Každá žena určite aspoň raz v živote zažila nakupovanie s mužom. Sú len 3 možnosti. Buď s Vami chodí po všetkých obchodom bez frflania, buď s Vami chodí po všetkých obchodoch s frflaním, alebo Vás čaká pred obchodom. Zaradujem sa do druhej možnosti.

S mojím priateľom som mala dostatok voľného času pred tým ako si potreboval vybaviť svoje záležitosti, tak sme sa rozhodli čas stráviť v nákupnom centre Dubeň v Žiline. Chodili sme po obchodoch, ale ako som už spomínala s frflaním. Nakoľko on vyhovel mojim požiadavkám, čiže nákupom, rozhodla som sa že vyhoviem aj ja jemu, a to tým že si pôjdeme niekam sadnúť na šálku dobrej kávy. Počas nakupovania sa mi zapáčila jedna kaviareň, ale bohužiaľ keď sme tam chceli ísť my, tak miesto na gauči bolo obsadené a voľné boli len miesta tesne vedľa toho, skadiaľ neustále prechádzali ľudia. To sa nám samozrejme nepáčilo, takže sme hľadali inú kaviareň.

Zaujal nás jeden podnik, s názvom Admiral Café. Ako s vyplývalo s názvu, išlo o herňu. Nepodporujem herne a snažím sa im vyhýbať, ale tento podnik sa mi zapáčil. Vôbec som nevidela vstup do herne, len otvorený priestor s barom, stoličkami a stolmi. Povedali sme si, že vyskúšame túto kaviareň. Mimochodom vstup do herne bol vo vedľajšom vchode, čiže zákazníci v kaviarni sa s nimi nemali šancu stretnúť.

Čo sa týka exteriéru, išlo o úplne otvorený priestor s veľkým červeným nápisom nad vchodom, Admiral Café. Čo sa týka interiéru, tvoril ho béžový bar ktorý dopĺňal tmavý nábytok ako stoly a čierne sedačky. Veľmi príjemný a dizajnový kúsok tvorila jedna vínovo červená stena, na ktorej bol čiernobiely plagát/tapeta sochy slobody.

S priateľom sme sa usadili na veľmi pohodlné čierne sedačky.  Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok a malá dekorácia v podobe umelých kvetín. Myslím si, že oveľa lepšie by vyzerali živé kvety, ale chápem to z peňažného pohľadu.

Čo sa týka nápojového lístka, bol veľmi decentný. Bol kožený čiernej farby s prešívaním a s nápisom Admiral Café. Vnútro tvorili zalaminované strany béžovej farby s čiernym písmom. Nápojový lístok bol prehľadný. Mali obrovskú ponuku na výber kávy ale sklamalo ma, že neponúkali žiadne limonády, na ktorú som mala veľkú chuť.  Ceny boli veľmi prijateľné.

Onedlho sa pri nás zastavila čašníčka. Bola veľmi milá a slušne nás obslúžila. Objednali sme si cappucino, priateľ si dal k nemu tonic mojito a ja som si vypýtala romerquelle – citrónovú trávu. Prekvapilo ma, že ju nemali, tak mi doniesla obyčajnú romerquelle – jemne perlivú. S ponukou kaviarne som nebola vôbec spokojná.

Netrvalo dlho a mali sme pred sebou našu objednávku. Dostali sme cappuccino na striebornom podnose v bielej šálke na bielom tanieriku, spolu s cukrom. K tonicu a romerquelle sme dostali pohár, ktorý bol už zjavne veľmi zničený po umývačke riadu. Cappuccino vyzeralo úžasne, doslova úchvatne. Takto si predstavujem aspoň vizuálne každé cappuccino. Tak ako úžasne vyzeralo, tak aj výborne chutilo. Bolo jemné, krémové, s príjemnou chuťou. Chutilo veľmi aj mne aj priateľovi. Boli sme veľmi spokojní obaja.

Admiral Café ponúka značku kávy Portioli. Nikdy som o tejto káve nepočula ale veľmi nám chutila.

Po dopití sme išli účet vyplatiť k baru. Platili sme v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie ale je bez toalety, čo mi nevadilo, lebo sa kaviareň nachádza v nákupnom centre. Kaviareň je nefajčiarska. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne = 8-0. Adresa: Vysokoškolákov 8069/52, 010 08 Žilina.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Admiral Café známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/OC+Atrium+Dube%C5%88,+%C5%BDilina/@49.2116048,18.749426,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714594d10b7e9ad:0x72582fadbf7696!8m2!3d49.2116048!4d18.7516147

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKaffeine v Žiline
Ďalší článokCafe Modur Modra