Tak táto kaviareň sa nachádza v krásnych Piešťanoch, konkrétne priamo v kúpeľoch. Človek by ani nepovedal, akú krásnu atmosféru bude mať. My sme vystihli super počasie, hoci už je celkom zima vonku. Nachádza sa priamo v centre kúpeľov, takže ju určite neminiete. Hoci vyzerá veľmi nenápadne. Ale dokonca pri nej je aj zastávka vláčika, ktorý chodí po celom kúpeľnom ostrove.

V kaviarni nájdete aj detský kútik, ktorý je vonku. Vonku sa nachádza aj malá terasa, ktorá je hlavne v lete. Vnútri na vás bude dýchať história a pocit domova. Pocit domova a dovolenky zároveň vám bude dávať teplo, ktoré ide z kachieľ a história je vidieť aj na mojich fotkách, no nie? Je to celé také staré, jednoduché, domáce. V tom najlepšom slova zmysle! Nájdete tu aj dosť veľa stolov, ktoré tiež nie sú moderné a môžete si sadnúť dokonca aj pri okno a budete sa cítiť ako v typickej parížskej kaviarni. Ak nemáte radi históriu, tak toto asi pre vás nič nebude. Nám nevadí, takže sme sa cítili dobre. Je tam veľký bar. Personál je početný a nebude trvať dlho a už vás budú obsluhovať. My sme si dali každá klasickú kávu so šlahačkou. Bola výborná. Netrvalo ani dlho, kým nám ju doniesli. Ešte si s nami aj zavtipkovali a nechali nás aj sa pofotiť, hoci nám to trvalo dlho – poznáte to, žiadny uhol zrazu nie je dobrý. Ale my sme boli veľmi spokojné. My sme si sadli v tejto jednej miestnosti, no na výber bola ešte jedna, kde sa fajčí.

Ja som mala veľmi dobrý pocit z tejto kaviarne. Cítila som sa tam ako princezná na zámku. Vystihli sme aj čas, kedy tam okrem nás nikoho nemali, takže sa nám venovali. Krásne je to prostredie. A navyše, ak si obsadíte super miesto pri okne, tak vidíte na najznámejšie jazierka s leknami na Slovensku.

A poďme teda na hodnotenie, opäť ako v škole. Personál má za mňa dvojku, lebo miestami mi išiel na nervy, keď stále nás kontroloval a pozeral. Ale nebolo to zas nepríjemné. Bol početný, takže verím, že zvládnu aj viac ľudí. Káva bola výborná! My sme si dali klasiku, no nič nemaní na tom, že je výborná. V klasike je niekedy to čaro. My sme zástancovia toho, že ak niekto nespraví dobrú klasickú kávu, tak ani iné nebudú o nič lepšie. Ale táto skúškou prešla a bola výborná! A kaviareň samotná? Prostredie je super. Z každého uhla na vás bude pozerať história, obrazy, steny či aj nábytok je historický. Veď to môžete vidieť aj na fotkách. Kaviareň by mala prejsť rekonštrukciou, takže uvidíme ako bude vyzerať PO nej. Ja som ale veľmi spokojná. Až veľmi… To za to, že mi zahrali priamo do kariet, lebo toto je proste môj štýl. Pokoj, ticho, káva a história. Neviem čím to je – či to históriou alebo niečím iným. Ale z toho miesta išiel pokoj. Sadli ste si tam z vonku, z toho frmoľa a nastal pokoj. Také pohladenie na duši. Ako 10 z 10 bodov!

 

Google maps: https://www.google.sk/maps/place/Elisabeth+Cafe/@48.587845,17.842572,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x3e828c069122641d!8m2!3d48.587845!4d17.842572

Priamo v kúpeľnom ostrove, oproti je najznámejšie jazierko v Piešťanoch. Je pri ňom aj zastávka vláčika.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokCukráreň Evellin
Ďalší článokselfieccino v Partizánskom!