. Kávu servírujú skvelej značky 9 Grams Coffee. Kávu tak tvoria priamo na mieru v spolupráci so Slovenskou pražiarňou kávy 9 Grams Coffee. Vytvorili svoj vlastný blend Kľú-chik, táto chuť je silne kakaová s decentným jazmínom. Kávička bola naozaj vynikajúca. Ku cappuccinu nám servírovali veľký pohár s vodou. Tu musím pochváliť krásne šálky a poháriky, ktoré kaviareň používa. Okrem toho, že ponúkajú bezkofeínovú kávu, môžete si vybrať aj alternatívu mliek, ako je napríklad bezlaktózové, sójové a mandľové. Kávovar majú Ascaso Barista. Na výbere si dali veľmi záležať a kávovar im taktiež dodala spoločnosť 9 Grams Coffee až z Barcelony. Mlynčeky majú značky Ceado. V jednom z mlynčekov tak majú svoj vlastný blend Kľú-chik. Na druhom mlynčeku majú pôvabnú Brazilku, samozrejme od 9 Grams Coffee. Takže vyberie si hádam každý. V ponuke majú alkoholické a nealkoholické nápoje, taktiež vám namiešajú lahodný drink. Predávajú aj rôzne dezerty a zákusky, dokonca majú k dispozícii aj bezlepkové varianty, len je škoda, že počas našej návštevy bola vitrína takmer prázdna. Kaviareň sa taktiež špecializuje na raňajky a brunch. Je vidieť, že sa v tejto kaviarni zameriavajú na kvalitu ponúkaného sortimentu. Personál kaviarne je veľmi milý a ústretový. Nakoľko sme v kaviarni po odchode posledného zákazníka ostali sami, ochotne nám zodpovedali všetky naše otázky. Kiežby v každej kaviarni pracovali takíto ľudia.

Kľú-chik je jedným slovom roztomilá kaviarnička. Na prvý pohľad vás upúta modrý barový pult, ktorý slúži aj ako vitrína na pochutiny. Kaviareň má čisté línie. Na sedenie sú v miestnosti použité ružové a šedo-modré semišové kreslá, ktoré pôsobia veľmi luxusne. Doplnené sú malým hnedým guľatým stolom. Na stoloch bola jednoduchá váza s ružovým kvetom, čo krásne ladilo s okolím.  Kaviareň vďaka veľkým oknám do priestoru púšťa dostatok denného svetla a ponúka zaujímavý  výhľad na ulicu. Na jednej strane kaviarne je dlhá staroružová pohovka s pohodlným operadlom. Pohovku dekorujú ružové a modré vankúše. V kaviarni je použitá aj črepníková zeleň, čo dodáva miestnosti život. Kaviareň je veľmi pekne zariadená a zároveň nie je preplnená zbytočnosťami. Je vidieť, že ten, kto zariaďoval túto kaviarničku, si dal mimoriadne záležať. Človek sa tu cíti veľmi dobre, príjemne a v kombinácii s vynikajúcou kávou sa vám tak naskytne skvelý zážitok. Už teraz sa teším, kedy túto novootvorenú kaviareň opäť navštívim. Verím, že si kaviarnička získa srdcia Piešťancov a nebude mať núdzu o zákazníkov.

Adresa: Kollárova 1640/10, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7 – 19, Pia: 7 – 20, So: 9 – 20, Ne: 13 – 18

Kľú-chik hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

Kľú-chik celkovo hodnotím známkou 1

Link na mapu:

https://wego.here.com/directions/mix//K%C4%BE%C3%BA-chik,-Koll%C3%A1rova-164010,-921-01-Pie%C5%A1%C5%A5any:e-eyJuYW1lIjoiS1x1MDEzZVx1MDBmYS1jaGlrIiwiYWRkcmVzcyI6IktvbGxcdTAwZTFyb3ZhIDc5NzBcLzEyLCBQaWVcdTAxNjFcdTAxNjVhbnkiLCJsYXRpdHVkZSI6NDguNTkxNCwibG9uZ2l0dWRlIjoxNy44MzA4NiwicHJvdmlkZXJOYW1lIjoiZmFjZWJvb2siLCJwcm92aWRlcklkIjoxMDc3OTY1NDcyNzU5NjR9?map=48.5914,17.83086,15,normal&fb_locale=cs_CZ