Snack Bar na Winterovej ulici v Piešťanoch stojí snáď odjakživa. Je to taký pamätník spomedzi  piešťanských kaviarní a cukrární. Takmer každý deň idem okolo a predsa som tam doteraz nebola. Preto som musela danú skutočnosť napraviť a túto prevádzku navštíviť. Vlastne, aby som bola presná, raz som tam bola kupovať zákusky na oslavu. Ako by som začala? Snack Bar je rajom pre milovníkov retra. Vstupom do tejto kaviarne sa bezpochyby vrátite niekoľko rokov dozadu.

Poďme sa tejto kaviarni spoločne pozrieť bližšie na zúbok. Lepšie povedané, zub času tu očividne svoju stopu zanechal. Aj napriek tomu, Snack Bar núdzou o zákazníkov netrpí, keď idem okolo a nazriem do okien, vždy tam posedáva dostatok hostí. V lete je zopár stolov a stoličiek aj pred kaviarňou, ale o letnej terase sa tu nedá hovoriť v pravom zmysle slova. Barový pult a taktiež celý priestor pri bare je obložený dreveným obkladom. V miestnosti sa nachádzajú dve vitríny, jedna je so zákuskami a druhá so zmrzlinou. Na sedenie sú použité stoličky s červeným poťahom a guľaté stoly, tu musím len poznamenať, že tie už niečo pamätajú. Sedenie je rozdelené drevenými boxmi. Steny sú vymaľované tmavooranžovou farbou, čo na útulnosti veľa nepridáva. Páčia sa mi na stenách tabule, na ktorých je napísaná ponuka. Ako dekoráciu použili obrazy a rôzne pomaľované taniere. Osobne si myslím, že táto kaviareň v sebe ukrýva oveľa väčší potenciál. Retro štýl má svoje čaro, ale v tejto prevádzke by sa žiadalo trochu obmeniť šat. A možno práve tento duch minulosti kaviarni zabezpečuje dostatok zákazníkov. Veď isto uznáte, že niekedy má človek až nad hlavu všetkých tých moderných výdobytkov a túži nazrieť do doby, kedy ešte nebol až taký zhon.

Priamo na stoloch majú pútavý ponukový lístok. Objednali sme si cappuccino, punčový rez a veterník. Kávu servírujú značky Julius Meinl. Ak mám byť však úprimná, keby ste mi zaviazali oči a ja mám hádať, o akú kávu sa jedná, určite by som nepovedala, že to je Julius Meinl. Preto sa mi vynára dotieravá myšlienka, či Julius Meinl nie je len nakreslený na šálkach a vo vnútri sa nachádza diametrálne odlišná káva. O jej pôvode radšej nejdem špekulovať. Káva bola servírovaná na striebornom podnose s pohárom vody. Cappuccino bolo na môj vkus priveľmi silné, pena bola klasická so škoricou. Káva ma, žiaľ, nenadchla a pravdupovediac, ani som ju nedopila. Tým netvrdím, že sa cappuccino nedalo vypiť, ale ako sa hovorí: „Nebola to moja šálka kávy.“ Ale vyzdvihnúť musím zákusky, sú chutné a je to taká zlatá klasika, ktorá sa už pomaličky a isto z trhu vytráca. V ponuke majú široký výber káv. Prekvapili ma špeciálne kávy: Baileys Latte – 7g kávy, mliečna pena, 2dcl Baileys likér, káva Mozart –7g káva, šľahačka, 2dcl čerešňovica, káva Therézia – 7g káva, šľahačka, 2dcl pomarančový likér. Taktiež ponúkajú alkoholické a nealkoholické nápoje, rôzne balené potraviny. Personál pozostáva z dvoch milých starších žien, ako sa hovorí – stará škola, nakoľko boli veľmi milé a ochotné. Takže ak si niekto bude chcieť pripomenúť časy minulé, Snack Bar je tým ideálnym miestom.

Adresa: Winterova 1758/22, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 10 – 22

Snack Bar hodnotím: personál = 2, káva = 3, prostredie = 3-

Snack Bar celkovo hodnotím známkou 3

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Snack+Bar+pie%C5%A1tany+otvaracia+doba&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=LQaf2nSN978w7M%253A%252CWwgvSjONIGtmpM%252C_&vet=1&usg=K_rMBEDs_XxChaw-fP2ZDgCK0sfGg%3D&sa=X&ved=2ahUKEwjZi4G2w8nnAhUOM8AKHfZ9BAIQuqIBMAp6BAgPEAY&biw=1366&bih=657#imgrc=LQaf2nSN978w7M