Po vyčerpávajúcich nákupoch v nákupnom centre Aupark v Žiline, si každý z nás zaslúži šálku dobrej kávy. Úplnou náhodou som natrafila na kaviareň Straff Café and Wine bar. Nakoľko som bola unavená a nechcelo sa mi hľadať inú kaviareň a táto sa mi veľmi pozdávala, rozhodla som sa dať si kávu tu.

Kaviareň ponúka fajčiarsku miestnosť, ktorá sa nachádza vo vnútri pri bare za sklenenými dverami a nefajčiarsku miestnosť, ktorá sa nachádza pred kaviarňou na chodbe nákupného centra Aupark. Do vnútra kaviarne som len nakukla ale prišlo mi to trochu stiesnené, tak som sa rozhodla vychutnať si kávu pred kaviarňou. Vnútorná časť kaviarne bola ladená do tmavších odtieňov spolu s tlmeným svetlom. Veľký dizajnový prvok a doslova ťahač očí bol práve bar, ktorý bol zo svetlého dreva. Svetlé drevo s tmavými stenami spolu tvorili výborný kontrast.

Čo sa týka vonkajšieho vzhľadu kaviarne, dominovala veľká sivá tabuľa s názvom kaviarne Straff Café and Wine bar. Pred kaviarňou sa nachádzali pohovky, gauče a stoličky sivej farby a drevené stoly hnedej farby. Osobne, posedenie pred kaviarňou, čiže na chodbe nákupného centra neobľubujem z dôvodu, že neraz sa mi stalo, že sa ma ostatní nakupujúci ľudia šuchli alebo omylom postrčili. Je to naozaj nepríjemné. Čo sa týka tejto konkrétnej kaviarne, tu sa taká nepríjemnosť stať nemôže, pretože je všetko veľmi rozumne rozmiestnené.

Celý vonkajší priestor na sedenie je obklopený kvetináčmi, takže aj keď ide niekto okolo, nepozerá na Vás a určite sa nestane, žeby do Vás niekto drgol. Bola som s týmto riešením veľmi spokojná a môžem povedať, že sa mi zmenil pohľad na vonkajšie sedenie na chodbe pred kaviarňou.

Na každom stole sa nachádzal ponukový lístok, ktorý sa mi veľmi páčil. Bol síce celý biely s čiernym textom ale bol vytvorený vo forme novín. Všetko bolo prehľadné, jasné a zrozumiteľné. Kaviareň ponúka mnoho druhov káv, čaje, domáce limonády alebo rôzne druhy tvrdého alkoholu.

Po chvíli prišla k môjmu stolu usmievavá čašníčka, slušne sa pozdravila a obslúžila ma. Objednala som si Espresso s mliekom. Kaviareň ponúka taliansku značku kávy Danesi Oro. Pre túto zmes sú použité brazílske kávové bôby tej najvyššej akosti, doplnené o vybrané druhy káv z Južnej a Strednej Ameriky.

Po krátkej chvíli som mala pred sebou kávu. Dostala som ju v bielej šálke s názvom značky kávy, na sklenenom bielom tanieriku spolu s mliečkom a zrnkom kávy obalenej v čokoláde. Priznám sa, že túto značku kávy som ešte nepila a osobne mi ani veľmi nechutila. Pre mňa bola príliš horká a silná.

Po dopití som šálku položila na roh stola a vybrala som si peňaženku. Čakala som kedy ma príde niekto obslúžiť aby som si mohla vypýtať účet. Čašníčka neraz obsluhovala ostatných zákazníkov, aj keď som sa na ňu pozerala aj ona na mňa, tak aj tak neprišla. Už sa mi nechcelo viacej čakať, tak som si pobrala veci a išla účet vyplatiť dnu ku baru. Tam sa na mňa usmiala a ja som si vypýtala účet. Účet som platila v hotovosti. Pri odchode sa mi slušne pozdravila.

Kaviareň ponúka Wifi pripojenie ale neposkytuje toaletu. Čo sa týka hudby, nepočula som ju, možno aj preto že som sa nachádzala pred kaviarňou. Ceny boli prijateľné. Otváracie hodiny kaviarne sú nasledovné: Po-So=8:00-21:00, Ne=9:00-21:00.

 

Moje hodnotenie: personál = 2, káva = 4, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Straff Café and Wine bar dobre a to známkou 2/3.

 

Link na Google maps:

https://www.google.cz/maps/place/Straff+Cafe+%26+Wine+Bar/@49.2194334,18.7360068,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145ea5928235e9:0x357599190fb84d6a!8m2!3d49.2194334!4d18.7381955