Čokoláda. Kto by ju nemiloval. Nepoznám ani jedného človeka, ktorý nemá rád čokoládu. Jeden deň, keď som nakupovala v nákupnom centre Aupark v Žiline, tak som úplnou náhodou narazila na kaviareň, ktorá sa volala Choco Arden. Už z diaľky vyzerala celá kaviareň veľmi dobre a keďže som milovníčka čokolády, tak ten názov ma úplne dostal. Aj tak som si povedala, že som vyčerpaná a potrebujem si oddýchnuť a nabiť sa energiou.

Kaviareň ponúka fajčiarsku a nefajčiarsku miestnosť. Rozhodla som sa pre fajčiarsku miestnosť aj keď som nefajčiarka z dôvodu, že vo nefajčiarskej miestnosti sedeli väčšinou mamičky s deťmi (bolo to pochopiteľné pretože sa tam nachádzal aj malý detský kútik) a ja som mala momentálne náladu na ticho a pokoj. Medzi fajčiarskou a nefajčiarskou miestnosťou neboli žiadne dvere, takže som necítila žiadny cigaretový dym.

Kaviareň bola menšia ale útulná. Dominoval veľký tmavý bar, biele látkové sedačky zmixované s oranžovými a klasické hnedé stoly. Pri bare sa nachádzal veľký plagát s názvom kaviarne Choco Arden  Originál. Bol veľmi pekne graficky spracovaný a nedal sa prehliadnuť.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok, ktorý bol ladený do hnedej a žltej farby. Nápojový lístok bol pekne graficky spracovaný a hlavne bol prehľadný a jasný. Kaviareň ponúka rôzne druhy káv, talianske torty a samozrejme najsladšie čo vo svojom sortimente ponúka a to je čokoláda.

Zaujalo ma toho v nápojovom lístku veľa ale kávičkárka sa predsa len nezaprie. Namiesto čokolády som si predsa len vybrala kávu. Po krátkej chvíli ku mne prišla čašníčka a zdvorilo ma obslúžila. Nakoľko bolo teplo, rozhodla som si dať studenú kávu. V nápojovom lístku som našla ľadové latte. Nakoľko som ho ešte nikde nevidela v ponuke, môj výber bol jasný. Kaviareň ponúka slovenskú značku kávy 9 Grams Coffee.

Po dlhšej chvíli som sa dočkala môjho výberu. V kaviarni bolo dostatok ľudí, takže to dlhšie čakanie bolo na mieste. Kávu som dostala klasicky na striebornom podnose spolu s vodou cukrom a malým brusnicovým keksíkom, ktorý mimochodom zbožňujem.

Niečo mi však na mojom latte nesedelo. Šľahačka? Veď v nápojovom lístku bolo napísané, že latte sa skladá len z kávy, mlieka a ľadu. Po zjedení šľahačky som narazila na vanilkovú zmrzlinu. Chcela som sa ozvať čašníčke a povedať jej, že som si objednala úplne niečo iné. A potom mi to docvaklo. Pri príchode čašníčky som bola taká zahľadená do telefónu že som si omylom vypýtala namiesto ľadového latte, ľadovú kávu. Vtedy som si spomenula a sedelo to aj podľa popisu v nápojovom lístku. Nič som však neľutovala. Ľadová káva bola výborná, dala sa v poriadku piť. Posledný čas som sa schválne vyhýbala ľadovej káve z dôvodu, že som neustále dostala pohár plný peny a nie kávy. Zmrzlina v nej bola taktiež veľmi chutná. Káva bola bez ľadu. To ma kúsok mrzelo, lebo som mala chuť na poriadnu studenú kávu a dostala som vlažnú.

Nakoľko mi už volal priateľ, že už ma čaká, tak som kávu rýchlo dopila a išla som si k baru vyplatiť účet. Čašníčka ma okamžite obslúžila a pri odchode sa slušne pozdravila. Účet som platila v hotovosti.

Kaviareň ponúka Wifi pripojenie ale neposkytuje toaletu. Ceny boli prijateľné vzhľadom na obchodné centrum. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po-Ne=9:00-21:00.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Choco Arden veľmi dobre a to známkou 1.

 

Link na Google maps:

https://www.google.cz/maps/place/Choco+Arden/@49.2194334,18.7360068,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145ea5928235e9:0xc9e40852c7a35a57!8m2!3d49.2194334!4d18.7381955