Ak potrebujete skoro ráno opustiť hotel, ako to bolo v mojom prípade, jediné čo Vám padne vhod je dobrá káva na prebudenie. Nakoľko nie som zo Žiliny, a neviem presne čo kde je, rozhodla som sa preskúmať nákupné centrum Aupark, ktoré sa nachádza na ulici Veľká Okružná 59. Bála som sa, že o pol 8 ráno, nenájdem žiadnu otvorenú kaviareň. Na moje prekvapenie, hneď pri vchode do nákupného centra Aupark som uvidela otvorenú kaviareň. Kaviareň, presnejšie Café Quadro otvára presne o 7:00 hod. ráno. Je to výborný otvárací čas pre ľudí, ktorí si chcú dať pred prácou šálku kávy.

Kaviareň Café Quadro ponúka klasické sedenie vnútri kaviarne, ktoré je fajčiarske, potom sedenie pred kaviarňou, kde sa nachádza 5 nefajčiarskych stolov a napokon posedenie na vonkajšej terase. Aj keď som nefajčiarka, tak som sa rozhodla pre usadenie sa vo vnútri kaviarne, čiže vo fajčiarskej časti, pretože na vonkajšej terase, v týchto skorých ranných hodinách by mi bola ešte zima a pred kaviarňou, čiže v podstate na chodbe nákupného centra by mi vadili okoloidúci nakupujúci ľudia. Mám nepríjemné skúsenosti s posedením pred kaviarňami.

Kaviareň sa ladila do hnedo béžových farieb, spolu s tlmeným svetlom. Pri vchode do kaviarne Vám ako prvé padne do oka veľký tmavý bar s bohatým výberom. Stoly sú hnedé a stoličky dizajnovo sfarbené do hnedo-béžovej farby. Veľmi sa mi páčilo rozloženie svetiel, ktoré doslova viseli zo stropu.  Celková atmosféra nepochybuje o tom že sa jedná o kaviareň. Fajčiarsku, nefajčiarsku časť a terasu oddeľovali sklenené dvere, čo je pozitívne pre obsluhu, nakoľko nemusia každú chvíľku osobne kontrolovať chod okolo kaviarne. Všetko vidia z vnútra.

Usadila som sa na príjemný gauč. Na každom stole sa nachádzal ponukový lístok. Veľmi sa mi páčil nápad, že ponuka kávy a čokolády, bola v dvoch osobitných lístkoch. Dizajnovo pôsobili veľmi elegantne. Obe nápojové lístky sa ladili do hnedých odtieňov s obrázkom čokolády alebo kávy spolu so značkou Gaviota. Vnútorné rozloženie ponuky káv bolo taktiež veľmi pekné a prehľadné, spolu s reálnou fotkou kávy. Rovnako to bolo aj pri nápojovom lístku ohľadom čokolády.

Kaviareň ponúka značku českej kávy Gaviota. Káva je pražená z veľmi kvalitných odrôd zelených kávových zŕn, ktoré sú dovážané z najznámejších produkčných oblastí z Južnej Ameriky. Pre výnimočnú a dokonalú chuť kávy je veľmi dôležitá jej čerstvosť.

Pri príchode čašníčky som už na prvý pohľad videla, že nemá bohvieakú náladu. Pri príchode do kaviarne sa mi nikto nepozdravil a inak to nebolo ani po príchode čašníčky. Rozhodla som si dať klasicky Espresso s mliekom. Obslúžila ma bez komplikácií, ale počula som niečo čo som asi nemala. Keď prišla k baru a druhá čašníčka sa jej spýtala aká je objednávka, aby ju mohla zapísať do počítača, tak jej odvrkla, že Espresso a že asi s mliekom a k tomu si ešte niečo zahundrala, čo som už nerozumela. Neviem tu presne opísať jej reakciu ale viem opísať tú moju. Bolo mi to veľmi nepríjemné, cítila som sa nevítaná a myslím si, že som hovorila dostatočne nahlas a zrozumiteľne. Možno si čašníčka myslela, že to nebudem počuť, ale bohužiaľ áno. Rozumiem, že pracuje od 7 hod. rána a viem aj to, že práca s ľuďmi je najťažšia, ale takéto správanie treba kontrolovať, pretože týmto som úplne zmenila pohľad na celú kaviareň a to som ešte ani neochutnala kávu. Zhrniem to: otrasný prístup obsluhy.

Espresso som dostala na klasickom striebornom podnose spolu s vodou, mliekom, cukrom a s keksíkom. Celé mi to pôsobilo nahádzané, ako taký menší bordel. Taktiež nevyzerala dobre voda v pohári od Coca-Coly. Káva bola v poriadku, chutila dobre. Bola kúsok horká ale keďže to bola moja prvá káva v ten deň, tak mi to nevadilo.

Po dopití kávy som dala celý podnos spolu s kávou na roh a vybrala som si peňaženku ako znak toho, že chcem účet. Keďže ku mne nikto dlho nechodil ani si ma nikto nevšimol, tak som sa postavila a išla si vyplatiť účet k baru. Obslúžila ma druhá čašníčka, ktorá bola mimochodom veľmi milá a usmiata. Účet som platila v hotovosti.

Kaviareň ponúka Wifi pripojenie ale neposkytuje toaletu, čo nie je problém, nakoľko sa kaviareň nachádza v nákupnom centre, kde sú verejné toalety. Hudba hrala súčasné hity ale veľmi potichu. Ceny boli veľmi prijateľné. Otváracie hodiny sú veľmi dobré a to: Po-Pia=7:00-22:00, So-Ne=8:00-22:00. Kaviareň bola štýlová, elegantná, káva chutila dobre ale nakoľko obsluha mala otrasný prístup, tak túto kaviareň neodporučujem a osobne sa do nej určite nevrátim.

Moje hodnotenie: personál = 5, káva = 2, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Café Quadro známkou 3/4.

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Caf%C3%A9+Quardo/@49.2195696,18.741109,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x70f9f7fefc2b28e7!8m2!3d49.2195696!4d18.741109